Renkli Kadınlar

Belkıs Özener’den albüm: “Benim Sesim Sinema”

Belkıs Özener’den albüm: “Benim Sesim Sinema”
Haberi paylaşın...

15 yıldır sesi ve görüntüsüyle bilinen, sinemanın billur sesi  Belkıs Özener, yeni bir albümü Benim Sesim Sinema ile sevenleriyle buluşuyor. Artvizyon Müzik etiketiyle çıkan albümde için Lale Film Stüdyosu sahibi Necip Sarıcıoğlu’nun geniş ses kayıt koleksiyonundan birbirinden güzel şarkılar derlendi.

Albümde “Severek Ayrılalım”, “Anma Arkadaş”, “Bu Sana Son Mektubum”, “Bana Aşk Dersi Verme”, “Sensiz Saadet”, “İnleyen Nağmeler” ve daha birçok birbirinden güzel şarkı Belkıs Özener’in sesinden hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Artvizyon albümle ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“O’nunla çoğumuz ilk kez 15 yıl önce çıkarttığı ve çok satan “Sahibinin Sesinden” albümü ile tanışsak da bazılarımız çok daha önceden biliyordu ; Türk sinemasının altın yıllarına, kapalı gişelerine tanıklık etmiş, Yeşilçam’ın yazısız kurallarına boyun eğmiş, yapımcıların iş yapar dediği kadın oyunculara 300 film boyunca sesini, şarkılarını vermiş bir ses sanatçısıydı Belkıs Özener… Yeşilçam’ın kadınları onun sesiyle hayat bulmuşlardı yıllar yılı. O ise hep gizli kalmıştı. Sesi vardı ama görüntüsü hep başka başka kadınlardı. Nihayet 2006’da yaşamındaki gizemi kaldırdı. Sesine olan hayranlığımız, kendisini tanımamızla beraber daha da arttı.  O güne kadar neden gizlendiğine, ortaya çıkmak için neden bunca yıl beklediğine bir anlam veremedik önceleri… Sonraları röportajlarıyla, televizyon programlarıyla, konserleriyle gündelik hayatlarımıza bir bomba gibi düşmesini izledik, alkışlarla ona eşlik ettik.

Ve bugün… 15 yıldır sesi ve görüntüsüyle birlikte olduğumuz Belkıs Özener, yeni bir albümle yeniden sevenleriyle buluşuyor. Artvizyon Müzik olarak Belkıs Özener’in özlenen sesinden yeni şarkılarla sevenlerini buluşturmak arzusuyla uzun bir çalışma süreci yaşadık.”

“Benim Sesim Sinema” unutulmaz Belkıs Özener şarkılarıyla tüm müzik marketlerde yerini alırken, digital müzik platformlarda ise 22 Ekim 2021de sevenleriyle buluşacak. Plak’ta 19, CD’de ise tam 20 şarkı yer alacak.

Bir önceki yazımız olan Farklı şehirlerdeki 12 Kadından Yasemin Kokusu... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ