Renkli Kadınlar

‘Quantum’ Serisi ile Kadınların Saçları Daha Gür…

‘Quantum’ Serisi ile Kadınların Saçları Daha Gür…
Haberi paylaşın...

Bioxcin, ‘Quantum’ konsepti kapsamında, Dört yeni şampuan ve kaş-kirpik serumu ile Bioxcin Quantum serisi kullanıcılarına; daha gür, yoğun ve uzun saç, kirpik ve kaşlar vadediyor.

Quantum konsepti altında geliştirdikleri inovatif ürünlerle, erkeklerden sonra kadın hedef kitlesine odaklandıklarını belirten Bioxcin Pazarlama Müdürü Ferdi Lüle, “Bioxcin olarak eczane pazarındaki liderliğimizi sürdürmeyi ve 2018 yılında pazarın üzerinde bir büyüme öngördüklerini belirtti. Lüle, “Biota Laboratuvarları, inovasyonu geleceğin ve gelişimin kaynağı olarak görmekte ve bu doğrultuda ARGE yatırımlarını sürekli olarak yapmaktadır” dedi.

Türkiye’nin yüzde 100 yerli şirketi Biota Laboratuvarları’nın saç uzmanlığı alanında lider markası Bioxcin, düzenlenen lansman toplantısı ile saç uzmanlığını yeni bir alana taşıdığını duyurdu. Bioxcin Forte ve Bioxcin Genesis’ten sonra, bu kez kadınlara yönelik saç bakım ve hijyen ihtiyaçlarına yeni çözümler sunmak amacıyla Quantum’u geliştiren Bioxcin, bu yeni ürün konsepti kapsamında, tamamı şirket ARGE merkezinde geliştirilen inovatif bir seriyi daha tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Quantum serisi, kadınlara yönelik saç incelmesi, dökülmesi ve uzama sorunlarına çözüm getiriyor. Dört yeni şampuanı, yoğun etkili serumu ve kaş-kirpik serumu ile Quantum kullanıcılarına daha gür, yoğun ve uzun saç, kirpik ve kaşlar vadediyor. Bioxcin Quantum şampuan serisi, yüzde 80 oranında bitkisel ve doğal kökenli özelliğiyle öne çıkıyor.

Saç dökülme ve incelmesine Quantum çözümü: Bio-Activ Pepitler

Kadın tipi saç dökülmesi, erkek tipi saç dökülmesinden farklı olarak tepeden ve şakak bölgesinden açılma ve gerileme şeklinde değil, saçların dökülmesi ve incelmesi (thinning hair) olarak ortaya çıkıyor. Kadınlarda doğum sonrası ve menopoz döneminde hormonal değişimler, stres, yetersiz beslenme veya diyet, bu sorunların ana nedenini oluşturuyor.

Tüm Quantum ürünlerinde; Biometic teknolojisiyle üretilen Bio-Activ pepitler ve Biocomplex B11 bulunuyor. 18 aminoasitten oluşan keratin pepitler, ilk yıkamadan itibaren saça tutunan aktifler sayesinde saçların daha kalın, dolgun ve gür olmasını sağlıyor. Bio-Active pepitlerin, ilk yıkamadan itibaren saçları ortalama 10 pm kalınlaştırdığı kanıtlanmış bulunuyor. Biocomplex B11 ise içeriğindeki flavonoidler, vitaminler ve mineraller sayesinde, saçların güçlenmesinde ve dökülmesine karşı etki gösteriyor.

Menopoz dönemindeki kadınlar için

Bioxcin’in yeni ürünü Quantum Şampuan Hassas, içeriğinde saça tutunup durulandığında akmayan Bio-Activ peptitler, Quantum şampuanlarının en önemli inovasyonu olarak öne çıkıyor. Ürün, Biocomplex B11 sayesinde saç dökülmesine yönelik ek faydalar sunuyor. İlk yıkamadan itibaren Quantum etkisinin saça kazandırdığı dolgunluk ve hacim ise doğal güzelliği ön plana çıkarıyor.

Bitki ekstreleri ile gelen mucize

Bioxcin Quantum, sarmaşık bitki özlü (phytosterol) Kaş-Kirpik Serumu ile kadınların sağlık ve güzelliğine çözümler sunmaya devam ediyor. Dört farklı seçeneği ile Quantum Bio-Activ şampuan ve serumdan sonra, kaş-kiprik serumuna da Türkiye çapında 24 bin eczaneden ulaşabiliyor. Pazarda şampuan alanında ses getirecek iki yeni Quantum şampuan daha, önümüzdeki günlerde eczane raflarında yerini alacak; saç dökülmesine karşı etkili Quantum Sağlıklı Uzama ve saç dökülmesine karşı etkili Siyah Sarımsaklı Şampuan.

 

Sarmaşık özüyle daha gür, yoğun ve uzun saçlar

Bioxcin Quantum’un Sağlıklı Uzama Şampuanı; içeriğinde bulunan sarmaşık bitki özü içeren patentli özel formülüyle, dökülmeye karşı saçların sağlıklı uzamasını ve canlı görünümünü korumaya yardımcı oluyor. Sarmaşık özü, yüksek antioksidan özelliği taşıyor ve saçı besleyerek güçlendiriyor. Keratin pepidler, ilk yıkamadan itibaren saça tutunan aktifler sayesinde saçların daha kalın, dolgun ve gür olmasını sağlıyor. Biocomplex B11, saç dökülmesine karşı etki gösteriyor. Flavonoidler, vitaminler ve mineraller saç köklerini besliyor, hasarlardan koruyarak, dökülmesine karşı etkili oluyor.

Siyah sarımsak ekstresinin gücü

Siyah sarımsağın özel koşullarda fermente edilmesiyle elde edilen Saç Dökülmesine Karşı Siyah Sarımsaklı Şampuan, içeriğindeki zengin kükürt, vitamin ve mineraller, saçı ve saçlı deriyi kepekten ve aşırı sebumdan arındırıyor, dökülmesine karşı güçlü bir etki gösteriyor. Sarmaşık özü, yüksek antioksidan özelliği taşıyor, saçı besleyerek güçlendiriyor. Yüzde 100 siyah sarımsak ekstresi; dökülmeyen, onarılmış, canlı ve ışıltılı saçlar vaat ediyor. Ürün, tüm saç ve saç deri sorunlarına bütünsel bir yaklaşım sunuyor.

Kaş ve kirpikte gözle görülen etki

Quantum konsepti altında ‘gözde görülür etki’ mesajıyla tüketicilerle buluşan Bioxcin Kaş ve Kirpik Serumu ise, özel patentli formülüyle kaş ve kirpiklerin sağlıklı uzamasını destekliyor. Sarmaşık bitkisi özü Phytosterol, BioComplex B11 ve patentli tripeptid’e sahip olan bu serum, klinik testlerde belirlenen düzenli kullanımda 15 günden itibaren kıl uzamasında yüzde 121 artış sağlıyor. Ürün içeriğinde bulunan patentli tripeptid ise, kaş ve kirpikleri besliyor, dökülmeyi engelliyor, dökülen kaş ve kirpiklerin sağlıklı olarak tekrar çıkmasına ve uzamasına yardımcı oluyor.

Ferdi Lüle : “Ürünlerimiz Türkiye çapında 24 bin eczanede yer alıyor.”

Bioxcin Pazarlama Müdürü Ferdi Lüle, lansman toplantısında yaptığı konuşmada, Quantum konsepti altında geliştirilen inovatif ürünlerle, erkeklerden sonra kadın hedef kitlesine odaklandıklarını ve bu genişleme ile pazar liderliğini güçlendireceklerini vurguladı. Araştırmalara göre, kadın tipi saç dökülmesinin, erkek tipi saç dökülmesinden farklı ihtiyaçlar gösterdiğini ifade eden Lüle, “Quantum, zengin içeriği ile kadın tipi saç dökülmesi ve saç incelmesine karşı (thinning hair), Biota Laboratuvarları tarafından uzun ARGE çalışmaları sonucunda geliştirilmiştir” dedi.

Bioxcin’in eczane pazarındaki liderliğini 2018 yılında da sürdüreceğini ve pazarın üzerinde bir büyüme gerçekleştirmeyi öngördüklerini belirten Ferdi Lüle, “Bir Biota Laboratuvarları markası olan Bioxcin, inovasyonu geleceğin ve gelişimin kaynağı olarak görmekte ve bu doğrultuda sürekli olarak ARGE yatırımları yapmaktadır” diye konuştu. Lüle, sözlerine şöyle devam etti:

“Bioxcin ürünlerini pazarda farklılaştıran, bitkisel bazlı olmasıdır. Çünkü sağlık ve güzellik sorunlarını bitkilerin çözeceğine inanıyoruz. Örneğin orman sarmaşığı bitkisinin saçları uzattığını tespit eden ARGE merkezimiz, bu ürün temelinde yeni inovasyonlar ile yeni ürün seriler geliştirdi. Bioxcin Quantum’un yeni ürünlerinden biri olan Saç Dökülmesine Karşı Sağlıklı Uzama Şampuanı, bu inovasyonun bir ürünüdür. Bugün Biota ürünlerinde 250’nin üzerinde farklı çeşitte bitki kullanıyoruz. Dünyada ürünlerinde en fazla bitki kullanan dermokozmetik şirketiyiz. Bitkilerden gelen mucizeye inanıyoruz.”

Bir önceki yazımız olan Almanya'ya Saç Götürüyorlar... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ