Renkli Kadınlar

Nasıl Hızlı Kilo Verilir?

Nasıl Hızlı Kilo Verilir?
Haberi paylaşın...

Nasıl Hızlı Kilo Verilir?

Bilindiği gibi vücudun çalışabilmesi için enerjiye ihtiyaç vardır. Vücut, bu enerjiyi besinlerden elde eder. Vücudun ihtiyacı olan besin değerinden fazlası alındığı sürece, vücutta yağ meydana gelir.

hizli-kilo-nasil-verilir

Kilo verme konusunda yardımcı olacak öneriler uzmanlar tarafından verilmektedir. Öncelikle, ne yenirse yensin not alınmalıdır. Öğünlerde yemek yememek etkin bir çözüm değildir, aksine düzenli ve dengeli beslenmek kilo kaybında yardımcı olmaktadır. Asla aç kalmamanız ve bol su tüketmeniz gerekmektedir. Gerçekçi hedefler koyarak, hızlı kilo verme yolunda istikrarlı olunması gerekmektedir. Acıkmadan asla yemek yememekte önemli unsurlardan bir tanesidir. Günün en önemli öğünü olan sabah kahvaltısı mutlaka yapılmalıdır. Stresten uzak yaşamaya çalışarak, ihtiyacınız olan uykuyu tam almanız gerekmektedir.

kilo-vermek

Hızlı kilo vermek hiçbir uzman tarafından önerilmez. Sağlıksız ve amacını aşan bir eylem olarak değerlendirilir. Hızlı kilo verdiğinizde belki kilo hedefinize ulaşacaksınız ama sağlık konusunda ciddi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Şok diyet olarak adlandırılan diyette kısa sürede 4-5 kilo verebilirsiniz ama bunda yağlardan kurtulamadığınız için ileriye dönük hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Verdiğiniz bu kilolar kısa süre sonra size geri dönecektir. Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için beslenmenizi düzene sokup, düşük kalorili ama besleyici gıdalar almalısınız.

Şekerden uzak durun;

Kilo vermek istiyorsanız ilk bırakmanız gereken gıda şeker olmalıdır. Hazır gıdalarda bulunan şeker oldukça çok zararlıdır. Bundan dolayı özellikle şekerli içecekler, meyve suyu, küp şeker gibi gıdalardan uzak durulması gerekir. Bu gıdaların vücuda hiçbir faydası yoktur. Meyve ve sebzeden alacağınız şeker vücudunuz için yeterli olacaktır.

Şeker doyma hissini vücuttan aldığı için iştah açar, bu yüzden önerilmez.

Yağdan Uzak Durmak; 

Diyete başladığınızda yağ ile aranıza tabi ki mesafe koymalısınız ama tümüyle yağ tüketimini ortadan kaldırmak doğru değildir. Yağı kestiğinizde yediğiniz gıdalar size zulüm gibi geleceğinden bu sizin gücünüzü ve inancınızı düşürür. Karbonhidrat tüketiminizde azalacağı için kendinizi halsiz hissedersiniz. O yüzden yağı tamamen kesmek önerilmez.

Margarin tarzı yağlardan uzak durup, zeytin yağına yönelebilirsiniz.

Egzersizi İhmal Etmeyin;

Egzersiz size kilo verme konusunda yardımcı olacaktır. Yağların yakılması ve kasların güçlenmesi için egzersiz yapılmalıdır. Kilo verirken vücudunuzun daha şekilli olmasını istiyorsanız düzenli egzersiz yapmalısınız.

Günlük hayatta kolayca uygulanabilen yöntemlerle, kilo verme konusunda rahatlıkla sonuca ulaşılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Pilates Yapmanın Faydaları başlıklı yazımızda Doğru Pilates Nasıl Yapılır, Pilates Ebru Şallı ve Pilates Egzersizleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ