Bebeklerde Süt Dişleri Ne Zaman Çıkar?

Bebeklerde Süt Dişleri Ne Zaman Çıkar?
Haberi paylaşın...

Bebeklerde Süt Dişleri Ne Zaman Çıkar?

Bebeklerin gelişiminde süt dişleri oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Ağzın gelişimi ile birlikte süt dişleri de belirmeye başlar. Ağız gelişimi de bebeğin gelişimiyle birlikte hızla ilerler. Her bebeğin gelişimi farklı olur. Buna göre de bebeğin süt dişlerinin çıkması da zamansal olarak farklılıklar gösterir.

İlk 3 ay sonrası bebeğin süt dişleri çıkmaya başlar. Normal süresi bu olsa da bu süt dişlerinin çıkma süresi 12. aya kadar sürebilir. Süt dişleri ileride kalıcı dişlere yerini bıraksa da, ilk süt dişlerinin önemi çocuk sağlığı açısından oldukça önemlidir. Süt dişlerinin önemi çocuğun konuşma yeteneği, çiğneme gibi özelliklerini belirler. Süt dişleri yerlerini kalıcı dişlere bıraktığında boşluk bölgeye gelecek olan kalıcı dişlerin düzgün çıkması için süt dişlerinin önemi daha da önemli hale gelir. Bu nedenlerden dolayı süt dişlerinin bakımı özenle yapılmalıdır. 

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ