Mayıs Burç Yorumları: Mayıs Ayında Gezegen Retrolarına Dikkat!

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Mayıs Burç Yorumları… Astrolog Şeyda Özbey, mayıs ayında gökyüzünün oldukça hareketli olduğuna dikkat çekerek “Mayıs ayı itibariyle bazı gezegenler geri hareketine (Retro) başlıyor. Her burç doğum haritasındaki yerleşimlere göre etkilenir” diyor.

Mayıs Burç Yorumları

Mayıs ayı itibariyle bazı gezegenler geri hareketine (Retro) başlıyorlar. Bu ay 11 Mayıs’ta Satürn, 13 Mayıs’ta Venüs, 14 Mayıs’ta da Jüpiter ters hareketine başlayacak. Retrolar o gezegenin konularında gecikmelere, yavaşlamalara veya tersliklere neden olurlar. Eğer sizin doğum haritanızda bu gezegenler zaten Retro hareketindeyseler, o zaman bu etkiler sizin için biraz daha yumuşak geçer, çünkü bu enerji sizin alışık olduğunuz ve kolayca adapte olabileceğiniz bir enerjidir.

Astrolog Şeyda Özbey

Geri hareket eden gezegenin olumlu olan yanı, bize içimize dönme fırsatı vermesidir. Daha önce kaçırdığımız fırsatlar bu dönemde tekrar önümüze gelebilir. Daha önce yaptığımız hataları düzeltme fırsatını bu dönemde yakalayabiliriz. Yarım kalmış işlerimizi bu dönemde tamamlayabiliriz. Bu ay geri hareket edecek olan gezegenlerin temsil ettiği konular kısaca şöyledir. Mayıs Burç Yorumları: Mayıs Ayında Gezegen Retrolarına Dikkat haberi akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Satürn: Kurallar, disiplin, çok çalışma, sistem kurma. Venüs: İkili ilişkiler, adaptasyon ve uyum, para konuları. Jüpiter: Şans, fırsat, büyüme, gelişme ve yayılma.

Bunların dışında, 7 Mayıs’taki  Akrep dolunayı bize, gizli kalmış pek çok konuyu gözümüzün önüne getirip, görme fırsatı sunacak. Bu kendimizle ilgili bir farkındalık olabileceği gibi, başka insanların bizden sakladığı bazı gerçekleri de fark etmemiz  yönünde bir gelişme olabilir.

Ve 22 Mayıs’ta da İkizler burcunda bir yeni aya gerçekleşecek, bu da bize İkizler konularında (iletişim, ticaret vs.) yeni başlangıçlar yapma fırsatı verebilecek. Ama yine de kendi doğum haritanızı incelettirmeden, bu kadar gezegenin geri harekete başladığı bir dönemde yeni başlangıçlar yapma konusunda çok dikkatli olmanızı öneririz.

5 Mayıs’ta da ay düğümleri İkizler-Yay aksına geçiyor. Haritamızda bu burçların bulunduğu ev konularında kadersel bir takım gelişmelerin ve yol ayrımlarının yaşanacağı bir buçuk yıllık bir dönemi başlatacak bu geçiş.

Ayrıca, 13 Mayıs’ta da Mars kendini pek de iyi hissetmediği Balık burcunda hareket ediyor olacak. Bu da bizim gelgitler ve kararsızlıklar yaşamamıza neden olabilecek bir görünüm.

Şimdi çok genel olarak bu görünümlerin bizi nasıl etkileme olasılığı olduğunu değerlendirmeye çalışalım. Lütfen önce yükselen burcunuzu, sonra kendi burcunuzu okuyun.

 

KOÇ: Yönetici gezegeniniz Mars bu ay 13 Mayıs’da sizin 12. Evinizdeki Balık burcuna geçiyor ve burada 28 Haziran’a kadar kalıyor. Mars Balık burcunda çok rahat bir pozisyonda değildir. Konsantre sorunları yaşayabilirsiniz, dikkatiniz oldukça dağınıktır. Sizin için çok hareketli bir dönem olmayacaktır bu. Kendi içinize yönelip, geri planda çalışmalar yapmalısınız. Mars burada biraz hayallere yönelik hareket etmeyi sever. Attığı adımlar gerçekçi değildir. Bu dönemde kendi içinize dönerek yapacağınız çalışmaları 28 Haziran’dan sonra eyleme dökmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

Bu ay 13 Mayıs’tan itibaren Venüs sizin 3. Evinizde ters hareket edecek, yani kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla, komşularınızla veya hergün diyaloğa geçtiğiniz insanlarla iletişiminizde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Ekonomik olarak da zorlanacağınız bir ay olabilir. Sözleşmeleri veya imza gerektiren belgeleri bu dönemde dikkatle inceledikten sonra imzalamanızda yarar var, çünkü yanılgılar olabilir. Eski ilişkileriniz de yeniden gündeme gelebilir, pozitif davranış biçimini benimsemeniz bu dönemde yarar sağlar. Trafik konusunda da dikkatli olmanız gereken bir aydasınız.

11 Mayıs’ta Satürn, 14 Mayıs’ta da Jüpiter kariyer ve sosyal ilişkiler evlerinizde geri hareketlerine başlıyorlar ve uzunca bir süre retro hareketlerine devam edecekler. Kariyerinizle ilgili bazı aksamalara neden olabilirler veya daha önce kaçırdığınızbir takım fırsatlar da tekrar gündeme gelebilir ve değerlendirme şansı doğabilir.

7 Mayıs’ta akrep burcunda oluşacak olan dolunay sizin 8. Evinize denk geliyor. Kredi, borç, miras gibi konularda bazı sorunlar açığa çıkabilir veya bir sağlık sorunu gündeme gelebilir. Bunların farkedilip çözümleneceği bir ay.

 

BOĞA: 13 Mayıs-25 Haziran arası sizin yönetici gezegeniniz Venüs 2. Evinizde geri harekette olacak. Para konusunda çok dikkatli davranmanız gereken bir süreçtesiniz. Masraflar artabilir, para kayıpları söz konusu olabilir veya yatırım konusunda yanlış kararlar alabilirsiniz. Bu süreçte bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Sağlık konusunda da kendinize özen göstermelisiniz.

14 Mayıs’ta Jüpiter 9. Evinizde geri hareketinez başlayacak. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde veya hukuki işlerinizde bu ay bazı gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bu alanda daha önce değerlendiremediğiniz bazı fırsatlar da yakalayabilirsiniz. Satürn 11 Mayıs’ta 10. Evinizde geri hareketine başlayacak. Geçmişte bıraktığınız bazı sorumluluklarınızı tekrar yüklenebilirsiniz. Kariyer hayatınızda iş ile ilgili bazı gecikmeler yaşayabilirsiniz.

Bu ay Mars’ın Balık burcuna geçisi sizin sosyal çevrenizi hareketlendirecek. Bu dönemde dikkat etmeniz gereken konu arkadaşlarınız ile ilişkilerinizde gerilim yaratacak olaylardan uzak durmanız ve olaylara duygusal tepki vermemeniz. Bu konuda zarara uğrayabilirsiniz veya bazı arkadaşlarınızı yitirebilirsiniz. Burası aynı zamanda kariyerden gelen kazançlar ve gelecek projeleri evidir. Mars Balık’ta çok rahat bir pozisyonda olmadığı için bu konularda da belki biraz zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

7 Mayıs’ta Akrep Burcundaki dolunay, sizin 7. Evinizde gerçekleşecek. Eşiniz, ortağınız veya yakın ilişki içinde olduğunuz kişilerle ilgili bazı bilmediğiniz olaylar ortaya çıkabilir, bazı sorunlar yaşanabilir. İlişkilerinizin değişip dönüşeceği bir zaman dilimindesiniz.

İKİZLER: Bu ay 13 Mayıs’ta Venüs 1. Evinizde geri hareketine başlıyor, aynı zamanda Merkür de 12 Mayıs’ta sizin burcunuza geçiyor. Bu ay sizin için önemli bir ay. İnsanlarla olan ilişkilerinizde iletişiminize özen göstermeniz gerekiyor. Venüs’ün geri hareketi yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Daha çok dinleyip daha az konuşmanız bu dönemde sizin için önemli. Ön yargılardan uzak durun ve yanınızda yapılan dedikodulara kulak asmayın, mümkünse o ortamdan uzaklaşın.

Jüpiter, 14 Mayıs’ta 8. Evinizde geri hareketine başlıyor. Ortak paralar, eşin parası veya miras gibi konular gündeme gelebilir. Jüpiter’in ters hareketi bu konularda ertelenmelere veya anlaşmazlıklara neden olabilir. Ailenin kaynaklarıyla ilgili bazı endişe verici olaylar gündeme gelebilir. Satürn  11 Mayıs’ta 9. Evinizde geri hareketine başlayacak. 9. evin konuları; akademik eğitim, uzak seyahatler, taşınma, hukuki konular, yurtdışı bağlantılı ve yabancıları ilgilendiren konularda bir takım zorluklar yaşayabileceğiniz gibi, eskiden başlattığınız ama sonuçlandıramadığınız bir takım işlerin de bu dönemde sonuçlandığına tanık olabilirsiniz. Bu dönemde size sıkıntı veren olayları kesip atmak yerine, sorun çözmeye yönelik davranmanız menfaatinize olur. Kariyeriniz ve ilişkilerinizle ilgili konularda iletişim şeklinize çok özen göstermelisiniz. Bu ay bu konularda riskli bir dönemdesiniz. Krizi iyi yönetmek için uzlaşmacı bir tavır içinde olmanız çok önemli.

13 Mayıs’ta Mars kariyer evinizde bulunan Balık burcuna geçiyor. Kariyer hayatınızda bugüne kadar pasif kaldığınız konularda daha cesur hareket etmenize neden olabilir bu pozisyon. Mayıs Burç Yorumları: Mayıs Ayında Gezegen Retrolarına Dikkat haberi akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

7 Mayıs’ta sizin 6. Evinizde bulunan Akrep burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Sağlık konuları ön plana çıkabilir. Sağlığınıza bu dönemde ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Bu dolunay, günlük yaşamınızdaki  bir takım aksamalar nedeniyle yeni farkındalıklar kazanmanıza neden olabilir. Günlük yaşamınızdaki gidişata daha farklı bir açıdan bakarak gerekli değişimleri yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

YENGEÇ: Venüs haritanızın 12. Evinde 13 Mayıs’ta geri hareketine başlayacak. Dost olarak gördüğünüz bazı kişilerin düşmanlıklarıyla karşılaşabilirsiniz. İçe dönüp düşünmeniz gereken bir aydasınız. İlişkilerinizle ilgili, ekonomik durumunuzla ilgili ve yapıyorsanız eğer ticaret hayatınızla ilgili durup yeniden bir değerlendirme yapacağınız bi ay. Ummadığınız kişilerden zarar görme ihtimaliniz var. Bu dönemde aşırı yemek ve içmekten veya bağımlılık yapacak maddelerden (sigara, alkol vs.) uzak durmanız gerekiyor çünkü hassasiyetinizin arttığı bir ay.

Jüpiter, 14 Mayıs’ta sizin 7. Evinizde geri hareketine başlayacak, 11 Mayıs’ta da  Satürn 8. Evinizde geri harekete başlayacak ve bu iki ev birlikte aktive olacaklar. Bunun yaşamınıza muhtemel yansıması ise şöyle olacak. 7. Ev eş, ikili ilişkiler, ortaklıklar evidir. 8. Ev’de ortak gelirler evidir. Bu iki evdeJüpiter ve Satürn aynı dönemde ters harekete geçiyorlar. Yani eşinizin parası veya ailenin ortak gelirlerinde sıkıntılı bir süreçte olabilirsiniz. Gecikmeler söz konusu olabilir veya ortak gelirlerle ilgili daha önce gündemde olan fakat sonradan gündemden düşmüş olan bazı gelişmeler yaşanabilir. Tekrardan değerlendirme aşamasına gelinebilir.

Mars sizin 9. evinizdeki Balık burcuna 13 Mayıs’ta geçiyor. Eğer hukuki bir takım konularınız varsa çekimser değil atak davranmak yararınıza olur. Yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa bu alanda da bir takım gelişmeler beklenebilir. Eşinizin ailesiyle veya yakınlarıyla ilgili de bazı gelişmeler yaşanabilir.

7 Mayıs’taki dolunay sizin 5. Evinizde gerçekleşiyor. Aşık olduğunuz veya ilişkide bulunduğunuz kişiyle ilgili bir takım gerçekler açığa çıkabilir. Bu olay sizde içsel bir dönüşüme neden olabilir. Varsa çocuklarınızla ilgili de bir takım değişim ve dönüşüm gerektiren gelişmeler yaşayabilirsiniz.

ASLAN: Venüs 13 Mayıs’tan itibaren ay boyunca sizin 11. Evinizde ters olarak hareket edecek. Eski arkadaşlarınızın sizi tekrar araması söz konusu olabileceği gibi var olan sosyal çevrenizle ve arkadaş ilişkilerinizle ilgili bir takım pürüzlerin ortaya çıkacağı bir dönem de olabilir bu sizin için. Kulağınıza gelecek dedikodulara itibar etmemeniz gerekiyor, hatta mümkünse o ortamdan uzaklaşmanız yararınıza olur, iftiraya maruz kalabilirsiniz, dikkat. Mesafeli olmanız yararınıza olur. Venüs’ün geri hareketi ilişkilerinizdeki iletişim şeklinizi yeniden değerlendirme fırsatı verecektir size. Gelecekle ilgili düşüncelerinizi güncelleyebilirsiniz. Gelirlerinizle ilgili yeni ayarlamalar yapabilirsiniz. Ama bu güncellemeler Venüs’ün geri hareket edeceği 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında zihinsel olmalıdır. 25 Haziran’dan sonra düşüncelerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Jüpiter, 14 Mayıs’ta 6. Evinizde geri hareketine başlayacak. Bu ev sağlık, günlük işleriniz ve çalışma koşullarınız ile ilgilidir. İş ile ilgili bazı gecikmeler, günlük rutininizde bir takım aksaklıklar söz konusu olabilir. Sağlık konusuna da bu dönemde dikkat etmeniz gerekmektedir. Satürn, 11 Mayıs’ta 7. evinizde Retro hareketine başlayacaktır. Bu pozisyon ilişkilerinizle ilgili bazı eski konuları tekrar gündeme getirip tartışılmasına neden olabilir.

Mars, 13 Mayıs’tan itibaren, sizin 8. evinizde bulunan Balık burcuna geçecek. Ortak gelirlerle ilgili bazı olumsuz gelişmeler yaşayabilirsiniz, bu konuda bazı kayıplara uğramamak için insiyatif kullanmanızda yarar var. Pasif davranmak zararınıza olabilir. Bu dönemde kredi veya borç almanız gerekiyorsa, dikkatli ve dengeli kararlar alarak harekete geçmenizi öneririz. Mayıs Burç Yorumları: Mayıs Ayında Gezegen Retrolarına Dikkat haberi akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

7 Mayıs’taki dolunay sizin 4. evinizdeki Akrep burcunda gerçekleşecek. Aile büyüklerinizle ilgili özenli davranmanız gereken bir dönemdesiniz. Ev, emlak, arsa konularıyla ilgili de bazı beklenmedik olaylar gündeme gelebilir.

BAŞAK: Venüs, 13 Mayıs’ta sizin kariyer evinizde ters hareketine başlıyor. Bu durum sizin kariyerinizle ilgili bazı işlerin ters gitme olasılığının olduğunu gösteriyor. İşvereninizle ilişkilerinize ekstra özen göstermeniz gereken bir dönem. İş ile ilgili konularda yanlış anlaşılmalara açık olacağınız veya yanlış bilgileneceğiniz bir takım olumsuz olaylar yaşayabilirsiniz. İş ile ilgili ertelemelere veya gecikmelere hazır olmalısınız. Ayrıca daha önceden başlatıp sonradan askıya aldığınız bazı iş konularını da tekrar bu dönemde gündeme alabileceğiniz bir fırsat çıkabilir önünüze. İş ile ilgili veya ikili ilişkilerinizle ilgili bu dönemde çıkacak olan sorunlar için hemen gemileri yakmamanızı, zamana bırakmanızı öneririz. Hukuki işleriniz veya ortaklarla olan ilişkileriniz konusunda da gecikmeler ve sorunlar yaşayabilirsiniz.

Jüpiter, 5. evinizde 14 Mayıs’ta geri hareket edecek, Satürn de 11 Mayıs’ta 6. evinizde Retro yapacak. 5. Ev aşk ilişkilerimiz, yatırımlarımız, çocuklarımız ile ilgili bir evdir. Bu konularla ilgili geçmiş bazı fırsatlar yeniden karşımıza çıkabilir. Satürn’ün geri hareketi de günlük rutininizde bazı engeller, aksilikler olarak karşınıza çıkabilir veya sağlık konusu gündeminize gelebilir.

Mars, Balık burcunda 13 Mayıs’ta sizin 7. evinizde hareket ediyor olacak. Bu tarihten itibaren evlilikle ilgili veya bir ortaklıkla ilgili yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu konuda sizin aktif rol almanız ve girişimde bulunmanız gerekebilir. Mars Balık burcunda rahat değildir. Pasif agresif bir duygu durumunda hissedebilirsiniz kendinizi, dolayısıyla bu ilişkilerinize de yansır ve gerilimli bir ortam oluşabilir, buna dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca düşmanca davranışlara maruz kalabilirsiniz.

7 Mayıs’taki dolunay 3. Evinizde oluşacak. Kardeşler, komşular veya yakın çevreyle ilgili bazı hoş olmayan olaylar açığa çıkabilir. Gereksiz tartışmalar yaşayabilirsiniz. Sakin olmaya özen gösterin.

TERAZİ: Venüs 13 Mayıs’ta sizin 9. evinizde geri hareketine başlıyor. Hukuki konularla ilgili bazı problemler yaşayabilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işlerle ilgili veya eğitimle ilgili bazı gecikmeler yaşayabilirsiniz. İşlerinizin ters gitmesi mümkün veya yanlış bilgilendirmelerle karşılaşabilirsiniz. Eşinizin kardeşleri veya akrabalarıyla ilgili bazı olaylar yaşanabilir bu süreçte.

Jüpiter, 14 Mayıs’taki Retro hareketine sizin 4. evinizde başlıyor. Satürn’de 11 Mayıs’tan itibaren 5. evinizde ters hareketine başlayacak. Jüpiter’in ters hareketi ev, emlak, arsa konularında dikkatli adım atmanız gerektiğini vurguluyor. Aileyle ilgili bazı konular yeniden gündeme gelebilir. Daha önce kaçırdığınız bir fırsat ayağınıza gelebilir ve değerlendirme fırsatı doğabilir. Mayıs Burç Yorumları akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Mars 13 Mayıs’tan itibaren Balık burcunda sizin 6. evinizde hareket ediyor olacak. Bu dönemde sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekmekte. Günlük işlerinizde de daha aktif hareket etmeniz, işlerinizi oluruna bırakmamanız gerekmekte. Ancak ekonomik konularda çok fazla açılmamaya dikkat edin çünkü para evinizin yöneticisi Mars Balık burcunda çok istikrarlı değildir. Kafa karışıklığı nedeniyle kayıplarınız olabilir. Para gezegeni Venüs’ün de ters hareketi durmanız ve çok fazla harcama yapmamanız konusunda sizi uyarıyor.

Ayrıca Akrep burcunda 7 Mayıs’ta gerçekleşecek olan dolunay da sizin 2. evinizi aktive edecek ve ekonomik konularda bazı gelişmeler yaşayabileceğiniz fakat bu gelişmeler sırasında dikkatli olmanız gerektiği konusunda sizi uyarıyor.

AKREP: 7 Mayıs’ta Akrep burcundaki dolunay’dan en çok etkiyi alacak olan burçlardan birisi de sizsizin. Kendinizle ve yaşamınızla ilgili yeni bir farkındalık oluşabilir. Bu sizde biraz gerginliğe neden olabilir. Pozitif duyguda kalmaya dikkat etmeniz gerekmekte.

Venüs gezegeni sizin 8. Evinizde geri hareket edecektir. 13 Mayıs’tan itibaren kredi kullanma veya borç alma konusunda dikkatli olmalısınız. Mümkünse 25 Haziran’dan sonra bu konuyu gündeminize almanızı öneririz. Ortak paralarla ilgili veya miraslarla ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde bu tarz girişimlerinizi de mümkünse 25 Haziran sonrasına ertelemekte yarar var. Venüs gezegeninin buradaki ters hareketi sizin içe dönüp ilişkilerinize ve ortak gelirlerinize tekrar bakmanıza ve bu konuları tekrar değerlendirmenize neden olacaktır.

Jüpiter retrosunu siz 3. evinizden, Satürn retrosunu da 4. evinizden alıyorsunuz. Ev ile, aile ile, kardeşler ile ilgili bazı konular bu süreçte tekrar gündeme gelebilir. Yakın çevre veya akrabalarla ilgili de bazı haberler alabilirsiniz. Taşınma veya ev ile ilgili bir takım kararlar alabilirsiniz veya bir takım gelişmeler yaşayabilirsiniz. Gayrimenkullerle ilgili zorlu bir süreç olabilir bu.

Mars’ın Balık burcundaki hareketi sizin 5. Evinize denk gelmekte. Aşk hayatınızda yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz. Mars Balık burcunda pek rahat etmez, duygusal gelgitler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde yatırım konularına da dikkatli yaklaşın. Mars’ın Venüs ile yapacağı sert açı bu konuda kayıp yaşamanıza neden olabilir. Mayıs Burç Yorumları akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

YAY: 13 Mayıs itibariyle Venüs 7. Evinizde ters hareketine başlıyor. Evlilik ilişkinizdeki iletişiminize ve varsa ortağınızla veya avukatınızla olan iletişiminize çok dikkat etmeniz gereken bir 40-45 günlük bir süreç var önünüzde. Bu dönemde imza gerektiren konularda da çok dikkatli olmalısınız. Yanlış bilgilendirilebilirsiniz ve gerilimli günler yaşayabilirsiniz. Aşk ilişkilerinizde veya sosyal çevre ilişkilerinizde iletişiminize çok özen göstermeniz gerekmekte. Eski sosyal ortamınız veya eski aşklarınız yeniden gündeme gelebilir. Evliliğinizle ilgili sıkıntılı bir süreç yaşayabilirsiniz ve bu yanlış anlaşılmalardan kaynaklanıyor olabilir. Kontrollü olmanızda yarar var. Projeleriniz ve kazançlarınız da bu dönemde Venüs’ün geri hareketinden etkilenecek. Düşünerek hareket etmeniz ve ertelemeler yapmanız gerekebilir. Harcamalarınıza dikkat etmeniz gereken bir süreçten geçiyorsunuz.

Jüpiter Oğlak burcunda, sizin 2. Evinizde 14 Mayıs’ta geri hareketine başlayacak ve Satürn’de Kova burcunda sizin 3. Evinizde 11 Mayıs’ta geri hareketine başlayacak. Yeteneklerinizi kullanarak size gelir getirecek ve daha önce değerlendiremediğiniz bazı fırsatlar bu dönem yeniden gündeminize gelebilir. Ekonomik konulardaki gecikmelerin veya yavaşlamaların aşılmasıyla ilgili bir fırsat olabilir bu sizin için. Fakat bu göksel görünümde, yine bu süreçte harcamalarınıza çok dikkat etmeniz konusunda sizi uyarıyor.

Bu ay Mars 13 Mayıs’tan itibaren Balık burcunda sizin 4. Evinizde hareket ediyor olacak. Bu evde hareket eden Mars ev, emlak, arsa gibi konuları gündeme getirebilir. Fakat bu konularda da zarara uğramamak için dikkatli olmanız gerekmekte. Bu dönemde alım ve satım yapmanız pek önerilmez. Taşınma ve yer değişiklikleri bu dönemde söz konusu olabilir. Acele etmemenizde fayda vardır.

Dolunay sizin 12. Evinizde gerçekleşecek, sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem. Kendi kendinize kalıp meditasyon yapmak veya genel olarak hayatınızla ve hayatınızdaki kişilerle ilgili düşünmek gerekebilir. Sakin kalıp sağlığınızı korumanızda yarar vardır.

OĞLAK: 13 Mayıs’tan itibaren Venüs sizin 6. evinizde ters hareketine başlıyor. Bu ev sağlıkla ilgili bir evdir. Venüs’ün ters hareketi sağlığa dikkat etme konusunda sizi uyarıyor. Sizin için sinirsel olarak gerilimli bir ay olabilir. Günlük işlerinizle ilgili canınızı sıkacak ve çözmenizi gerektirecek bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Kariyer konusunda da bazı aksamalar, gecikmeler yaşamanız olası.

13 Mayıs’tan itibaren Mars sizin 3. Evinizde hareket ediyor olacak. İletişim konularında daha aktif davranmanız gerekebilir ancak bu dönemde öfke kontrolü ile ilgili zorluk yaşayabilirsiniz. Özellikle kardeşleriniz ve yakın çevrenizdeki insanlarla ilgili agresif davranış içerisine girebilirsiniz. Bu tavır bazı kayıplar yaşamanıza neden olabilir. Sakin kalmaya çalışmanızı öneririz. Mars’ın  Venüs ile yapacağı sert açı, günlük işlerinizde aksaklıklara neden olup  sizde can sıkıntısı yaratmasına ve içsel gerilim hissetmenize neden olabilir. Kendinizi duygusal hissedebilirsiniz ve odaklanma sorunu yaşayabilirsiniz. Fakat bu geçici bir süreçtir. Mayıs Burç Yorumları akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Satürn sizin para evinizde 11 Mayıs’ta geri hareketine başlayacak. Bu dönemde para konularında bazı zorluklar yaşamanız olası. Birikimlerinizi kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Elinize geçmesi gereken paralarda gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönem sizi, elinizde var olan yeteneklerinizin neler olduğu ve bunları nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda çözümler aramaya yöneltebilir. Ve bu süreç sizin ruhsal olarak güçlenmenize katkı sağlayacak.

7 Mayıs’ta Akrep burcundaki dolunay sizin 11. evinizde gerçekleşecek. Arkadaşlarınızla ilgili bazı olaylar açığa çıkabilir. Bu canınızın sıkılmasına neden olabilir. Burada yine sakin kalma önerimizi tekrarlıyoruz. Bu dolunayda gelecekle ilgili bazı kararlarınız da netleşebilir.

KOVA: Venüs retroyu yükselen Kovalar 5. evlerinden alacaklar. Aşk hayatlarıyla ilgili 13 Mayıs’tan itibaren gerilimli bir sürece girebilirler. Bir takım yalanlarla, iftiralarla ve yanlış bilgilendirmelerle ilişkileri zedelenebilir. Söylenen pek çok şeyi olumsuz değerlendirmeden önce sakin kalıp zamanın iyileştirici etkisini kullanarak düşüncelerini pozitifte tutmalarında yarar var. Çocuklarıyla iletişime de bu dönemde dikkat etmeleri gerekebilir  çünkü gergin bir süreçten geçme olasılıkları var. Yatırım konusunda da Venüs retrosu çok araştırmacı davranmaları gerektiği konusunda uyarıyor. Daha az kazanacakları ama daha garantili yatırımlara yönelmeleri ve risk almamaları konusunda dikkatli davranmaları uyarısını tekrarlamamız gerekiyor.

Mars 13 Mayıs’ta sizin para evinizde hareket edecek. Bu görünüm de yatırımlar konusuna dikkat çekmekte. Yatırım konusunda dengesiz bir sürece girebilirsiniz. Hayalci değil, gerçekçi girişimleriniz olumlu sonuç verecektir. Aksi takdirde kayıplar yaşamanız olası.

Satürn, Kova burcundaki geri hareketine 11 Mayıs’ta başlıyor. Jüpiter de Oğlak burcundaki geri hareketine 14 Mayıs’ta başlıyor. Bu iki burç sizin 12. Ve 1. evlerinizde hareket ediyor. Bu enerjiler sizi daha çok içe dönmeye ve kendinizle ilgili yeni kararlar almaya zorlayacaklar. Yaşamınızda yeni bir sayfa açma fırsatı sunacak bu görünüm size. 12. evde geri harekete başlayan Jüpiter sizin para evinizi de yönetiyor. Bu görünüm  de para ve değerli eşya kaybı konusunda sizi uyarıyor. Lütfen dikkat.

7 Mayıs’taki dolunay sizin kariyer evinizde gerçekleşecek. Kariyer hayatınızda sizden gizlenmiş bazı konular açığa çıkabilir. Veya aile büyüklerinizle ilgili bilmediğiniz bazı şeyler öğrenebilirsiniz. Bu açığa çıkan konular sizde içsel bir değişime neden olabilir. Olayları akışına bırakmakta yarar var. Mayıs Burç Yorumları akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

BALIK: Venüs 13 Mayıs’tan itibaren sizin 4. evinizde geri hareketine başlıyor. Venüs’ün geri hareket ettiği süre içerisinde  ev, emlak, arsa konularıyla ilgili yanlış kararlar alabilirsiniz. Burada bazı engellemeler ve gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bu ara taşınma, ev alma-satma konularını gündeme almamanız doğrudur. Terslikler, zorluklar ve yanıltıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Venüs aynı zamanda ortak gelirler ve kardeşler (yakın akrabalar) evlerinizin de yöneticisi. Venüs’ün geri harekette olacağı bu süreçte (13 Mayıs-25 Haziran) kardeş ilişkileri konusunda ve ortak gelirleriniz konusunda hoş olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi geri çekip çok gerekmedikçe olaylara müdahil olmamaya özen gösterin.

Mars sizin 1. Evinizde Balık burcundaki hareketine 13 Mayıs’ta başlayacak. Yeni başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönemdesiniz ancak hayalperest değil de, gerçekçi hareket etmeye özen göstermelisiniz. Mars’ın Balık burcundaki hareketi sırasında Neptün de Balık burcunda hareket ettiği için bu sizin gerçeklerden biraz uzaklaşmanıza neden olabilir.

Satürn 11 Mayıs’ta 12. Evinizde Retro hareketine başlayacak. Bu bazı sağlık konularını gündeminize getirebilir. Ertelenmiş veya iptal edilmiş bir iş konusu tekrar gündeminize gelebilir. Jüpiter’de 14 Mayıs’ta sizin 11. Evinizde geri hareketine başlayacak. Kariyer gelirlerinizde gecikmeler yaşayabilirsiniz bu ay. İçe dönüp gelecekle ilgili yeni projeler üretebileceğiniz bir ay bu sizin için veya kaçırdığınız fırsatlar tekrar ayağınıza gelebilir ve yeniden değerlendirme şansı verebilir bu görünüp size.

7 Mayıs’taki dolunay sizin 9. Evinizde gerçekleşecek. Hukuki bir takım işlerinizde bazı gerçekler açığa çıkabilir veya birtakım pürüzler oluşabilir. Eğitim hayatınız ve yurtdışı bağlantılı işlerinizle ilgili de 7 Mayıs ve takip eden 2-3 günlük süre içinde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu pürüzlerin veya sorunların bu dönemde açığa çıkması daha sonrasında bunları çözme fırsatını da verecektir size. Mayıs Burç Yorumları: Mayıs Ayında Gezegen Retrolarına Dikkat haberi akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nisan Ayında Hangi Burcu Neler Bekliyor? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ