Dolgu Uygulamaları İle Gençleşme…

Dolgu Uygulamaları İle Gençleşme…
Haberi paylaşın...

Hiçbir cerrahi işlem uygulanmadan dolgu yaptırarak daha genç görünebilirsiniz. Üstelik kalıcı olmadığı için hayatınız boyunca kullanmak zorunda kalmazsınız. Hyalüronik asit kullanılması ise en güvenilir estetik dolgu yöntemidir.

Günümüzde artık estetik operasyonlardan çok dolgu işlemleri rağbet görüyor. Bunun nedeni ise daha uygun maliyetli ve hızlı olması, kalıcı olmaması ve cerrahi operasyon içermiyor olmasıdır. Dolgu işleminde kalıcılık söz konusu değildir, çene ve dudak dolgu operasyonlarında özel dolgu maddesi enjekte edilir ve 1-2 sene içinde dolgu kendiliğinden yok olup gider. Ancak pratik olması onu tercih edilebilir kılmaktadır. Son yıllarda en çok çene ve dudak dolgusu yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudakları ince olan kişiler bu görüntüden rahatsız olabilir, estetik yaptırmak yerine en mantıklı seçenek dolgu yaptırmaktır. Özellikle kadınlar estetik bir görünüm elde etmek için tercih eder. Ancak simetri ya da yapısal bozukluklar ve özellikle sarkık dudak yüzünden de yapılabilir. Sarkık dudak kişinin sanki hep somurtuyormuş gibi görünmesine neden olur, dolgu ile gülen yüz ifadesi kazandırılır.

Ayrıca kontür işlemleri ve hacimlendirme ile tamamlanır. Dolgu genelde 1,5 sene içinde söner. Dudak dolgusu Elazığ bu konuda oldukça tecrübeli ve uzmandır, Dr. Dilara Turgut’un web sitesinden daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu için öncelikle kişi muayene edilir ve dudaklarının bu operasyona uygun olup olmadığı anlaşılır. Ardından işlemlere başlanır. Dolgu maddesi olarak hyalüronik asit kullanılır. Bu madde kişinin kendi vücudunda da üretilir, bu yüzden dudak tarafından kabul edilmesi çok yüksek ihtimaldir. Ardından dudak ve çevresine uyuşturucu jel sürülür.

Bu sayede kişi operasyon boyu tek bir sızı bile hissetmez. İğne ile dolgu enjekte edilir ve etkisini anında gösterir. Örneğin bir öğlen molasında yaptırıp ardından işine devam edebilir, yani evde dinlenmeye gerek bile yoktur. Sadece ilk gün daha ödemli ve şiş görünür, sonra dolgu oturunca doğallaşır.

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu özellikle yüz ifadesini beğenmeyen kadın, erkek fark etmeden herkes tarafından yaptırılır. Çene kişinin yüz ifadesini ciddi oranda etkiler, bu yüzden gerginlik, çıkıklık gibi problemler görüntü bozukluğuna neden olur. Çene dolgusu da dudak gibi çok kısa sürede tamamlanır ve yine dinlenme gerektirmez.

Yaptırıp gününüze devam ettirebilirsiniz. Çene dolgusu sayesinde daha sivri çeneye sahip olabilirsiniz. Buda daha genç görünmenizi sağlar. Bunun dışında çene ucuna da yapılabilir, özellikle çok belirgin çene ucu gamzeleri için tercih edilir. Çene dolgusu Elazığ güvenilir ve uzman bir yer arayanlar için önerebilir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişi muayene edilir, çenesinin dolgu için uygun olmadığı ölçülür. Bazı yapısal bozukluklar dolgu ile düzeltilemeyebilir, bu gibi durumlarda cerrahi operasyon gerekebilir. Dolguya uygunsa operasyona geçilir. Önce tüm yüz derinlemesine temizlenir, bu sayede enjeksiyon daha etkili olur hem de temizlik sağlanır. Ardından gerekli görülen yerlere yine hyalüronik asit enjekte edilir. Kısa ve acısız bir işlemdir.

Dolguların Faydaları

Dolgu yaptırarak daha genç görünebilirsiniz, üstelik hiçbir cerrahi işlem uygulanmadan. Bu yüzden daha sağlıklı bir işlemdir, kalıcı olmadığı için hayatınız boyunca kullanmak zorunda kalmazsınız. Hyalüronik asit kullanılması ise en güvenilir estetik dolgu yöntemidir. Dünyada en çok tercih edilen estetik uygulaması dolgudur. Hyalüronik asit dışında sentetik ve yarı sentetik dolgu maddesi kullanan yerlere gitmeniz önerilmez, işte o zaman zararlı etkilerini görebilirsiniz.

Örneğin dudaklarda balık dudak diye tabir edilen yapay görünüm oluşur. Yaptırmadan önce mutlaka dolgu maddesinin ne olduğunu ve Sağlık Bakanlığından onaylı olup olmadığını öğrenin. Dr. Dilara Turgut hyalüronik asit dolgu maddesi kullanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan G5 Masajı İle Mucizevi Etkiler... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ