Renkli Kadınlar

Gama Art Gallery, Context Art Miami’de!

Gama Art Gallery, Context Art Miami’de!
Haberi paylaşın...

Dünyanın en prestijli sanat fuarlarından birisi olan Context Art Miami’yekabul edilen tek Türk sanat galerisi Gama Art Gallery, 29 Kasım- 4 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek sanat haftasında Türkiye’yi altı sanatçının toplam 18 eseriyle temsil ediyor.

Dünyanın en saygın galerilerinin yer aldığı sanat haftasına bu yıl altıncı kez katılan Gama Art Gallery, zirvedeki sanatçıların eserlerini fuarın en dikkat çekici standında sergiliyor. Çalışmalarıyla uluslararası sanat arenasında tanınan ressam Kadir Akyol, dijital sanatı ‘gerçek dünya’ ile karıştırarak benzersiz bir teknik ile işler üreten Avusturyalı Türk ressam Alea Pınar Du Pre, eserlerinde geleneksel Türk sanatının motifleriyle dikkat çeken Filiz Hatipoğlu, sanatsal üretimin düşünce ve felsefeden ayrı olmayacağına inanan seramik ve heykel sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu, heykel sanatçısı İskender Giray ve keçe yünü ile yaptığı resim çalışmalarıyla dikkat çeken Evren Temel’ın işleri dünyanın dört bir yanından gelen sanatseverler, motive koleksiyoncular, küratörler, müze profesyonelleri ile buluşacak.

Art Miami Hakkında

Art Miami CONTEXT Informa Markets’a ait Amerika’nın önde gelen şirketlerinden birisidir.

Her yıl Aralık ayında gerçekleştirdiği uluslararası çağdaş ve modern sanat haftası Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en önemli sanat etkinliklerinden olma özelliğini taşıyor.

Bu yıl 32. Kez düzenlenen Art Miami 20. ve 21. yüzyılın en önemli sanat eserlerini işbirliği içinde sergileyerek dünyanın en saygın galerilerine ev sahipliği yaparak üstünlüğünü koruyor,

Sunduğu sanat çeşitliliği, zengin geçmişi ve Amerika’nın çağdaş sanat pazarındaki konumu ile dünya devletleri, motive olmuş koleksiyoncuları, küratörleri, müze profesyonellerini ve sanatseverleriyle her yıl ortalama 300.000 ziyaretçiyi ağırlıyor.

Gama Art Gallery Hakkında

2009 yılında Şule Claire Altıntaş tarafından kurulan Gama Art Gallery resim ve multimedya sanat aracılığıyla çeşitli formlardaki sanatsal ifadeleri bir araya getirmeyi amaçladı.

Gama’nın portfolyosunda Avrupa, Kuzey Amerika ve Türkiye bölgelerinden tanınmış ve gelişmekte olan sanatçılar bulunmaktadır. Türkiye’de özellikle gelişim sürecindeki sanatçılara fırsatlar sunma ve onlara ilerleyebilecekleri yollar açma amacını üstlendi.

Kuzey Amerika ve Avrupa’dan sanatçıların çalışmalarını İstanbul’da sergileyerek Türkiye’deki çağdaş sanat ortamına katkı sağlayarak İstanbul’daki farklı çağdaş sanat yaklaşımlarına pozitif bir element sağlamakla birlikte, kültürel nüansların ve artistik fikirlerin paylaşımına katkıda bulunuyor. Odağı Türkiye’deki çağdaş sanat ortamına katkılar sağlamak olan Gama, bu sanatsal etkileşim fikrini uluslararası düzeye çıkarmayı başaran önemli sanat galerilerinden birisidir.

Turnacıbaşı Cad. 21 Beyoğlu 34433 Istanbul/Turkey +90 212 245 69 22

www.gamagallery.art

Bir önceki yazımız olan En İyi Kadın Oyuncu Merve Dizdar... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ