Renkli Kadınlar

İmparatorluğun Kızı Kitapçılarda…

İmparatorluğun Kızı Kitapçılarda…
Haberi paylaşın...

Gazeteci-Yazar-Kurumsal İletişimci Esra Aysan’ın ilk romanı olan İmparatorluğun Kızı, kariyer sahibi çağdaş bir kadının son 10 yılda hayatının erkek şiddetiyle nasıl değiştiğini anlatıyor.

Hikayesi gerçeklere dayanan İmparatorluğun Kızı, edebiyattan müziğe sanatın her koluna dokunması açısından sanata bir güzelleme. 5 perdelik modern bir opera eseri ve onun librettosu şeklinde hayal edilen, bu doğrultuda bölümlendirilen “İmparatorluğun Kızı”nda kadının aşk takıntısı, hüznü ve hayal kırıklıkları lirik dilde ifade edilirken, mizah da elden bırakılmıyor.

Üstelik, çağdaş roman olarak ülkenin sosyolojik seyrine ayna tutuyor. Kitapta Duygu Asena, Leyla Gencer, Erol Büyükburç gibi tanınmış isimlere ilişkin ilgi çekici aktarımlar da bulunuyor.

Eğitimli, çağdaş, kariyer sahibi kadındı. İmparatorluk heveslerinin dillendirildiği ülkede son on yılda hayatı tepetaklak oldu. İşinden edildi, kocasından şiddet gördü, çocuklarına umut verebilmek adına yalan söyledi. Değişmeyense sevdiği adama karşı hisleri ve bekleyişiydi. Roman içinde roman ancak hikayesi gerçeklere dayanan İmparatorluğun Kızı, hüznü ve hayal kırıklıklarını sarsıcı dille anlatırken, mizahı da elden bırakmıyor. Mutlu son bekleyenlere ise sürpriz teklifte bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Çiğdem Tan, İlk Kitabı Kahramanın İle Okurla Buluştu... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ