Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Evden Çalışırken Bakımlı Olmayı Nasıl Başarırız?

Evden Çalışırken Bakımlı Olmayı Nasıl Başarırız?

Evden çalışan kişi sayısının arttığı şu günlerde öz bakımımıza önem vermemiz hem ruh hem de beden sağlığımız için son derece önemlidir. Uygulayacağınız bazı basit yöntemlerle evde bakımlı olmayı başarabilirsiniz.

Düzenli Uyku Uyumaya Özen Gösterin

Evden çalışmak ofis ortamından çalışmaya göre ciddi farklılıklar gösterir. Örneğin, evde Bilgisayar başındayken yorulduğunuz veya sıkıldığınız anda biraz dinlenmek için koltuğa uzanmanız kendinize yaptığınız kötülüklerden biridir.

Home office çalıştığınız şu günlerde gün içinde uyumamaya özen gösterin. Aksi takdirde bütün uyku düzeniniz değişecek, değişen kalitesiz ve bölük uyku düzeni ise bağışıklık sistemininq zayıflamasını sağlayacaktır.

Unutmayın ki, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan melatonin hormonu 21:00 ile 22:00 arasında salgılanmaya başlamaktadır. Bu nedenle sadece düzenli akşam uykularınıza özen göstermenizde yarar vardır.

Şekerli ve Hamurlu Yiyeceklerden Kaçının

Evde kaldığımız şu günlerde bütün ev hanımları mutfaktaki mağfiretleri ile ses getirmeye başladılar. Hem evde çalışıp hem de mutfakta şekerli ve hamurlu nefis lezzetler hazırlıyorsanız bu hiç iyi bir haber değil.

Stresli geçen evde çalışma döneminde hamurlu ve şekerli yiyecekleri tüketmemenizi tavsiye ederiz. Çalışırken bir şeyler atıştırmak istiyorsanız daha sağlıklı yiyecekleri masanızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bilgisayar Ekranından Yansıyan Mavi Işığı En Aza İndirin

Gün içinde çok az mola vererek bilgisayar baktığınız şu günlerde özellikle Bilgisayar ekranından yansıyan mavi ışığın gözlerinize ve sağlığınıza son derece zararlı olduğunu hatırlatmak isteriz.

Uyku düzenini olumsuz etkileyerek yaşam kalitesinin düşmesine sebep olan mavi ekran ışığını mümkün olduğu kadar en aza indirmenizde yarar vardır. Bu sayede gözleriniz rahatsız olmayacak ve daha verimli çalışabileceksiniz.

Saçlarınızı dinlendirmeye özen gösterin

Ofise gitmediğiniz şu günlerde saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız köpük, jöle, sprey gibi şekillendiricileri kullanmayınız. Nasıl olsa ofise gitmiyor ve insanlarla aynı ortamda bulunmuyorsunuz. Bu nedenle evde çalışırken saçlarınız gereksiz yere yorumlamanızda yarar vardır.

Evinizdeki çalışma ortamında saçlarınıza uygulayacağınız bakım yağları saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olacağı için doğal saç bakımı yöntemlerinden kaçınmayınız.

Bol bol cilt maskesi yapın

Ofiste yapamadığınız birçok şeyi evlerinizde uygulayarak bu süreci daha verimli hale getirebilirsiniz. Bildiğiniz üzere çalışma hayatının koşturmayasın, stresi, yorgunluğu çilemize ciddi şekillerde yansımaktadır. Bu nedenle evde çalıştığınız şu dönemlerde cildinizin ihtiyacı olan bakımı sağlayabilirsiniz.

İster doğal yöntemlerle isterseniz de doğal içerikli cilt bakım ürünleri ile cilt yorgunluğunu hafifletebilir, yeni ofis ortamına daha dinamik başlayabilirsiniz.

Yukarıda yer verdiğimiz detaylar ve bunlara ekleyeceğiniz bazı uygulamalar ile evde de güzel ve bakımlı olmayı başarabilirsiniz. Unutmayın ki, herkes öncelikle kendisi için bakımlı olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Selülitlere Karşı 10 Etkili Kural başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM