Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Sanatçı Firdevs Sağlam’dan Kadının Topografisi…

Sanatçı Firdevs Sağlam’dan Kadının Topografisi…

Dr. Firdevs Sağlam’ın “Kadının Topografisi Heykel Sergisi10-19 Mayıs 2021 tarihleri arasında sanatçının web sitesinde online olarak ziyaretçileriyle buluşuyor.

Firdevs Sağlam’ın “Kadının Topografisi” Heykel Sergisi www.firdevssaglam.com  adresinde  Ziyaretçilerle Buluşuyor… Sağlam’ın Hakkâri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sanat Galerisi’nde kurulan, farklı teknikler ve malzemelerle oluşturduğu 6 eseri içeren sergisini, 10-19 Mayıs 2021 tarihleri arasında  www.firdevssaglam.com Internet adresinde online olarak, COVID 19 pandemi süreci ve buna bağlı olarak alınan önlemler dahilinde yapılan kısıtlamalar ve yasakların hafiflemesi neticesinde ise sanat sevenler sergiyi izleyebilecek.  Sağlam, Hakkâri’de gerçekleşecek ve ziyaretçilerin beğenisine sunulacak olan Heykel Sergisi’ni görmeleri için sanatseverleri 10–19 Mayıs 2021 tarihleri arasında kendi web sitesine davet ediyor.

“Toplumsal cinsiyet, biyolojik olarak doğuştan gelenden farklı olarak sosyal organizasyonla şekilleneni tasvir etmek için geliştirilmiştir. Bu tasvir içinde sosyal yapılara atıfta bulunan görsel kodların oluştuğu görülmektedir. Bu tasvirin temsiliyete dönüşmesi ise tarih boyunca farklı biçimlerde gerçekleştirilmiş” diyen Sağlam Kadının Topografisi başlıklı sergisinde kadının yapısı ile ilgili bilgi veren kodları çalışmalarında ele alarak kadını topografik açıdan inceledi.

Firdevs Sağlam Kimdir?

Firdevs Sağlam Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu.  2006 Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde lisans eğitimini, 2010 Miguel Hernandez Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Valensiya- İspanya’da yurtdışı eğitimini, 2011 Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde yüksek lisans eğitimini, 2017 yılında ise Dokuz Eylül üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde doktora eğitimini tamamladı.

2010 yılında “Bernia 2010” Miguel Hernandez Üniversitesi Valensiya, İspanya ödülüne layık görüldü. Sağlam, 2010 yılında “Piezas de Cuerpos del Futuro” LAC Valensiya, İspanya’da, 2014 yılında İzmir Resim Heykel Müzesi Galerisi’nde, 2014 yılında İzmir Agora Alışveriş Merkezi Sanat fuayesinde, 2020 yılında ise Hakkâri Ekin Çayevi’nde kişisel sergiler açtı.

Bir önceki yazımız olan Dünyayı gezdi, yaşam varoluş ve ölümü yazdı başlıklı yazımızda Hayat, Ölüm ve Savaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM