Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Dekorasyonda Kendin Yap Fikirleri

Dekorasyonda Kendin Yap Fikirleri

Evinizin dekorasyonunu yenilemek ne kadar pahalı olabilir? Ya da evinize gelen bir misafirin “aksesuarın ne kadar güzel. Nereden aldın?” sorusuna vereceğiniz “kendi el emeğim” cevabı sizi ne kadar mutlu edebilir?

Ev dekoruna kendinizden bir şeyler katma zamanı geldi. Pandemi nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde pek çok ev hanımı dekorasyonları için kendin yap projelerine yöneldi.

Bu blog yazımızda birbirinden güzel ve şık kendin yap fikirlerine yer vermek istedik. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

Dekorasyonda Kendin Yap Fikirleri

Kuru Ağaç Dallarından Mumluk

Kendin yap fikirleri denilince akıllara ilk gelen çalışma şüphesiz mumluk yapımıdır. Pek çok kadın farklı malzemeler kullanarak mumluk yapmayı denemiştir. Eviniz romantik görünmesine yardımcı olan mumluğu birde kuru ve ince ağaç dallarından yapmayı deneyin.

Cam bir fanusun etrafına silikon tabancası ile yapıştıracağız ağaç dalları farklı ve doğal bir mumluk elde etmenizi sağlayacaktır. Farklı kalınlıklarda dallar kullanarak tasarlayacağınız mumluğun dışarıya verdiği ışıltı ise ağaç dalları sayesinde oldukça gösterişli bir görünüm sağlayacaktır.

Halatlarla Kaplı Aksesuarlar

Kadınlıkların ev dekorasyonu için kendin yap projelerinde sıklıkla kullandığı malzemelerden biri de halatlardır. Zevkinize uygun kalınlıkta halat kullanarak eviniz için çok uygun fiyatlı dekoratif aksesuarlar elde edebilirsiniz.

Örneğin, teneke, plastik veya cam bir vazoyu farklı kalınlıklarda halat iplerle kaplayın ve içine yapay çiçekler yerleştirin.

Yine kullanmadığınız eski bir pufu veya oyuncak kutusunu halat ip ile kaplayıp, üzerine hasır Amerikan servisi yapıştırarak otantik yeni bir puf tasarlayabilirsiniz.

Şık Dolap Tepsisi

Evlerinizde kullanmayıp gözden çıkardığınız bir dolap ya da çekmece kapağını harika bir sunum tepsisi haline getirebilirsiniz.

Kullanılmayan kapağı mobilyadan güzelce sökün ve zevkinize uygun bir renge boyayın. Dolap kapağının rengi çok kötü değilse kendi rengiyle de kullanılabilir. Daha sonra her iki tarafında da yapı marketlerden bulacağınız kulpları takın. İşte size harika bir yemek tepsisi.

Eski Mobilyalarınızı Yeniden Boyayın

Mobilya renginden sıkılan birçok kadın dekorasyonuna yenilik katmak için mobilyasını farklı renklerde boyayarak yeni bir kendin yap denemesinde bulunmuştur.

Mobilya boyama işi birçok kadının yapabileceği kendin yap fikridir. Özellikle boyayacağız mobilya mat renkli ise bu mobilyanın boya tutması oldukça kolay olacaktır. Şayet parlak bir zemine sahipse mobilyayı boyamadan önce zımpara işlemi gerektirmektedir.

Ev dekorasyonu için yapılan DIY çalışmalarında akıllara gelen fikirlerden biri de mobilya rengi değişikliğidir. Yapı marketlerden satın alacağınız vernik, ışıltı katacak boyalar, akrilik boya, mobilya boyası ya da ahşap boyası ile kullanmaktan sıkıldığınız bir mobilyayı zevkli bir eşyaya çevirebilirsiniz.

Bardak Altlıkları

Birçok farklı materyal kullanılarak tasarlanan bardak altlıkları, ev dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır.

Kendi tarzınıza uygun bardak altlıkları oluşturmak için mdf bir mobilya parçasına su bazlı akrilik boya kullanarak mandala deseni çalışabilir ya da minik çakıl taşlarını düz ve kalın bir zemin üzerine (keçe) yapıştırarak doğal bir bardak altlığı tasarlayabilirsiniz.

Yine kalın keçeleri dilediğiniz şekillerde keserek kendinize özgü bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Bu blog yazımızda sizlere ilham vermesi bakımından birbirinden farklı kendin yap dekorasyon fikirlerine yer verdik. Umarız içlerinden biri sizin zevkinize hitap eder ve şu zorlu geçen süreçlerde bir şeyler üretmenin mutluluğu ile kendinizi meşgul edebilirsiniz.

Gebelik konusundaki haberleri okumak için tıklayın... gebeliko.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM