Renkli Kadınlar

Evde Göz Bazı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Evde Göz Bazı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?
Haberi paylaşın...

Evde Göz Bazı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Göz makyajı kadınlar için oldukça önemlidir. Yüzün en çok dikkat çeken bölgesi olan gözler, bu makyaj sayesinde kendini gösterir ve oldukça çekici bir hal alır. Karşı tarafı etkilemenin en önemli yollarından biri ise gözlere yapılan kaliteli makyajdır. Özellikle göz makyajınıza biraz daha özen göstermenizi öneririz. Gün içerisinde hava koşullarından dolayı göz bölgesine yapılan makyajda bozulmalar olabilir. Bu bozulmalar özenle, uğraşlar vererek yaptığınız makyajınızı mahveder. Akmaya müsait olan göz makyajınızı tazeleseniz bile, tam anlamıyla temizlemeden yapacağınız her tazeleme yeteri kadar verim sağlamaz.

Kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz göz bazları sizleri bu sıkıntıdan kurtarmak için üretilmiştir. Kalitesine göre değişen bu göz bazları, farklı fiyatlar ile piyasada satılıyor. Fiyat konusunda bazı ürünlerin ciddi anlamda yüksek olması, kullanıcıları evde kendi göz bazını üretmeye itiyor. Peki bu göz bazı nasıl yapılır? Yapılışı zor mudur?

Göz makyajına görünmeyen bir destek sağlayan göz bazı, bir çok istenmeyen durumun önüne geçiyor ve makyajın kalıcı olmasını sağlıyor. Makyaj öncesi göz altı bölgesine uygulanan göz bazı, kırışıklıklar ve çatlamaların da önüne geçiyor. Evde göz bazı hazırlamak için şu malzemelere ihtiyacınız olacak. 4 çay kaşığı vücut losyonu, 2 çay kaşığı fondöten, 1 çay kaşığı pudra. Öncelikle bir kabın içine koyduğunuz pudrayı topak halinden kaşık yardımı ile ezerek toz haline getirin. Üzerine fondöten ve vücut losyonunu ekleyin. İyice karıştırın. Göz bazı hazırlamak bu kadar basit. 

Göz bazını uygularken dikkat etmeniz gereken hususlar ise şu şekilde;

Göz bazını şeffaf ve ince bir şekilde göz altınıza uygulayın. Kalın olmamasına dikkat edin. Elleriniz yardımıyla gözünüzün çevresine yayarak uygulayın. Fırçadan ziyade el ile uygulamanız daha çok fayda sağlayacaktır. Hazırladığınız karışımdan yeteri kadar fayda sağlayamazsanız, hazır ürünler alarak deneme yanılma yöntemiyle teninize uygun göz bazı elde edebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yeliz Beler dedi ki:

    Para vermek yerine evde dogal yöntemlerle kendin hazirlaman daha iyi herzaman teşekkür ederim bu bilgi icin

BİR YORUM YAZ