Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Cerrahi Müdahale Olmadan Zayıflamak; Soğuk Lipoliz…

Cerrahi Müdahale Olmadan Zayıflamak; Soğuk Lipoliz…

Soğuk Lipoliz yöntemi, belirli bölgelerde bulunan bölgesel yağların geliştirilmiş olan başlıkların içine vakumlanarak eksi 8 derecede kontrollü bir şekilde dondurulması ve bu işlem sayesinde yağ hücrelerin öldürülmesi için kullanılan tedavi yöntemidir.

 

Alanında uzman olan estetik doktorları, kilo verilebilmesi için oldukça farklı yöntemler önermektedir. Ancak günümüzde sıklıkla duyulan yöntemlerden bazıları; dengeli beslenme ve düzenli spor yapmaktır. Bu yöntemler herkes tarafından bilinse de, kimi zamanlarda bölgesel olarak zayıflamak için yapılan diyet ve spor faaliyetleri sonuç göstermemektedir. Bu nedenle farklı bir yöntem arayışına giren kişilerin karşısına Soğuk Lipoliz yöntemi çıkmaktadır.

Soğuk lipoliz nedir? sorularının cevabı; Soğuk Lipoliz yöntemi, belirli bölgelerde bulunan bölgesel yağların geliştirilmiş olan başlıkların içine vakumlanarak eksi 8 derecede kontrollü bir şekilde dondurulması ve bu işlem sayesinde yağ hücrelerin öldürülmesi için kullanılan tedavi yöntemidir.

Soğuk Lipoliz Yöntemi Sonrası

Soğuk lipoliz yöntemi geleneksel yöntemleri geride bırakmıştır. Ayrıca bu işlemde herhangi bir cerrahi müdahale gerekmemesi hastalar açısından daha çok tercih edilme sebeplerinden biridir. Soğuk Lipoliz sonrasında belirli bölgelerde ve işlemin uygulandığı bölgelerde geçici morarmalar görülebilir ancak bu oldukça kısa sürede ortadan kalkan bir durumdur.

Genel olarak göbek, karın alt kısmı, gıdı ve çene, kol sarkıkları ve belin yan tarafları gibi bölgelere uygulanır. Soğuk lipoliz yönteminin uygulanmasından sonra kişinin bol su tüketmesi oldukça önemlidir. Çünkü yağ hücreleri dondurulduğundan ölü hücreler su yardımıyla idrardan atılmaktadır. Bu sayede vücut istenilen estetik görüntüye kavuşur. Uygulamadan sonra hastanın kendisini zorlayacak diyet ya da egzersiz programlarına katılması gerekmez ancak fazla kiloları korumak isteyenler; hafif diyet programları uygulayarak uzun bir süre boyunca ince ve zayıf kalmayı garanti ederler. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Soğuk lipolizden sonra yapmanız istenilen ve mutlaka yapılması gereken şey bol su tüketmektir.

Soğuk Lipoliz Yönteminin Zararı Var mıdır?

Soğuk lipoliz, cilt altında bulunan yap hücrelerini son derece kontrollü bir şekilde soğutur. Ancak soğuk lipoliz zararları geçici ve işlem sırasında olan zararlardır. Dondurulan yap hücrelerinin büzülmesini sağlayan bir prosedür olmaktadır. Kısa süre içerisinde işlemin uygulandığı kişinin vücutta bulunan yağlar işlenerek öldürülür ve idrar yoluyla atılır. Kalça, gıdı sırt ve bacak, göbek gibi bölgelerinde bulunan yağlardan rahatsız olan kişilerdenseniz, FDA onaylı Soğuk lipoliz tedavisine başvurmanızda sakınca yoktur. Son derece güvenilir ve oldukça etkili bir yöntem olarak bilinen Soğuk Lipoliz yönteminin uygulanmasından sonra iyileşme süreci minimal olmaktadır.

Bölgesel incelme tedavisine başlanıldığında belirlenen bölgelere jel ped uygulanır. Bu sayede tedavinin gerçekleştiği bölgede ağrı ve rahatsızlık hissedilmez. Ayrıca uygulama işlemleri sürülürken hastada; herhangi bir acı veya ağrı duyulmaz. Her ne kadar zarar ağrı, rahatsızlık ve acı hissedilmese de; hastaların unutmaması gereken en mühim konu işlem sırasında bölgede; uyuşma, ağrı, kızarıklık ve kramp olabilmesidir. Kimi durumlarda bu etkiler birkaç hafta sürebilmektedir. Tedavi sonrası hastaların vücudunda 2 ve 8 cm arasında değişen bir incelme meydana geldiğini ve yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında azaldığı kaydedilmiştir.

Soğuk Lipoliz Yöntemini Niçin Tercih Etmeliyim?

Ülkemizde Soğuk Lipoliz yaptıran ünlüler de olmaktadır. Soğuk Lipoliz tedavisini tercih eden kişilerin en mühim tercih sebeplerinden bir tanesi; güvenilir ve kısa süren bir işlem olmasıdır. Tedaviden 2 hafta sonra hastanın vücudunda gözle görülebilir değişiklikler olmakta ve büyük sonuçları iki ay içerisinde görebilir. Yöntemin uygulanmasından 3. ayın sonunda tedaviden alınan verim oldukça yüksektir. Söz konusu ölü yağ hücrelerin vücuttan tamamen atılabilmesi için 4 veya 6 ay kadar beklemeniz gerekir.

Bölgesel yağlarınızdan cerrahi bir müdahale olmadan kurtulmak oldukça basit! Soğuk Lipoliz yöntemine başvurarak bu dertten kolayca kurtulabilirsiniz. https://www.coolclinic.com.tr/ web adresini ziyaret edip detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  • Tanıtım yazısıdır…

Bir önceki yazımız olan Dolgu Uygulamaları İle Gençleşme... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM