Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Sağlıklı Beslenmenin Önemi
Haberi paylaşın...

Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Dünyada ve en önemlisi ülkemizde bir çok insan, dengesiz beslenme sonucu farklı hastalıklarla mücadele ediyor. İnsanların çocukluk dönemindeki beslenme alışkanlıkları ilerleyen yaşlarda karşılarına çıkıyor. Özellikle çocukluk dönemi insanların en önemli gelişim dönemi olarak kabul ediliyor. Beslenme, çevresel faktörler, kültür, ekonomik durum insanların beslenme ihtiyaçlarına yön verse de, doğru beslenme alışkanlığının çocukluk döneminde alınması gerekiyor. 

Tuz, şeker, yağ üçlüsü hatalı beslenme alışkanlığının başında geliyor. Ayrıca bu üçlü obeziteye de katkı sağlamaktadır. Obezite dengesiz beslenmenin en önemli belirtilerindendir. Aynı zamanda kalp ve yüksek tansiyonu da tetiklemektedir. Beslenme alışkanlığınızın olması çok önemli. Meyve ve sebze yemeye özen gösterip, öğün atlamadan kalsiyum seviyesi yüksek olan süt, peynir, yoğurt ve bol su içmeliyiz. Şeker, yağ ve tuz içeriği fazla olan hazır gıdalar yememeliyiz.

Şimdiden çocuklarımıza sağlıklı beslenmenin önemini anlatırsak, onlara ileride mutlu bir yaşam olanağı sağlamış oluruz. 

Bir önceki yazımız olan Nasıl Hızlı Kilo Verilir? başlıklı yazımızda diyet listesi, Dukan Diyeti ve En Hızlı Kilo Verdiren Diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hatice Çetin dedi ki:

    İşe yarayacak bilgiler teşekkürler

BİR YORUM YAZ