Yüz Yogası Yapın Kırışıklıklar Azalsın

Yüz Yogası Yapın Kırışıklıklar Azalsın
Haberi paylaşın...

Nasıl ki vücudunuz için ve sağlıklı bir görünüm için spor yapıyorsanız yüzünüzdeki kırışıklıklar için de yüz yogası ve egzersizleri öğrenebilir ve her gün uygulayabilirsiniz.

Alışkanlık haline getireceğiniz ufak yüz yogası egzersizleri yüzünüzün kırışmasını ve yaşlanmanızı erteleyecektir. Nasıl ki vücudunuz için ve sağlıklı bir görünüm için spor yapıyorsanız yüzünüzdeki kırışıklıklar için de yüz egzersizleri öğrenebilir ve her gün uygulayabilirsiniz. Yüz kaslarınızı çalıştırmayı öğrenebilirsiniz.

Yüz yogası öğrenip uygulayarak işe başlayın isterseniz. Her gün her an uygulayabileceğiniz yüz yogası hareketleri  ile yüzünüzdeki kırışıklıklara bir dur diyebilirsiniz. Yüz yogası alın, dudak, gözler ve yanakları çalıştırarak yapılır.

YÜZ YOGASI HAREKETLERİ

  • Alın bölgenizi çalıştırmak için öncelikle parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine koyun ve kaşlarınıza baskı uygulayarak kaşlarınızı aşağıya doğru itin. Parmaklarınızla kaşlarınızı aşağıya doğru ittirirken bir yandan da kaşlarınızı yukarıya kaldırmaya çalışarak karşı baskı uygulayın. Kısa bir süre bu hareketi yaptığınızda alın bölgenizi çalıştıracaksınız.
  • Yanak bölgenizi çalıştırmak için ilk olarak gülümseyin ve ellerinizi yanaklarınıza yerleştirin. Elleriniz yardımıyla ağız ve yanak kaslarınızı kulaklarınıza kadar kasıp bırakın ve bu işlemi birkaç defa tekrarlayın.
  • Gözleriniz içinse, gözlerinizi alabildiğine açın ve gözleriniz açık durmaya çalışın. Sonra serbest bırakarak bu işleme son verin.
  • Dudak egzersiziniz için de dudaklarınızı dişlerinizin arasına alarak yan yanaklarınızın içlerindeki kasları yukarı doğru ittirin.

 

Bu hareketlerle yüz kaslarınıza spor yaptırmış olacaksınız. Çünkü yüz kasları vücudunuzun diğer bölgelerindeki kaslar gibi değildir. Kendi kendilerini destekleyemezler ve bu yüzde yüzümüzde kırışıklıklar meydana gelir. Bunları uygularsanız yüzünüzü siz desteklemiş ve ona spor yaptırmış olacaksınız. Bu hareketleri daha iyi öğreneyem derseniz de yüz yogası kursu veren kişilerden destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vampir Maskesi Gençleştiriyor... başlıklı yazımızda Dr. Dilay Yılmaz Demiryontar, prp ve vampir maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ