Renkli Kadınlar

Botoks kardeşliği doktor hatası!

Botoks kardeşliği doktor hatası!
Haberi paylaşın...

Botoks yaptıranların benzer ifadeye sahip olmasının doktor hatası olduğunu belirten Estetik cerrah Övünç Akdemir, “Bu işlemde amaç mimikleri kaybetmeden genç ve doğal bir görünüme kavuşmak olmalı” diyor.

ABD’deki Mississippi Tıp Fakültesi ile Jackson Tıp Merkezi’nde görev almış Yrd. Doç. Dr. Övünç Akdemir’e göre estetik uygulamalar ve botoks uygulamalarında en büyük yanlış ifade kaybı ile anatomiye uygun yapılmayan cerrahi müdahaleler.

Hangi durumda yapılmalı? 

Yöntem tıpta birçok branş tarafından farklı kullanılabiliyor. Plastik cerrahide kaz ayakları, alın, boyun çizgilerini kaybetmek ve koltuk altı, avuç içi gibi bölgelerin aşırı terlemesini durdurmak için kullanırız.

Aynı doktora estetik yaptıran kadınlar birbirlerine benziyor neden?

Eğer cerrah tekniği biliyor, kendini geliştirmek istemiyor ya da kendi yönteminde ısrarcıysa her hastası aynı olur. Yani tamamen doktor hatası. Önemli olan kişiye göre doğalı yakalamak

Ayda bir botoks yaptırdığını söyleyenler var. Bu işin bir zamanı ve süresi var mı?  

Botoks ortalama altı ayda bir yapılıyor. Kısa aralıklarla sık yaptıranlarda süre uzuyor. Dolgunun etki süresi bir ila beş yıl arası değişiyor. İdeali yılda bir yenilemek. Böylece uzun süre dayanan dolgularla görülen reaksiyon riski azalır.

Yüzde ifadesinin değişmemesi için ne yapılmalı?

Anatomi dikkate alınmalı. Bunun yanı sıra hangi işlemi yaparsanız yapın kişi mimiklerini ve kaşını  oynatabilmelidir.

Kaynak: Star

 

Bir önceki yazımız olan Yaşa Göre Estetik Tüyoları... başlıklı yazımızda Dr. Özerk Demiralp, dudak dolgusu ve kimyasal peeling nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ