Renkli Kadınlar

Bu kışın modası ‘intikam alışverişi’!

Haberi paylaşın...

Koton, Melis Ağazat iş birliğiyle sonbahar – kış koleksiyonunu tanıttı. Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, pandemi kısıtlamalarının …

Bu kışın modası  ‘intikam alışverişi’!
Haberi paylaşın...

Koton, Melis Ağazat iş birliğiyle sonbahar – kış koleksiyonunu tanıttı. Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, pandemi kısıtlamalarının açılmasıyla başlayan intikam alışverişinin devam ettiğini belirterek, “Temmuz ayından itibaren satışlarımız çok iyi gidiyor. 2019 yılıyla karşılaştırdığımızda o dönemki satışların yüzde 30 üzerindeyiz. 1.5 yıldır alışveriş yapmayanlar intikam alışverişini sürdürüyor. Okullar açıldı ve kadınlar işe gitmeye başladı. Düğünler ve organizasyonlar da yapılmaya başladı. 1.5 yıldır parti kıyafeti satmamıştık. Şimdi patlama yaşanıyor. Bu intikam alışverişinin gelecek yaz sezonuna kadar süreceğini tahmin ediyoruz. Sonra pazar regüle olur” değerlendirmesini yaptı.

105 parçada 70’ler ve retro

Melis Ağazat X Koton Koleksiyonu, 24 saat yaşayan aktif şehir hayatının modern silüetlerini belirliyor. Sezonun en trend kombinlerini 7 farklı temada ve 105 parçada buluşturan Melis Ağazat X Koton’un ana ruhunu kadın modasının en yükselen trendi 70’ler ve retro oluşturuyor.

Retro trendine uygun stil ve siluetlerin birleştirildiği koleksiyonda, geometrik desenli alt üst örme takımlar, polo yaka üstler, süveterler, heritage ekoseli ceketler, geniş yakalı bağlamalı saten gömlekler, geometrik desenli mini pilise etekler ve eşarplar ile bu renk aileleriyle uyumlu ekose ve tüvitler kilit parçalar var.

İntikam alışverişi nedir?

Dünyada yaşanan ekonomik, sağlık ve çevre felaketi, kaza ve doğal afetler, savaş vb. kriz dönemlerinden sonra insanların kendini şımartma ve normalden daha fazla satın alma eğiliminde olacağı, özellikle lüks tüketim tarafında yüksek tutarlı harcamalar yapacağı öngörüsüyle ortaya atılan kavrama “intikam alışverişi” deniyor. Kavram ilk olarak Çin’de ortaya çıkmış ve halihazırda içinde bulunulan Kovid-19 sürecinde tekrar Çin’de kendini göstermiştir. İntikam alışverişi gerçekte yüksek gelir düzeyli bir tüketici biriminin alışmış olduğu tüketim kalıbından, gelirindeki olası bir azalma sonucu hemen vazgeçmesinin beklenemediği Duesenberry teorisine dayanır.

Bir önceki yazımız olan Unutulmaz Bir Hediye Arayanlar İçin Teknolojik Uçuş Deneyimi! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ