Renkli Kadınlar

Ressam Filiz Pelit’ten Bilge Kadınlar Sergisi…

Ressam Filiz Pelit’ten Bilge Kadınlar Sergisi…
Haberi paylaşın...

Ressam Filiz Pelit, 4 yıl aradan sonra İzmir GT Art Sanat Galerisi’nde ‘Denge‘ konseptiyle 22. kişisel sergisini açtı.

Filiz Pelit, Alsancak’ta bulunan İzmir GT Art Sanat Galerisi’ndeki sergisi hakkında şunları söyledi:

“2018 yılında açtığım “Bilge Kadınlar” sergisinde kendine yeten, sevgisini, bilgisini etrafa verebilen, kendiyle kavgası bitmiş, dingin, adaletli kadınları konu almıştım, şimdi açtığım  “Denge” isimli sergimde bu konseptin devamı olan taşlar yer alıyor. Her bir taş bu değerleri sembolize ediyor. Üst üste incelikle, bir noktada birleşip, dengeyi kuran, bütünü oluşturan bir olmuşluk haline dönüşüyor.”

82 eserin yer aldığı sergide kağıt üzeri, MDF üzeri karışık teknikten tuval üzeri yağlı boyaya kadar geniş bir yelpazede eserler yer alıyor.

Sergi 2 Aralık 2022 tarihine kadar sanatseverler tarafından izlenebilir.

 Filiz Pelit Kimdir?

1964 yılında doğdu.1985 yılında Buca Eğitim Fakültesi Resim bölümünden mezun oldu. Rusya, İngiltere, Dubai,, İsviçre, Almanya, Kıbrıs, Tunus, Amerika ve Türkiye’deki çeşitli kurum ve özel kolleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

Ankara Tisva, İzmir BEF Görsel sanatlar buluşması, Tunus Monastır Uluslararası Sanat Festivali, 3.İzmir Uluslararası Sanat Bianeli gibi uluslararası etkinliklere katıldı.

Katıldığı sergilerden Özel Ödül, Onur Belgesi, Teşekkür Belgesi, Başarı Plaketi ve Paris SNBA (Societe National Des Beaux-Arts) dan Gümüş Madalyası (2011) ve Altın Madalyası (2016) bulunmaktadır. SNBA Türkiye Delegasyonu sanatçılarındandır.

ABD, Romanya, Paris, Luxembourg, İspanya, Japonya, Almanya, İtalya ve Tunus’ta Uluslararası sergilere katılmıştır.

100 ü geçen ulusal ve uluslararası karma sergiye eser vermiştir.

Çeşitli televizyon kanallarında Resim Eğitim Programı hazırlayıp sunmuştur, Çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazıları bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kadınların hikayeleri portrelerle Root Karaköy’de sergileniyor başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ