Renkli Kadınlar

“Yüzakımız 100 Kadın” kitabındaki kadınlar sergiyi gezdi

“Yüzakımız 100 Kadın” kitabındaki kadınlar sergiyi gezdi
Haberi paylaşın...

Ayla Erdim’in Öncülüğünde “Yüzakımız 100 Kadın”

Kitabının Kahramanları Olan Kadınlar ‘Cumhuriyetin Yüzü’ Sergisini Birlikte Gezdiler.

Hayata imza atan, geleceğe ilham olan kadınları kaleme alan iş insanı ve yazar Ayla Erdim, ‘Yüz Akımız 100 Kadın’ adlı kitabıyla ses getirmeye devam ediyor. Kendi alanlarında güçlü, başarılı kadın hikayelerinin yer aldığı kitap, genç kuşağa rehber oluyor.

BlueChip Event yönetimi Elmas Özler’in misafirliğinde; birçok etkinlikle çalışmalarına devam eden Ayla Erdim ve değerli çalışmaları ile kitaba konu olan kadınlar, birlikte gezdikleri sergi sonunda, ‘Yaşasın Cumhuriyet’ sözleriyle gelecek kuşak gençlerin de sergiyi gezmesini içtenlikle tavsiye ettiler.

Galataport’ta 2 Haziran’a kadar devam edecek olan “Cumhuriyetin Yüzü” adlı  sergi, 1922-1942 yıllarına odaklanan ve Erken Cumhuriyet Dönemi’ndeki eşsiz toplumsal dönüşümü, çağdaş ulus kültürünün oluşumunu, edebiyat, plastik sanatlar, müzik, grafik ve mimari tasarım, sahne sanatları, müzecilik, arkeoloji gibi kültür disiplinleri ve toplumsal yaşam perspektiflerinden ortaya koyuyor.  Sergi için, Ayla Erdim “Ülkemizin tarihine çok boyutlu olarak tanıklık ettiğimiz Cumhuriyetin Yüzü sergisi görülmesi gereken gezilmesi gereken bir sergi” dedi.

Türkiye’nin birçok şehrinden katılım sağlayan kadınlar ‘aldıkları ilhamla üretmeye devam edeceklerini ve çalışma alanları ile ilgili bilgileri gençlerle paylaşacaklarını’ belirttiler.

Sergiye katılan kadınlar Emine Erdem, Cahide Erel, Aysel Bilgin, Aslı Dede, Renan Tan Tavukçuoğlu, Nedret Gürdal, Ayten Ardel, Semra Saniye Mert, Saadet Suyolcuoğlu Gülser Özkan, Ayşegül Taşkıran, Sıddıka Semahat Demir, Yeşim Kaya, Nuray Toprak.

‘Yüz Akımız 100 Kadın’ın devamı gelecek

Cumhuriyetimizin 100. Yılında yaptığı çalışmalarla ülkesine fark yaratan kadınların bir araya geldiği “Yüz akımız 100 kadın” projesi ve kitabı okuyuculara ışık olmaya ve etkinlikte bir araya gelerek ilham olmaya devam edecek.

 

Bir önceki yazımız olan TKDF ‘ev içi şiddet’ raporunu yayımladı: Ekim ayında 371 çağrı yapıldı başlıklı yazımızda Çağrı, Gelen ve İhbar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ