Fal Bakmak Sakıncalı Mıdır?

Fal Bakmak Sakıncalı Mıdır?
Haberi paylaşın...

Fal Bakmak Sakıncalı Mı? Fal Baktırmanın Zararları?

renkli-kadınlar-fal-baktırmak

İnsanların inanç ve kendini olaya odaklama ile yapamayacağı şey yoktur. İyi odaklanma ile bazı şeyleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu iyi odaklanma irade yasası ile karşımıza çıkar. Yani kişinin iradesiyle istemesi ve niyet etmesi ruhani yönden kendisini rahatlattığı gibi, bir çok isteğini de yerine getirmesinde yardımcı olur.

Peki Fal Bu İşin Neresinde? 

Fal, kişinin kendini bir işe fazla odaklaması sonucu, o şey olmayacaksa bile kişinin oldurmasıdır. Örnek verecek olursak, falcı size eşinizden ayrılacağınızı söyledi. Siz buna inanır ve içgüdüsel olarak beklentiye girerseniz, irade yasası gereği kendinizi bu çıkmazın içinde bulursunuz. Bu çıkmaz o şeyin olacağına inanarak, o olayın gerçekleşmesine izin vereceğiniz anlamına gelir. Kişi bu çıkmaz ile o olaya yoğunlaşır ve enerji o olayın gerçekleşmesi için ağlarını örer. Bu nedenlerden dolayı falcının söylediği bir şeye fazla odaklanırsanız, o şeyi ister istemez yaşarsınız. Bu tehlikeli durum, hem psikolojik olarak hem de ruhsal olarak kişiyi etkiler ve olmayacak şeyleri olur hale getirebilir. Bu nedenle fal baktırmak zayıf karakterli kişiler için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

kadın-kadınlar-falcı

Falcılık Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır? Çeşitleri Nelerdir?

Her sağlıklı insanda var olan beş duyu dışında altıncı duyu, yani altıncı his denilen sezgi, sezme özelliği az çok bulunmaktadır. Kimi insanda ise altıncı his ile ilgili yetenekler Allah vergisi olarak daha belirgindir.

Falcılık veya medyumluk herkesin yapabileceği bir şey değildir. Bu kişiler genelde insanların duymak istediklerini söyleyen ve ağırlıklı olarak karşısındakileri mutlu etmeye odaklanmış kişilerdir. Aslında bakıldığında bu kişilere başvurulmamalı, söylediklerini dikkate almamak gerekmektedir.

Falcı veya medyumların geçmiş ve mevcut duruma ait söylediklerinin doğru olması ille de geleceğe ait söylediklerinin de doğru olacağının anlamına gelmez. Bazı falcılar, belki karşısındakinden aldığı etkiyle uzaktaki bir insanın eşyasını tutarak geçmişine ait bilgileri edinebilmektedirler. Geçmişe ait bilgilerin doğruluğunu saptamak daha kolaydır, ancak geleceğe ait bilgilerin doğruluğu ancak belirtilen süre geçtikten sonra anlaşılır. Bundan dolayı falcının geleceğe ait söylediklerine tamamen inanmamak daha doğru olur. Dünya üzerinde binlerce falcı mevcut. Karşınıza çıkan falcı sahtekar olabilir, yanlış tahmin yapmış, yanılmış, uydurmuş olabilir.

Unutmayın!

Kontrolsüz ve aşırı fal merakı kişinin hayatını zora sokabilir ve bağımlılık yapabilir. Hırs ile daha ötesini bilme isteği kişiye zor zamanlar yaşatabilir.

medyum-fal-kadin-kadinlar

Fal Bakmak Sakıncalı Mı? Zararları Nelerdir?

Fal bakmak, aslında tehlikeli bir durumdur. Hem sağlık açısından hemde psikolojik açıdan sıkıntılar doğurabilir. Bunlara ek olarak kişinin baktığı fal eğer karşı tarafa sıkıntı veriyor ise karşı tarafın çektiği ruhsal acıların vebali fal bakan kişiye geçebilir. Bundan dolayı da falda kötü olayların söylenmemesi veya görülen şeylerin gerçekmiş gibi anlatılmaması daha doğrudur. Diğer bir tehlikesi ise, fal bakan kişi geleceği görmek için özelliklerini kullandığında oldukça dikkat çeker. Fallara aşırı yoğunlaşması, enerji artışına ve enerji dengesizliğine sebep olabilir. Bu da cin gibi bedensiz varlıklara davet göndermek anlamına gelir.Aşırı fal bakan kişiler belli bir süre sonra ruhani sorunlar yaşayabilmektedirler. Bir çoğu enteresan olaylar yaşamaktadır.

 

 

yengeç-burç-renklikadınlar

Astrolojinin İnsan Hayatına Etkileri Nelerdir? Fotoğrafı Tıklayın..

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Küçük Evini İki Bina Arasına Sıkıştırdı başlıklı yazımızda Değişik Mimari Evler, Dünyanın En Dar Evi ve Dünyanın En Küçük Evi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ