Boyun Sarkmasına Karşı 6 Öneri

Boyun Sarkmasına Karşı 6 Öneri
Haberi paylaşın...

Duruş bozukluğu, kilo alıp verme, genetik özellik gibi çeşitli faktörlerle oluşan boyun sarkması, alacağınız önlemlerle hafifleyebilir.

Boyun sarkması yaşın ilerlemesiyle olabildiği gibi aynı zamanda yanlış yaşam tarzı da boyun sarkmasına sebep oluyor. Pek çok kadın Boyun sarkması nasıl giderilir sorusunun cevabını arıyor ve bu konuda yeni yöntemler deniyor.

Duruş bozukluklarının, öne eğilerek durmanın, kilo almanın veya ani kilo vermenin sonucunda boyun sarkmaları oluşabiliyor. Bunun sonucunda zamanda boyun kırışıklıkları artıyor ve özellikle kadınlar için korkulu bir rüya haline gelebiliyor.  Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklar daha da yaşlı göstermeye neden oluyor.  Güneş ışıkları ve susuzluk gibi etkenlerin de kırışıklığı tetiklemede çok büyük etkisi olduğu gibi boyun sarkmasının da buna neden olduğu unutulmamalıdır.

İŞTE BOYUN SARKMASINA KARŞI ÖNERİLER!

  1. Masaj, krem, egzersiz gibi birçok seçenek tercih edilebilir. Doğal yöntemlerle masajları ve egzersizleri bir arada kullanmak çok daha etkili olacaktır. Özellikle %100 doğal olan zeytinyağı ile yukarıya doğru yapılan masaj hareketleri çok etkili olacaktır. Fakat devamlı olarak yapılması gerekmektedir. Boyun sarkması 1 günde olmadığı gibi tedavi sonucunu da 1,2 günde almayı beklememeliyiz.
  2. Ayrıca yumurta akını da sürüp 20-30 dakika bekletmek de gerginlik sağlayacaktır.
  3. Öte yandan güneş kremleri ve yüz kremlerini sadece yüzünüze değil boyundan dekolteye kadar indirmek gereklidir. Kremleri sürerken sürüş şeklimize dikkat etmek gereklidir. Sert bir şekilde değil, yukarı doğru yumuşak hareketlerle yapmalıyız.
  4. Yatma şeklinize de dikkat etmelisiniz. Yüz üstü yatmak yerine özellikle en çok tavsiye edilen yatma şekli sırt üstüdür. Bu boyun kısmına baskıyı oldukça azaltır ve kırışıklık ve sarkmaların oluşumunu engeller.
  5. Bunun yanı sıra egzersiz olarak kafayı yukarı kaldırmak yani yukarı bakmak, ardından 20-30 defa çiğneme hareketini periyotlar halinde tekrar etmelisiniz. Ardından yine kafanızı yukarı kaldırın. Alt dudağınızı üst dudağınıza getirin. Yanak kaslarınızı iyice sıkın ve biraz krem veya zeytinyağı sürün ve parmaklarınızı yukarı doğru ilerletin.
  6. Bir başka egzersiz de yine dudaklarınız gergin bir şekilde açın. Kafanızı sağ yukarı ve sol yukarı yapınız. Bunu 25 defa tekrarlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gelin Adaylarına Düğünden Öncesi Estetiği! başlıklı yazımızda düğün öncesi estetik ve esthetica hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ