Başöğretmen Satürn’ün Yeni Hareketine Hazır mısınız?

Başöğretmen Satürn’ün Yeni Hareketine Hazır mısınız?
Haberi paylaşın...

Astrolog Juno, “Zodyak’ın Başöğretmeni, Karmanın Lordu, Haritaların Kara Prensi, ”Başımıza Gelmiş ve Gelecek Her şeyden Sorumlu Tutmaya ve Kendi Seçimlerimizin Kabahatini de Üstüne Atmaya Bayıldığımız” Yıldızlar Alemi’nin Anti-Kahramanı SATÜRN, 20 Aralık 2017 itibariyle, Öz Hakiki Burcu OĞLAK’a giriyor” diyerek bu değişimin burçlara etkisini anlattı:

 

Satürn SİSTEM KURAR, düzenler, fazlalıkları törpüler, gevşeklikleri toplar, eksiklikleri gözümüze sokar ve bizi bunları tamamlamaya mecbur eder, artık işimize yaramayan, uygun olmayan insanları, konumları ve tutumları hayatımızdan çıkartır, ve en önemlisi bize herşeye rağmen GAYRET ve SEBAT GÖSTERMEYİ öğretir.

Satürn 2017 Aralık – 2020 Aralık arasında Oğlak Burcu’nda kalacak. 2020’nin bir bölümünde Kova’ya girse de retro hareket yüzünden yine Oğlak’a dönecek. Burç ve Yükselen Burç için – her ikisini de okuyun – yorumlar ise;

KOÇ veya Yükselen KOÇ : Önümüzdeki üç yıl, ”Hayata Sahip Çıkma” yönteminiz üzerinde çalışacaksınız… Hakimiyet kurmak ile, hayatınıza gerçekten hakim olmak arasındaki farkı fark edeceksiniz. İnsanın asıl hakimiyetinin bir çevre üzerinde sağlanmadığını ve bir konumdan kaynaklanmadığını, ya da konumların geçici, çevrelerin değişken olduğunu fark edebilirsiniz. Sonuçta asıl hakimiyetin insanın kendi üzerinde kurduğu bir şey olduğunu görebilirseniz, bu süreçten kazançlı çıkarsınız. Kariyeriniz konusunda önemli kararlar alabilirsiniz. Çalışmıyorsanız çalışmaya başlamak, çalışıyorsanız daha fazla sorumluluk üstlenmek, ya da şimdiye kadar tercih ettiğiniz çalışma şeklini gözden geçirmek gereken bir zaman olabilir. Eğer zamanı geldiyse, 2020’de emekli olmak ya da çalıştığınız sektörü tamamen değiştirmek de isteyebilirsiniz. Bu üç yıllık süreçte yaptıklarınızı CİDDİYE ALMAK ve CİDDİYE ALINMAK sizin için önemli olacak. İktidar kurmak ya da sizin üzerinizde iktidar kurulması konusunda ne hissettiğiniz ve bu durumları nasıl yönettiğinizi örneklerle görecek ve muhtemelen tavır değiştireceksiniz 😉 Ailenize, ebeveynlerinize, varsa çocuklarınıza karşı sorumluluklarınızı nasıl algıladığınız ve yerine getirdiğiniz de, çalışma masanızdaki konulardan biri olabilir.

BOĞA veya Yükselen BOĞA : Önümüzdeki üç yıl, ”Hayata Bakışınız ve Hedefleriniz” üzerinde çalışacaksınız… Hayattan ne istediğinize, kendinizden ne beklediğinize ve bu arzu ve yönelimleri hayata geçirmek için nasıl davrandığınıza dair enine boyuna sorgulamalar yapacaksınız. Bazı şeyleri neden istediğinizi, bazı beklentilere neden saplandığınızı, bunların gerçekten önemli olup olmadığını yeniden düşünmeniz gerekecektir. İnançlarınızı ve bunlara göre yaşayıp yaşamadığınızı ya da inandığınızı söylediğiniz şeylerin gerçekten uygulanabilir olup olmadığını göreceksiniz. Yargıladığınız insanlar ve tutumlara bakış açınız bu süreçte değişebilir. Dürüstlük, güvenirlik, adalet, sadakat gibi konulardan sınava girecek, eğer bu konularda zaafiyetiniz varsa, kendinizi geliştireceksiniz. Eğer ileri dönük büyük hedefleriniz varsa ama henüz atağa geçemediyseniz, onların alt yapısını bu süreçte sabır ve kararlılık ile hazırlayın. Mahkemelik pozisyonlara düşmemeye gayret edin, ama zaten gündeminizde olan hukuki meseleleri de ihmal etmeyin. Eğitim döneminde olan Boğalar için ”eğer sebatkar olurlarsa” son derece iyi bir süreç! Şehir veya ülke değiştirmek isteyen Boğa’lar için gidiş kapısı açılabilir ama birkaç sene gittiğiniz yerde kalırsınız ona göre 🙂

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Önümüzdeki üç yıl, ”Dönüşmek ve Dönüştürmek” teması üzerinde çalışacaksınız… Hayatınızın geri kalanı için çok önemli dersleri alacağınız bir süreç! Hiç bir şeyin AYNI kalmayacağını, ve hiç bir şeyin İLLE DE sizin istediğiniz yöne / şekle dönüşmeyeceğini kesinlikle idrak edeceğiniz bir zaman olacak. Alma – Verme dengesi ana konularınızdan biri olacak. Kontrolü sizde olan kaynakları başkaları ile paylaşırken – yetenek, zaman, bilgi, para, cinsellik –  çok daha dikkatli olmanız, sınır koymanız, dengeli davranmanız gerektiğini göreceksiniz. Başkalarının kaynaklarını, parasını, yardımını talep ederken de kendinize sınır koymayı, BAĞIMLI kalmamayı öğreneceksiniz. Var olan ortaklıklarınıza ya da kurmayı düşündüğünüz ortaklıklara, ne istediğinizi ve ne vermeye hazır olduğunuzu bilerek yaklaşın. Borç alır ve verirken de dikkatli davranın. Eğer sağlığınıza, cebinize, ya da saygınlığınıza zarar veren alışkanlıklarınız varsa, bunları bırakmak ve iyileşmek için çok iyi bir dönemdesiniz! Kaybetmek, bırakmak, vazgeçmek gibi konularda saplantılı iseniz, bu yıllar size bu korkuların bir anlamı olmadığını görecek, neyin gidip neyin kalacağına hayatın karar verdiğini anlayacaksınız. Eğer başkalarının kaynaklarını yönetiyor, ya da onlar namına işlerini takip ediyor, kendi bilgi ve deneyiminizi birileri adına ortaya koyuyorsanız, önümüzdeki üç yıl ”özenli ve prensipli davrandığınız takdirde” size çok başarı getirebilir.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : Önümüzdeki üç yıl, ”Uyum ve Uzlaşma” teması üzerinde çalışacaksınız… Bir iş ya da hayat ortaklığı kurabilir, yani BAĞLANABİLİRSİNİZ. Kalıcı hale gelen bir bağı sağlıklı biçimde sürdürmek, bu sürecin dersi olabilir. İş hayatınızda ya da duygusal yaşamınızda ”birlikte davranmak” istediğiniz insanlarla karşılıklı beklentilerinizi ortaya koymak, sınır koymak, alış-verişi dengelemek, mesafe ayarlarınızı yapmak, aşırı uçları törpülemek çok önemli olacak. Aksi takdirde bu ilişkilerin yürümediğini, aşırı baskının sizin için durumu çekilmez hale getirdiğini, ya da karşı tarafın yükü taşıyamayıp uzaklaştığını görebilirsiniz. Katlanılmayacak olsa da bazı ilişkilere bağımlı iseniz, sınır çekmeyi hatta ayrılmayı öğrenmek durumunda kalacaksınız. Eğer ilişkide katlanılmaz davranan, aşırı talepkar olan, ya da oyunu belirleyen olmak adına karşınızdakine alan bırakmayan siz iseniz, bundan da vazgeçmeniz gerekecektir. Eğer ilişkide sorumluluk yüklüyor ama sorumluluk almayı bilmiyorsanız, güçlü ve dirayetli olma görevi size kalınca huzursuzluk çıkartıyorsanız, bu konu üzerinde de düşünme ve çalışma zamanınız gelmiştir. Eğer ilişkilerle ilgili tutumunuzun komple değişmesi gerekiyorsa, bu süreçte ”steril” bir yalnızlığı da deneyimleyebilirsiniz. Uyum ve uzlaşma, yalnız insanlarla değil, bir taşınmanın ardından yaşamaya başlayacağınız yeni çevrelerle aranızda sağlanması gereken bir denge de olabilir…

ASLAN veya Yükselen ASLAN : Önümüzdeki üç yıl, ”Verimli ve Sağlıklı Bir Hayat Düzeni Kurma” teması üzerinde çalışacaksınız… Hayatınızdaki sürdürülebilir, anlamlı, gerekli, verimli olmayan bileşenler, bu süreçte ayıklanabilir. Yeni bir işe girebilir veya yeni bir çalışma anlayışı ya da düzeni geliştirebilirsiniz. Sorumluluk duygusu, tutarlılık, hizmet ve katkınızı arttırma çabası, bu sürecin önemli temalarından biri olacaktır. Eğer başkalarının faydasını gözetmek size ağır geliyorsa, bunu öğrenmeniz gerekebilir. Eğer bir işi başkaları ile paylaşmayı, iş yükünü dağıtmayı, birilerinden yardım ve destek almayı ya da iş istemeyi, eleman çalıştırmayı bilmiyorsanız, bunu da öğrenmek durumunda kalabilirsiniz. Kariyerinizin haricinde üstünüze aldığınız bir sorumluluk nedeniyle, bazı alanlardaki faaliyetlerinizi kısıtlamanız hatta bir süre evde oturmanız gerekebilir. Eğer bir işsizlik sürecine girerseniz, bunu yetkinliklerinizi arttırmak, yeni bir iş alanına geçmek için gerekli hazırlıkları yapmak ya da bu güne dek iş ve sorumluluklarınızı ele alma şeklinizi değiştirmek için bir FIRSAT olarak görün. Satürn kısıtlama getirdiği yerde, verimi arttıracak çözümlerin bulunmasını bekler! Bir de bu süreçte sağlığınıza dikkat etmeyi, bedensel veriminizi arttıracak bir yeme ve egzersiz düzenine girmeyi ihmal etmeyin. Zayıflamak için ideal bir zaman dilimi olabilir 🙂 Eğer sağlıksız yaşama alışkanlıklarınız varsa, bedeninizi hasta veya güçsüz düşüren bir süreçten geçtiyseniz, bu dönem önce hastalığı fark etmek, sonra da iyileşmek için size kapı açacaktır.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Önümüzdeki üç yıl, ”Enerjinizi Verimli Kullanma” teması üzerinde çalışacaksınız… Eğer disiplinsizlik veya özgüven eksikliği nedeniyle hayata geçiremediğiniz yetenekleriniz varsa, bunları planlı ve düzenli olarak ortaya koymak için şahane bir zaman! Yaparım aslında diye konuşup durduğunuz şeyleri somut işe dökeceksiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler için, konuyu ciddiye alma zamanı… Menapoza girmek üzere olanlar ise, bu birkaç yıl içinde artık dükkanı kapatırlar 😉 İçinizdeki çocuğu, hayat coşkunuzu, heyecanlarınızı baskılamak değil BÜYÜTMEK, şekillendirmek ve işe yarar hale getirmek gerektiğini göreceksiniz. Mutsuz olmanıza neden olan şeyleri ele alacak, sizi tatmin etmeyen tutum, konum ve insanları hayatınızdan çıkartacak, eğer KENDİNİZDEN HOŞNUT OLMAYI bilmiyorsanız, bunu da fark edip, nedenleri üzerinde çalışacaksınız. Mutluluk dışarıdan gelir ve dışarıdaki koşullar değişince gider! HOŞNUTLUK ise, insanın üretken, özsaygılı, doygun, dengeli bir kişi olmakla edindiği içsel bir bilinçtir. Onu kimse sizden alamaz ve kimse size hediye edemez! Aşk meşk işlerine gelince :))) Bu güne kadar sağlıksız bir tutumla gitmiş ilişkiler biter. Ya da sağlıksız tutumlarınıza – aşırı vericilik, abartılı sahiplenme, çocuk yerine koyup bakıp büyütme, her işine burnunuzu sokup onun yerine yapma vb. – bir son vermeyi öğrenirsiniz. Bir süre aşksız yaşayabilir, ya da sağlıklı ve tutarlı ilişkiler dışındaki maceralara kapınızı kapalı tutarsınız. Risk almakla ilgili tutumunuzu da dengelemeniz, yani her değişim karşısında kasılıp kalıyorsanız gevşemeyi, her heyecana atlıyorsanız da kendinizi dizginlemeyi öğrenmeniz gerekir.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : Önümüzdeki üç yıl, ”Aidiyet, Kökler ve Tamamlanma” teması üzerinde çalışacaksınız… Sizi güvende tutanın, varlığınızı sizden daha büyük bir şeyin parçası gibi hissettiren ve aidiyet hissi oluşturan şeylerin hayatınızdaki yerini gözden geçireceksiniz. Aidiyet hissettiğiniz oluşumlar, kurumlar, şehirler, mekanlar, ve insanlarla ilgili değişimler, sonlar, milatlar yaşanabilir. Böyle aidiyetler konusunda nasıl davrandığınızı da düşünmeniz gerekecektir. Aşırı bağımlı ya da fazla sorumsuz, kaybetme korkusu ile dolu ya da hemen gözden çıkartmaya hazır, aşırı yük taşıyan ya da kendini taşıtan, değişime direnen ve bazı aidiyetleri bırakmamak için hayatının rotasını çarpıtan biri olduysanız, bu konularda dengeyi bulmanız gerekebilir. Aile kurmayı ya da bir yere bağlı yaşamayı, bir ev, mekan, kalıcı bir sistem sahibi olmayı reddettiyseniz, bu konuda fikriniz değişebilir. Ya da işlevini bitirmiş olan sistemler çözülebilir. Aile büyükleri ya da çocuklarınızla ilgili sorumluluklarınız artabilir. Aidiyetin bir yük mü, bir ödül mü olduğunu ve neyi bulmak ya da korumak için neyi feda etmeye hazır olduğunuzu yeniden düşünmeniz gerekebilir. Önümüzdeki üç yılın, olgunlaşma sürecinizde bir geçit olacağı kesindir 😉

AKREP veya Yükselen AKREP : Önümüzdeki üç yıl, ”İletişim Biçiminizi Yapılandırma” teması üzerinde çalışacaksınız… Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz, düşünce ve duygularınızı nasıl ve ne kadar dışa vurduğunuz, anlamak ve anlaşılmakla ilgili nasıl davrandığınız, bir konuda aksiyon alırken hangi yolu izlediğiniz, nasıl insanları yakınınıza aldığınız ve onlara nasıl muamele ettiğiniz, gibi iletişimle ilgili meseleler, ana menüde yer alır 🙂 Eski ilişkiler ve davranış modelleri size bir yük ya da soruna neden olan bir alan gibi görünebilir. Bazı çevrelerden tamamen çıkabilir, ya da bazı insanlarla iletişiminizi daha farklı bir çerçeveye oturtabilirsiniz. Eğer kontrolsüz bir hayatınız varsa, hız kesmek zorunda kalabilirsiniz. Bazı rahatsızlıklarınız ya da fiziksel engelleriniz varsa, bunları aşmak için yeni çözümler üretmeniz gerekebilir. Yıllardır benimsediğiniz bazı davranış kalıplarını tamamen değiştirmeniz gerektiğini fark edebilir, uçlarınızı törpülemek durumunda kalabilirsiniz. Eğer iletişim ya da eğitim alanında çalışıyorsanız, sorumluluklarınız artabilir, yönetiminden sorumlu olduğunuz insanlar veya müşteriler olabilir. Bu yüzden daha özenli, temkinli, disiplinli, yaptıklarının ve söylediklerinin sonuçları konusunda daha sorumluluk sahibi davranmanız gerekecektir. Yazarak hayatını kazanan biriyseniz, ilhamın yetmediğini anlamanız, düzenli ve tutarlı çalışmanın da gerekli olduğunu kabul etmeniz ve öyle davranmanız iyi olur.

YAY veya Yükselen YAY : Önümüzdeki üç yıl, ”Değer Üretme ve Kaynaklarınızı  Verimli Kullanma” teması üzerinde çalışacaksınız. Paranızı, zamanınızı, yeteneklerinizi, elinizdeki maddi ve manevi her türlü aracı, olabildiğince iyi kullanmanız gereken bir döneme giriyorsunuz. Eğer bu güne kadar kaynaklarınızı özensiz veya sorumsuz kullandıysanız, kendinize yeterince yatırım yapmadıysanız, kendinizi geliştirmek, üretken olmak, aranılan niteliklere sahip olmak için uğraşmadıysanız, ya da var olan yeteneklerinizi yararlı hale getirmek için çaba göstermediyseniz, bu süreçte sıkıntı yaşayabilirsiniz. O zaman yaşanacak sıkıntı sizi, eksik bıraktıklarınızı tamamlamak, atak yapmak için TEŞVİK edecektir!  Eğer bu güne dek benimsediğiniz para kazanma şekli, artık sizin yolunuzu desteklemiyorsa, iş veya sektör değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Eğer bu sürece yeni sorumluluklar almaya, yeni adımlar atmaya ve çalışmaya hazır giriyorsanız, o zaman önemli başlangıçlar yapmanız, geleceğe dönük yolunuzu açacak iş girişimlerinde bulunmanız mümkün olacaktır. Biraz yük altına gireceğiniz ve yorulacağınız bir süreç olabilir. Ancak Satürn Dünyası’nda yeterince emek veren daima ödülünü alır 😉 Öte yandan, kendi değerinizin farkında değilseniz, çekingenlik, baskı, ya da bağımlılık gibi nedenlerden, asıl yapmanız gerekenlere odaklanamıyorsanız, bu yıllar sizi kendinizi bulmak konusunda zorlayacaktır.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK : Önümüzdeki üç yıl, ”Kendinizi Yeniden Yapılandırma” teması üzerinde çalışacaksınız :))) Ben böyleyim… Artık değişmem… Bundan fazlasını olmaz… Kendimi daha fazla zorlamaya gerek görmüyorum… gibi sınırlayıcı ifadelerin sizi sıkıştırdığı çerçeveleri fark edecek ve daha ötesinin de olduğunu kabul edeceksiniz. KİMSE MÜKEMMEL DEĞİLDİR! Zaten mükemmellik, bir andır 🙂 Sonraki anda oluşan yeni etkenler, dengeyi bozar ve mükemmel görüneni eksik ya da kusurlu, en azından sıradan hale getirir. Dolayısıyla, tanımlar, çerçeveler, sınırlar bozulmak, olasılıklar ise hep yeniden tanımlanmak zorundadır. İnsanı güçlü kılan UYUM SAĞLAMA yeteneğidir. Bunu da katılığına değil, ayakta kalacak kadar güçlü ama eğilip esneyecek kadar uyumlu olmasına borçludur. Önümüzdeki 3 yıl içinde, içinizdeki gücü ortaya çıkartacak yeni deneyimlerden geçecek, törpülenecek, cilalanacak, ve ilerlemek için çaba göstereceksiniz. Direnmek yerine anlamayı, öğrenmeyi ve çaba göstermeyi seçen Oğlaklar için, çok güzel kapıların açılmasına vesile olacak bir dönem… Zira Satürn Oğlak’ta en iyi hissettiği yerdedir. Ancak, uzlaşmaz, anlayışsız, çabasız davranma eğiliminde olduğunuz yerlerden sınava çekileceğinizi de bilin! Sorumluluk anlayışınızı, prensipli ve dirayetli olma becerinizi RAFİNE hale getirmeniz beklenir. Öte yandan kendinizi ortaya koymak, görünür ve tercih edilir olmak, saygınlık edinmek için kullandığınız yöntemlere dikkat edin! Kendini küçümsemek veya geri çekmek kadar, aşırı önemsemek ve saldırgan ya da hadsiz olmanın da size zarar vereceği bir dönemden geçeceksiniz.  Önümüzdeki üç yılı iyi kullanırsanız, gelecek yıllara daha güçlü ve hazır gireceğiniz kesin 😉

KOVA veya Yükselen KOVA : Önümüzdeki üç yıl, ”Korku, Kaygı ve Sınırlarla Başetme” teması üzerinde çalışacaksınız. Her insan evladının, korku ve kaygıları vardır. En büyük korkumuz da aslında ”Hayatla Başedebilme Yeteneğimizin” olup olmadığıdır! İnsan ne zaman hedeflerinden geri düşse, ne zaman başarısızlık ya da yetersizlik hissi ile karşılaşsa, hayatta kalmak için yeterli donanımı olmamasından kuşku duyar… Bazı zamanlarda bu kuşku, paniğe ve aşırı tepkisel davranışlara,  bazen de depresyona veya hayattan kaçma eğilimine yol açabilir. ASLINDA FARK ve KABUL ETMEMİZ GEREKEN TEK ŞEY; Hayatın, özellikle de dış koşulların bizim kontrolümüzde olmadığıdır! Biz sadece, bu koşullar altında yaptığımız seçimleri ve benimsediğimiz tutumları kontrol edebiliriz. Bazen belli bir duruma maruz kalmak, kısıtlı hareket alanına sahip olmak, elimizde olan imkanlarla daha iyisini veya fazlasını yapamayacak halde olmak, hayatın bir parçasıdır. Böylesi ”edilgen” durumlarda insan sadece sabretmek ve RAĞMEN çaba göstermek gibi değerli bir niteliği geliştirme imkanını bulur. Tarifi pek de hoş görünmeyen bu ”sınırlanma” haline, ille de kötü bir olayla düşmeyiz! Bazen çok arzu ettiğimiz bir işi, bir ilişkiyi, bir fırsatı kabul ettiğimiz, ya da sadece rahatımıza gelen bir yöne gittiğimiz için de bir sınırlanma ya da çaresiz kalma hissini, yaşayabiliriz. Yani bir açıdan hayat tam bizim istediğimiz yönde gelişirken bir yandan da bu akışın bizi bıraktığı durum, düşündüğümüzden daha zorlayıcı olabilir. Ve bu durumdan çıktığı zaman da artık hayatı, insanları, korkularını ve kendi sınırlarını eskiden baktığından çok daha farklı bir gözle görebilir.  Önümüzdeki üç yıl Kovalara, hayatın sınırlarını zorlarken, kendi sınırlarını ya da kendilerini nasıl sınırladıklarını fark edecekleri ve neyi arkalarında bırakıp ne yönde devam etmek isteyecekleri konusunda yol gösterici olacaktır.

BALIK veya Yükselen BALIK : Önümüzdeki üç yıl, ”Fırsatları Görme ve Yönetme” teması üzerinde çalışacaksınız. Öncelikle UMUT ve BEKLENTİ arasındaki farkı algılamanız gerekecektir. Beklenti, bizim hayatta görmeyi umduğumuz pozitif ya da görmemeyi, hiç karşılaşmamayı arzu ettiğimiz negatif durumlardır. Buradaki pozitif ve negatiflik bizim ALGIMIZDIR. Umut ise, olan bitenin mutlaka hayırlı ve olumlu bir yere evrileceğine dair inancımızı yitirmeden, ve özsaygımızı kaybetmeden yola devam etme çabasıdır. Sadece iyiniyet ve boş beklentilerle bir yere varamayız 🙂 Umudu korumak için, sevgi ve zararsızlık hatta mümkünse yararlı olmak prensibinden uzaklaşmamak, ve gayreti bırakmamak şarttır. Umudu korumak için, hedeflerimize ANLAMLI SINIRLAR KOYMAK da şarttır! Eğer sürekli ulaşılması imkansız gibi görünen, ya da içinde olduğumuz koşullarda hem bizi hem de bundan fayda görmesi ya da bir şekilde etkilenmesi gereken kişileri, ”yani hedef kitlemizi” fazlasıyla zora koşan hedefler koyarsak, o zaman kaynakları, zamanı, fırsatları iyi değerlendirmek zorlaşır. Umudu ayakta tutan, biraz da ulaşaılabilir küçük hedeflere erişerek, daha fazlası için enerji bulmak ve elde olanları duruma göre ayarlama imkanına kavuşmaktır. KISACASI, Balıklar için önümüzdeki üç yılın dersi; ulaşılabilir hedefler koyup, bunlara dair gerçekçi planlar yapmak, SADECE iyiniyetle yetinmemek, durumun içinde kaybolmamak, hedefi duruma göre güncellemeyi unutmamak ve mutlaka tutarlı bir çaba göstermektir. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK koşulu sağlanmayan, hiç bir girişim, bekleneni vermez ve elde olanların da zayi olmasına neden olacağı için, kayıp ve zarara yol açar. Koşulların içerdiği risk ve olanakları iyi değerlendirerek, bunlara DENK düşen adımlarla ilerlediğimizde ise, küçük de olsa yararlı ve devamlılık göstern başarılar elde edebiliriz.

https://junoastrology.com/2017/12/12/saturn-oglak-burcunda-2018-2021-burclari-nasil-etkiler/

Bir önceki yazımız olan 3 Aralık İkizler Dolunayı Size Neler Söylüyor? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ