Renkli Kadınlar

Dış Gebelik Nedir? Önlemleri Nelerdir?

Dış Gebelik Nedir? Önlemleri Nelerdir?
Haberi paylaşın...

Dış Gebelik Nedir? Önlemleri Nelerdir?

Dış gebelik, sperm ve yumurta hücresinin birleşmesi sonrası oluşan gebeliğin, rahim içi yerine farklı bir yere yerleşmesi ve burada gelişmesi sonucu olağan dışı bir gebelik yaşanması durumudur. Genellikle sperm ve yumurta hücresi Fallop tüpüne yerleşir. Fallop tüpünün içinde gelişimine devam eden gelişim belli bir süre sonra o dokuyu eritir ve kanama başlar. Olmaması gereken yerde oluşan gelişim süreci damarlara zarar verir, kanamanın oluşmasında ki en büyük etken budur. Bu kanama dış gebeliğin en büyük tehlikesidir. Geç kalınmaması ve erken teşhis hem ameliyat riskini ortadan kaldırır, hem de ilaçla tedavinin yolunu açar.

Bu rahatsızlık için erken teşhis çok önemlidir. Erken dönemde doktora başvurmak hastalığın ilaç enjekte edilerek tedavisini kolaylaştırır. Yapacağınız şey, gebelik dönemine girer girmez doktora kontrole gitmeniz olacaktır. Bu kontroller dış gebelik olup olmadığını en erken şekilde anlaşılır hale getirir. 

 

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hatice Çetin dedi ki:

    Gerçekten çok tehlikeli bilinmesi gereken başka bir konu

BİR YORUM YAZ