Renkli Kadınlar

Sarkan Gıdıya Çözüm Önerileri…

Sarkan Gıdıya Çözüm Önerileri…
Haberi paylaşın...

En fazla ihmal edilen alanların başında olan boyun bölgesinde sarkan gıdı için ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekler mevcut…

“Çoğu kadın genellikle yüzüne odaklanıyor ve boynundaki yıpranmayı ihmal ediyor. Oysa boyun, yüzün devamıdır, ayrı düşünülemez ve gıdı yaşı ele verir” diyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, boyun estetiğinin önemini vurgulayarak şunları söyledi:

“Boyun bölgesinde en fazla karşılaşılan sorun gıdı oluşumudur. Gıdı zaman içinde sarkar, boyun cilt yapısında form kayıpları oluşur. Bazı boyunlarda özellikle genetik alt yapıdan gelen ve hatta daha genç yaşlarda da rastlayabileceğimiz, platysma bantlarının aşırı çıkıklığını gözlemleriz. Yukarıdan aşağı doğru inen bu bantlar ve az evvel saydığım boyun deformiteleri, kişi yüzüne ne yaptırırsa yaptırsın, ne kadar gergin ve canlı bir yüze sahip olursa olsun, illaki bu güzelliğe gölge düşüren unsurlardır. İşte bu sebeple, boyun bölgesi mutlaka yüz estetiğine dahil edilmelidir.”

Gıdı ameliyatsız yok olur mu?

Boyun estetiğinde en fazla Ulthera uygulamasını yapıyoruz. Ultherapy özellikle boyun ve gıdıdaki sarkmalarda kullandığımız bir yöntem ve ayrıca üst göz kapağı düşüklüğünde, alın bölgesi kırışıklıklarında, yanaklardaki ve elmacık bölgesindeki form kayıplarında, zamanla düşen kaş bölgesinde, dekolte bölgesindeki kırışıklarda, sarkmış çene bölgesi çizgisinde de kullanılır. Ultherapy, ultrason dalgalarıyla çalışan bir cihazdır. Cildin derin katmanlarına kadar ulaştığı için belirgin bir sıkılaştırma sağlar. Cildinizde eğer bir form kaybı yaşıyorsanız ancak derin katmanlara ulaşarak sorunu çözümlersiniz. FDA onaylı, ameliyatsız yüz germe uygulamalarına yeni bir soluk kazandıran ultherapy kolajeni tetikler ve istenen sıkılaşmayı sağlar. Tek seansla gözle görülür sonuçlar elde etmek mümkün..

Gıdı sarkmasında ameliyat seçeneği

Boyunda beliren bu yaşlılık göstergesi sorunlarını ortadan kaldırmak için kliniklerimizde Örümcek Ağı Estetiğinden ve soyadımla anılan Cihantimur Yağ Transfer sisteminden faydalanıyoruz. Örümcek Ağı Estetiği ile gerginlik, yerçekimine karşı direnç ve cilt yapısına canlılık kazandırırken, Cihantimur Yağ Transferi ile gıdıdaki yağı, kök hücreden zengin hale getirerek, çıkık bantların üzerine ince bir hat şeklinde enjekte ediyoruz. Bu teknikle bantlar gözükmeden, pürüzsüz, gergin ve genç bir boyun yapısı elde etmek mümkün oluyor. Kök hücrenin verdiği çabuk iyileştirme avantajı ise, hastamıza son derece konforlu bir iyileşme süreci yaşatıyor. Kısa sürede gerçekleşen işlem son derece doğal, kesi yapılmadan, mikro girişlerle yapılıyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Düşük Kaş Üzgün Gösteriyor! başlıklı yazımızda dr. mert demirel, düşük kaş ve estetik cerrahi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ