Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Este Lorien Cilt Bakımı | Cildime Hangi Yüz Maskesi Uygun?

Este Lorien Cilt Bakımı | Cildime Hangi Yüz Maskesi Uygun?

Konu cilt bakımı olduğunda;  evde yapılan rutin cilt bakımı uygulamaları ile güzellik salonlarında sunulan profesyonel bakım işlemleri birbirini tamamlayan ve bakımlı ve güzel bir görünüm elde edilmesi için önem arz eden uygulamalardır. Bu noktada Este Lorien Güzellik, Eskişehir’deki hanımlara profesyonel cilt bakımı hizmetleri sağlarken bir yandan da blog sayfasında yaptığı evde rutin cilt bakımı tavsiye yazıları ile profesyonel anlamda Eskişehir cilt bakımı hizmetlerinin yanı sıra kadınların kendi kendilerine uygulayabilecekleri bakım önerileri sunmaktadır.

Este Lorien Güzellik Stüdyosu Eskişehir cilt bakımı uygulamalarında evde yapılması güç olan ve teknik bilgi isteyen derinlemesine cilt bakımı ve temizliği, cilt analizi, vakum, anti aging / yaşlanma karşıtı işlemler, maske, buhar, kırışıklık bakım, peeling uygulamaları gibi birçok işlemi profesyonel olarak sunmaktadır.

Bugün cilt bakımı uygulamalarında önemli bir işlem adımı olan yüz maskesi kullanımına değineceğiz.

Cilt Bakımı Uygulamalarında Maske Kullanımı

Eskişehir’de profesyonel cilt bakımı hizmetleri ile hanımların beğenisini toplayan Este Lorien Güzellik Stüdyosu’nun cilt bakımı uygulamalarında maske kullanımına ilişkin tavsiye ve önerilerini sizler için derledik.

 

Cilt Bakımı İşlemlerinde Her İhtiyaç İçin Mükemmel Maskeyi Bulmak

Gerek evde gerekse profesyonel cilt bakımı uygulamalarında “Cildime hangi yüz maskesi uygun ?” diye soruyor musunuz zaman zaman? Yüz maskeleri farklı dokularda ve çok çeşitli içeriklerde bulunurlar. Ve hepsinin amacı da aynı: uzun vadede cilde fayda sağlamak. Ancak cilt tipleri değişik olduğu için her maske de her cilde fayda sağlamaz; hatta yanlış kullanımda zarar bile verir. Cilt bakımında; dinlendiren, nemlendiren, stresi gideren, soyan binbir çeşit arasından seçim yapmak ve karar vermek de kolay değil. Bugünkü yazımızda hangi cilt bakımı uygulamalarında yüze hangi maskenin uygun olduğunu tek tek ele alacağız. Maske çeşitlerini tanıyarak, siz de evde kendi cilt bakımı maskenizi kolaylıkla uygulayabileceksiniz.

Krem Maskeler

Cilt bakımı rutininde kullanılan krem maskelerin daha kalın bir kıvamı vardır ve bu nedenle bir fırça veya parmaklarınızla uygulanması özellikle kolaydır. Besin açısından zengin bileşimleri nedeniyle cilt üzerinde özellikle yoğun bir besleyici etkiye sahiptirler. Tüm cilt türleri için ancak özellikle kuru ve olgun ciltler için uygundur.

Jel maskeler

Jel maskeler yüzünüze mutlak tazelik sağlar! Nem depolarını kısa sürede doldurur, besleyici içeriklerle bakım yapar ve genç bir görünüm kazandırır. Sonuç, doğal bir ışıltıya sahip mükemmel bir ten rengidir. Genellikle tüm cilt tipleri için uygundurlar.

Şifalı toprak (kil) maskeleri

İyileştirici killi yüz maskeleri özellikle yüz cildinin derinlemesine temizlenmesi için uygundur. Özellikle lekeli veya yağlı ciltlerde kullanılırlar. Siyah nokta ve lekeleri önlemek ve bunlarla mücadele etmek için gözenekleri tıkayan fazla sebumu emerler. Cildiniz çok kuru ise bu noktada Este Lorien Güzellik Stüdyosu’nun önerisi şifalı toprak maskesini kullandıktan sonra nemlendirici bir serum uygulanması yönündedir.

Gece maskeleri

Gece maskeleri özellikle yoğun bakım sağlar ve bu maskelerin aktif bileşenleri özellikle gece boyunca emilebilir.

Ancak uygulama açısından hepsi aynıdır: Normal yüz kremi yerine haftada bir “uyku” maskesini kullanın. İyice temizledikten sonra yüzünüze uygulayın, dairesel hareketlerle nazikçe cildinize yedirin ve biraz çektikten sonra yatağa gidin. Ertesi sabah hemen daha taze bir ten rengiyle uyanırsınız. Tüm cilt çeşitleri için uygundur. Bununla birlikte, Este Lorien cilt bakımı işlemlerinde özellikle hassas cilde sahip olanlar için bütün gece yüze yatmadan önce maskeyi uyumluluk açısından küçük bir alanda önceden test edilmesini önermektedir.

Cildi soyan maskeler

Hafif asitler, en ince doğal partiküller (örneğin volkanik kül veya kilden) veya soyma maskelerindeki enzimler, ölü deri ve fazla sebum nazikçe uzaklaştırıldığı için ipeksi pürüzsüzlükte bir görünüm sağlar. Derin temizlik etkisi kirlilikleri giderirken aynı zamanda gözenekleri de iyileştirirler. Yüz bakımı rutininde yağlı ve lekelere eğilimli ciltler için idealdirler.

Yaprak maskeler

Yaprak maskeler (yüze örtülebilen maskeler), zaten yüz şekline göre kesilmiş ince malzemeden yapılmış ürünlerdir. Özel aktif maddeler ve nemlendirici serumlar ile ıslatılırlar. Bu maskeleri her zaman ayrı ayrı paketlenmiş olarak satın alabilirsiniz. Kullanacağınız zaman basitçe açılır ve ağız ve gözleri dışarıda bırakarak yüze yerleştirilir.

Avantajı, kullandığınızda ellerinizin temiz olması, giysilerinize hiçbir şey damlamaması ve bu maskelerin içeriğinde zaten doğru miktarda aktif bileşen bulunduğundan hiç bir ayarlama yapmadan kullanılabilmeleridir.

Hemen hemen her ihtiyaca uygun bir çeşidi olduğundan tüm cilt tipleri için uygundur.

Bu yazımızda Este Lorien Güzellik Stüdyosu’nun tavsiyeleri doğrultusunda yüzüme hangi yüz maskesi uygun sorunuzu, maske çeşitlerinden bahsederek yanıtlamaya çalıştık. Maske satın almadan mutlaka içeriğine, hangi cilde uygun olduğuna (ambalajında mutlaka bu bilgi olmalıdır) bakarak alın. Emin değilseniz de mutlaka yardım isteyin. Kozmetik satış yerlerinde çalışan görevlilerin bu konuda eğitimi ve deneyimi olduğundan ürünleri daha iyi tanırlar. Devamlı kullandığınız ürünlerde zaten zamanla size neyin iyi geldiğini ezberlersiniz.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi cilt bakımı işlemleri hem evde yapılan rutinler hem de derinlemesine ve detaylı profesyonel uygulamalar birlikte yürütüldüğünde kırışıklık bakımı, anti aging, siyah nokta temizliği, peeling, ölü hücre temizliği, sivilce, leke, ph dengesinin korunması gibi konularda daha yüksek verim alınabilmektedir.

6 in 1 Plus Komple Cilt Bakımı Paketi | Eskişehir Este Lorien Güzellik’ten

Este Lorien Güzellik, cilt bakımı uygulamalarında web sitesi üzerinden evde bakım uygulamaları ve güzellik salonunda verdiği profesyonel hizmetler ile her iki alanda da kadınlara özel hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.

Profesyonel yüz bakımı hizmetlerinde kullanılan ürünler ve hangi işlemlerin uygulandığı (cilt analizi, derinlemesine cilt temizliği, buhar, vakum, maske vb.) noktasında ayrıntılara Eskişehir cilt bakımı https://www.estelorien.com.tr/eskisehir-cilt-bakimi-fiyatlari/ web adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.  Ayrıca sitede yer alan iletişim numaraları üzerinden tek uygulamada komple bakım sağlayan 6 in 1 plus komple cilt bakımı paketi ve cilt bakımına yönelik merak edilen tüm konuları deneyimli estetisyenlere sorabilirsiniz.

Yine Eskişehir cilt bakımı fiyatları, kampanyaları ve fırsatları hakkında güncel bilgileri Este Lorien web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Evde cilt bakımı uygulamaları hakkında tavsiye yazılarına ulaşmak isteyen hanımlar ise web sitesinin blog bölümünü takip ederek haftalık olarak güncellenen makaleleri inceleyebilirler.

Bir önceki yazımız olan Cilt Temizlemede Dikkat Edilecek Yöntemler... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM