Renkli Kadınlar

Şebnem Eksib: En Çok Oğlak Ve Yengeçler Etkileniyor…

Şebnem Eksib: En Çok Oğlak Ve Yengeçler Etkileniyor…
Haberi paylaşın...

Vedik Astroloji’ye göre tutulma Oğlak ve Yengeç aksında gerçekleşiyor. Ay veya yükselen burçları Oğlak ve Yengeç olanlar bu tutulmadan hayli etkilenebilirler.

27 Temmuz da önemli bir Ay Tutulması yaşadık. Tutulmalar her yıl birkaç kez tekrarlanan önemli döngülerdir. Ancak bazı tutulmalar biraz daha vurgulu yaşanır ki bu tutulma bunlardan biri.

Hayli sert bir tutulma bizi bekliyor. Retro Mars ve Retro Merkür öfke ve savaşlara, sınır gerginliklerine, ülkeler arası diyalog bozukluklarına dikkat çekiyor. Özellikle Orta Doğu bölgesi ile Rusya açısından riskli etkiler var. Israil kaynayan Ortadoğu sularının iyice ısınmasına hatta savaş etkilerini tetikleyecek agresif olaylara neden olurken, terör ve benzeri olaylarını duyabiliriz..

Tutulma Vedik Astrolojiye göre toprak vurgulu olacak (Ay Oğlakta) bu da ülkeler açısından sınır sorunları, ülke topraklarıyla ilgili anlaşmazlıklar, toprak kaymaları, depremler ve yer hareketleri anlamına geliyor. Emlak sektörü açısından hem dünya da hem de ülkemizde krizler yaşanabilir.

Ay’ın içinden geçtiği yıldız yine Ay ile yönetiliyor bu da sularla ilgili sorunları tetikler ki seller ve anormal yağışlar, fırtına ve beklenmedik mevsim dışı hava hareketleri açısından riskli günlerden geçeceğiz.

Merkür gerilemesi devam ederken tutulma teknolojik aletlerin bozulması, elektronik ve elektrikle ilgili sorunlara, kesintilere neden olabilir. Evinizde ve yaşam alanlarınızda elektroniklerle ilgili dikkatli ve tedbirli olun.

Tutulma sırasında gökyüzünde tutulma koridoru oluşuyor ki gezegenler Rahu ve Ketu arasında sıkışmış olacaklar buna Kala Sarpa Yoga deriz.

BURÇLAR açısından baktığımızda…

Şebnem Ekşib

Öncelikle tutulma etkilerinden en yoğun Oğlak ve Yengeç burçlarıetkilenecekler. Bu iki burçta önemli gezegenleriniz varsa, yükselen veya ay burcunuz özelikle oğlak sınırları içinde ise önümüzdeki 20 günlük dönemi hareketli geçirebilirsiniz.

Terazi, Yay, Oğlak, Yengeç, İkizlerKova Ay veya Yükselen burçları bu alanlarda olanlar tutulma sürecini psikolojik olarak önemli sınavları deneyimleyerek geçirebilirler.

Koç, Aslan, Akrep ve Balık burçları için önemli gelişmeler, güzel fırsatlar yakalarken, yürümeyen konuların düzenlenmesi ve hayatlarında yeni bir döneme başlamaları söz konusu.

Başak, Boğa burçları, Ay veya Yükselenleri bu alanlarda olanlar ise, çocuklar, aşk ve ilişki, birliktelikleriyle ilgili gelişmeler yaşayabilirler. İlişkiler adına Yengeç burçları da etkilenecekler.

Tutulma genel olarak tüm burçlarda değişen tavırlar, tahammülsüzlük geliştirebilir. Bu nedenle iç dengelerinizi korumaya dönmek bu süreçte çok önemli.

Ay tutulması dişil bir enerjinin açığa çıkması ve kadınlarla daha fazla ilgilidir. Ay, zihin ve duygusal enerjimizi de temsil ettiği için duygusal hassasiyetlerimiz, zihin karışıklıklarımız, kendimizi daha negatif ve gergin hissetme potansiyelimiz artabilir. Sosyal medya hesaplarımda ara ara bu tip enerji geçişlerinde ne yapmak gerektiğini aktarıyorum. Diğer yandan tutulmanın gerçekleşeceği Cuma ve ardından Cumartesi günü boyunca bedensel ve zihinsel olarak şartlarınızı zorlamayın. Bu iki günü daha sakin şekilde geçirmeye özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Burcuna Göre Tatil Rotası! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ