Renkli Kadınlar

Mayıs Ayında Burçları Neler Bekliyor?

Mayıs Ayında Burçları Neler Bekliyor?
Haberi paylaşın...

Astrolog Şebnem Ekşib, mayıs ayında hangi burcun nasıl etkileneceğini anlattı. İşte hem burcunuza hem de yükselen burcunuza göre mayıs ayı yorumları…

 

 

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Merkür gerilemesinin 3 Mayısta bitmesiyle zihinsel olarak rahatlamaya geçiyorsunuz. Baş ağrıları, uyku sorunları ve yaklaşık bir aydır etkin olan ne yöne gideceğini bilememe durumu ve fevri duygusal çıkışlar açısından rahatlama ve net kararlar verebilmeye dönük olma hali söz konusu. Öte yandan Merkür’ün tam olarak 8 Mayıs ile etkisini toparlayacak olması bu aralığa kadar yine de dikkatli olmak gerektiğini vurguluyor. 10 Mayısta gerçekleşecek dolunay ikili ilişkiler, duygusal alanlar, ortaklı ilişkiler, partneriniz veya eşinizle alakalı konulara odaklanacağınıza işaret etmekte. Duygusal ve zihinsel olarak daha hassas ve gergin etkiler içinde olmanıza neden olabilecek dolunay sürecinde yani ay ortasında ikili ilişkilerinize dikkat etmek yerinde olacak. Maddi konular bu ay sizin için öne çıkıyor. Ay sonuna kadar parasal alanlarınızda gezinecek Mars ile maddi konularda hırslı ve sonuç odaklı olacaksınız. Finansal alanlarda 8 Mayıs ile 27 Mayıs arasında daha rahat olan etkiler ayın son haftasında dikkatli adım atmanız gerektiğini vurgulamakta. Sağlıkta ise boğaz enfeksiyonları ve ses telleri sorunlarına dikkat edin.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

8 Mayıstan itibaren maddi konularda gelir gider dengelerinizle ilgili sorunlar düzene girmeye başlayacaktır. Nisan ayından beri süregelen maddi gelgitler Mayısta da düzenli ve planlı hareket etmenize işaret etse de bu ay toparlanma etkileriniz öne çıkmakta. Ay ortasından itibaren burcunuza geçecek olan Güneş ile ailevi konular, ev ve yuva alanlarında halletmeniz gereken konular veya aile içinde liderliğinizde çözümlenecek işler öne çıkıyor. 15 Mayıstan itibaren iş veya özel hayatınızda daha aktif olacaksınız. Dikkat çekeceğiniz bir süreç söz konusu. Ancak Mars ve Güneşin öfke ve gerginlikleri arttıran etkisi direk burcunuzla bağlantılı çalışacak. Sabrettiğiniz, beklettiğiniz konularda daha net sonuçlar almak isteyebilir, ani kararlarla harekete geçebilirsiniz. 15 Mayıstan itibaren temponuz artıyor. Duygusal konularda özellikle bekar Boğa burçları için dikkat çekici olacakları bir süreç söz konusu. İlişkiler açısından ay ortasından itibaren ani gelişen durumlar, sürpriz gelişmeler yaşanabilir. İş ve mesleki alanlarda 25 Mayıs yeni ay süreci gelişmelere açık etkiler veriyor. Ay sonunda burcunuz yöneticisi Venüs’ün geçişleri sağlık ve fiziksel konularda dikkatli olmanızı gerektirmekte.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Burcunuz gezegeni Merkür’ün retrosunun bitmesiyle kendinizi ifade etmekte rahatlıyorsunuz. Fiziksel ve duygusal olarak özellikle 8 Mayıs sonrası hızlanma, hedefe yönelik hareket etme, fırsatlar yakalama söz konusu. Bu ay boyunca dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, iç gerginliklerinizin artması. Sabrettiklerinize, bir şekilde sustuklarınıza daha tepkisel olma arzunuz artıyor. Sosyal ilişkileriniz, aile büyükleri, hedefleriniz ve planlarınız adına ay ortasına kadar daha rahat ve akıcı bir süreç geçirmeniz söz konusu iken, ay ortasından itibaren ikinci yarıda sağlığınıza, duygusal alanlarınıza özen göstermelisiniz. Gizli konular, rekabet ettiğiniz kişilerle ilişkiler açısından hassas dengeler söz konusu. Devlet veya kamuyla bağlantılı işleriniz varsa bu aksiliklerle uğraşmanız söz konusu. Bu alanlardaki işleri ay ortasına kadar çözümlemek doğru olacaktır. Sağlığınızda özellikle alerjilere dikkat edin. 25 Mayısta başlayacak Yeni ay döngüsü çocuklar, çocuklarla ilgili konulara odaklanmanıza neden olabilir. Bekar İkizler duygusal konularda ayın son haftasını iyi yönetmeli, duygusal dalgalanmalara açık olacaksınız.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Kariyer ve iş alanlarınızda bu ay bilhassa 8 Mayıstan itibaren düzelme ve rahatlama etkileri söz konusu. Bir süredir uğraştığınız aksilikler, engeller, tıkanmalar hızla düzelecek. Durağan giden konular, iş ve güncel hayatınızda daha aktif ve hızlı gelişmelerle yol almanızı sağlayacak. Merkür gerilemesi bitimi yeni görüşmeler ve iş anlaşmaları açısından sizi rahatlatan gelişmeler yaşatabilir. Seyahat ve yolculuklarla ilgili ani gelişmeler ve planlamadığınız yeni durumlarda söz konusu. Beklemediğiniz şekilde yolculuk yapmak durumunda kalabilir veya kendinize küçük bir tatil fırsatı yaratabilirsiniz. Maddi konularda ise finansal dengelerinizi, gelir gider planlamalarınızı iyi yapmalısınız. Harcamalar açısından dengeli olmanız yerinde olacaktır. 10 Mayısta başlayacak Dolunay etkisi ev ve aile alanlarınız, alım satımlar, taşınmalar, ebeveynlerle ilgili konularda gelişmeler verebilir. Ayın temposu sizin için daha çok 10 Mayıstan itibaren hızlanıyor. Her durumda özellikle çalışan veya iş beklentileri olan Yengeçler için tempolu ve gelişmelere açık bir ay söz konusu.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Maddi konular, hedefleriniz, projeler ve başkalarıyla birlikte yürüttüğünüz veya ortak beklentileriniz adına 8 Mayıstan itibaren hızlanacağınız bir süreç başlıyor. Merkür Retro’sunun önünüze koyduğu engeller Mayıs ilk haftadan sonra tıkanıklıkları açmaya ve iş ve ele aldıklarınızda daha rahat ilerleme başlatacak. Arkadaşlar ve yakın çevrenizle olan ilişkilerde yaşanan gerginlikler düzene girme eğilimine geçmekte. Kısacası bu ay çevrenizle olan iletişim ve iç dengeleriniz açısından ilk hafta sonrası rahatlamaya başlıyorsunuz. İş ve kariyer konularında 15 Mayıstan itibaren destek almak, önemli kişilerden gelecek faydalar açısından şanslı bir devreniz söz konusu. Ayın enerjileri finansal konular, maddi alanlar, iş konularında uzun süredir devam eden durağanlığınızı kırma ve kendinizi göstermek, güzel fırsatlar yakalama olanakları sunacak size. Özellikle 15 Mayısla 27 Mayıs arasında dünyevi konularda güzel gelişmeler yaşanabilir. 10 Mayıs dolunay sürecinde yakın çevreniz ve kardeşlerle ilgili konularda gelişmelere açıksınız, 25 Mayıs yeni ay döngüsü ise iş ve kariyer alanlarında yeni durumlara geçmenize neden olacak. Duygusal konular ve ilişkiler açısından 27 Mayıs- 1 Haziran arasına dikkat etmek yerinde olacak. Kadınlardan gelecek düşmanlıklara veya sıkıntılara tedbirli yaklaşmak gerekiyor.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

İlişkiler, ortaklı konular, eşiniz veya partnerizle alakalı durumlar bu ayın 8inden itibaren toparlanmaya başlarken, duygusal konularda özellikle ay ortasıyla birlikte net kararlar alma, bir süredir yapmak istediğiniz bir konuşma için harekete geçmek söz konusu. Ortak kazançlar, başkalarından gelen gelirler v.g durumlarda finansal alanlarınızı bloke eden Merkür düzelirken, sadece finansal alanlarda değil, hayata bakışınız, moral durumunuz açısından da rahatlamaya başlayacaksınız. Bu ay babanız, veya sizin için önemli bir erkekle ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. Eğitim, akademik çalışmalar gibi alanlarda uğraşlarınız varsa, 15 Mayıstan itibaren temponuz hızlanıyor ve sonuç almayı beklediğiniz konularda gelişmeler yaşayacaksınız. 10 Mayısta gerçekleşecek Dolunay maddi alanlar ve parasal konularda sizi rahatlatacak bir durumu veya işi sonuçlandırmanıza destek verecek. 25 Mayıs Yeni ay süreci ise duygusal olarak hassasiyetlerinizi artırıyor ki ayın sonunda duygusal ve kişisel ilişkilerinizde sakin ve yapıcı olmaya gayret etmelisiniz.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Mayıs ayı odağınız ağırlıklı olarak duygusal konular, eşiniz veya partnerinizle alakalı alanlarda olabilir. Genel olarak duygusal iniş çıkışlara açık olmakla birlikte bilhassa evli Terazi burçları ve ay burçları bu alanda olanlar duygusal konularda yoğun etkilerden geçecekler. Sizi zorlayan veya emin olmadığınız bir ilişki, arkadaşlık, iş ortaklığı veya evliliğiniz adına net kararlar alma, harekete geçme eğilimleriniz yükseliyor. Özellikle ilişkilerinde halen sorunları olan ve bir süredir düzeltmeye çalıştıkları konularda karar veremeyen Terazi burçları adına yol ayrımları söz konusu olabilir. Genel olarak ise ortaklı işleriniz ve her türlü ikili ilişkiniz adına hareketli bir ay söz konusu. İş alanlarında yurtdışı kontakları, yeni projeler, iş teklifleri anlaşmalar, bir süredir emek verdiğiniz bir proje veya işin düzene girmesi açısından şanslı bir aydan geçeceksiniz. 8 Mayısla 17 Mayıs arasında teklifler ve iş imkanları açısından iyi bir döngünüz var. Ay sonunda özellikle Mayıs son haftayı hem iş alanlarında hem de duygusal konularda iyi yönetmek gerekebilir.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

İş ve mesleki alanlarda teklifler, yeni olanaklar ve hızlanan iş temponuz açısından hareketli bir ay geçireceksiniz. Duygusal olarak ise özellikle dolunay süreci depresif etkileri, iç gerginlikleri tetikleme eğiliminde. Kariyer ve iş konularında 10 Mayısta gerçekleşecek Dolunay dönemini iyi yönetmeniz yerinde olacaktır. Fevri çıkışlar yapmadan ve bilhassa üstlerinizle olan ilişkilerinizi 10 Mayıs civarında dikkatli idare etmeniz önemli. İlişkiler açısında eş ve evliliği gösteren alanda bulunan Mars, 15 Mayısla birlikte yanına alacağı Güneşle birlikte eş ile diyaloglarınıza dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Ego çatışmaları, kıskançlık kaynaklı sorunlar, tartışmalar açısından duygusal ilişkilerinizi ağırlıklı olarak 15 Mayıstan itibaren dikkatli yönetmelisiniz. Sağlığınızda üreme organları, hormon dengenize yine dikkat etmekte fayda var.  Soğuk algınlıkları, boğaz enfeksiyonlarına karşı tedbirli olmalısınız. 10 Mayıs dolunay sürecinde başlayan gelişmeler, 25 Mayıs yeni ay döngüsünde hızlanabilir. İş ve dünyevi konularda ay sonunda gelişmelere açık olacaksınız. Duygusal alanlarda ise 25 Mayıs civarına dikkat edin.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

İlişkiler ve aşk alanınızda yanlış anlaşılmalar, iletişim kopukluklarına neden olan etkiler yavaştan hayatınızdan çıkmaya başlarken, 8 Mayıstan itibaren duygusal konularda hızlanacak ve iç gerginliklerinizden kurtulacaksınız. Kişisel alanlarınızda Mayıs ayı bir süredir devam eden tıkanmaları ve gerginlikleri düzeltme, atlatma şansı yakalamanıza olanak sağlıyor. Bu ay kişisel konular, kişisel bakım veya ev, yuva alanlarınıza odaklanmanız, kendinizle ilgili yapmak istediklerinizi planlamanız adına da etkin enerjiler var. İş ve kariyer alanlarında 15 Mayıstan itibaren dikkat çekebilecek, ele aldığınız konuları çözümleyebileceksiniz. Ay ortasından itibaren birden fazla konuyu aynı anda yapma, hızlı kararlar verme ve sonuç odaklı olmanız söz konusu. 15 Mayıs ile 28 Mayıs arasında iş alanlarında güzel gelişmeler yaşanabilir. Maddi konularda ise özelikle 12 Mayıstan itibaren rahatlama söz konusu. Alt üst olan gelir gider dengelerinizi yoluna koymanız, parasal alanlarda düzene girmeniz ay ortasından itibaren daha rahat olacaktır.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

İş ve mesleki konularda geçtiğimiz ay boyunca yaşadığınız aksilikler, gerginlikler 8 Mayıstan itibaren daha çok çözümsel yaklaşımlar içinde olacağınız bir döngüye yerini bırakıyor. Günlük hayatınız, dünyevi konularda beklediklerinizle bir anlamda buluşma zamanı. 10 Mayısta gerçekleşecek dolunay kariyer ve iş konularında tamamlama, bitirme etkilerinden geçmenize neden olacak. Eğer sorunlu bir iş alanız varsa, iş yerinizde bir süredir devam eden sıkıntılar veya problemlerle uğraşıyorsanız, veremediğiniz kararlar söz konusuysa 10 Mayıs civarını özellikle iş konularında iyi yönetmelisiniz. Gerginlikler, tartışmalar, üstlerinizle olan problemler aniden büyüyebilir, dikkatli olmakta fayda var. Öte yandan sonuç beklediğiniz iş görüşmeleri, anlaşmalar, sözleşmeler açısından gelişmelere açık olacaksınız. Mayıs ayı özellikle çalışan Oğlaklar için kariyer ve iş gelişmeleri açısından hareketli geçecek. Duygusal konularda aşk alanınızda 15 Mayısta beraber hareket edecek Güneş ve Mars ikilisi partner veya eşinizle ilgili önemli gelişmeler verebilir. Birlikte olduğunuz kişinin bir konuda desteğini almanız söz konusu. Ancak tartışmalara, çabuk sinirlenmeye ve meseleleri büyütmeye de yatkın olacaksınız ki duygusal konularda iletişime özellikle ay ortasından itibaren dikkat etmek yerinde olur.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Yakın çevreniz, genel olarak çevrenizle olan iletişiminiz, kardeşler, arkadaşlar gibi alanda yönetmekte zorlandığınız gelişmeler veren Merkür retrosu bu yın hemen başında biterken, gerilemenin en önemli parçası olan kendinizi daha rahat ifade etme alanında rahatlıyorsunuz. Beklettiğini teknolojik alımlar, bozulan aletlerin tamiri gibi konuları ise 8 Mayıstan itibaren ele almanız daha doğru olur. Mayıs ayı bir süredir dengesiz giden parasal konularda rahatlamanızı sağlayacak. Maddi konularda yeni fırsatlar gelebileceği gibi finansal alanları düzenleme, dengeleme olanaklarını da sağlayacak. Ancak estetik özellikle de yüz estetiğiyle ilgili atmayı planladığınız adımları 27 Mayısla 1 Haziran arasına denk getirmeyin. Bu alanlarda en rahat olacağını dönem 8 Mayısa 27 Mayıs arasında olacak. Bu ay ev ve yuva alanlarınız, ebeveynlerle ilgili konular, gayrimenkul konularında hızlı gelişmeler söz konusu. Bir yandan da iç gerginlikleri, çabuk sinirlenme, olayları büyütme etkilerini tetikleyen Mars ve Güneş etkileşimi ele aldıklarınızı çabuk sonuçlandırmanızı sağlarken, sinirlerinize hakim olmanızı da zor kılabilir. Özellikle 15 Mayıstan itibaren hızlanan temponuza uyum sağlamakta zorlanabilecek sinir sisteminizi kontrol altında tutmaya çalışın. Duygusal konular ve aşk alanlarında bu ay daha çok rutin gelişmeler söz konusu. İlişkilerle ilgili gelişmeleri Hazirandan itibaren daha net hissetmeye başlayabilirsiniz.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Burcunuzdaki Venüs, dikkat çekici ve fiziksel olarak öne çıkan etkilerde olmanızı sağlıyor. Ay boyunca burcunuzda konaklayacak olan gezegen, flörtler, duygusal konular, fiziksel çekicilik açısından yanınızda olacak. Çevreniz tarafından fark edildiğiniz bir döngü geçiriyorsunuz. Estetik ve benzeri konulardaki adımları ise ay sonuna özellikle 27 Mayısla1 haziran arasına denk getirmemeye gayret edin. Maddi konularda 8 Mayıs sonrası artan rahatlama durumu, ayın ikinci yarısı güzel gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. Ancak, gelir gider dengenize bu ay dikkat etmek, harcamaları biraz daha kontrollü yönetmek yerinde olacaktır. Başkalarının kaynaklarından eşiniz, aileniz gibi beklediğiniz gelirler açısından da Mayıs ayı sonuç almanız açısından destekli olacak. Maddi konularda 10 Mayıs dolunayı sizin için etkili olurken, 25 Mayıs yeni ay süreci aile ve kardeşlerle ilgili konularda gelişmeler verebilir. Aile bireyleriyle ilişki ve diyaloglarınıza mayısın son haftası dikkat etmekte fayda var. Sizin iyi niyetle yaptığınız bir girişim veya yardım etme çabası yanlış anlaşılabilir.

Bir önceki yazımız olan Boğa Yeniayının Burçlara Etkisi başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ