Gamze Yüceland, Takeda Kanada Ülke Başkanı Oldu…

Gamze Yüceland, Takeda Kanada Ülke Başkanı Oldu…
Haberi paylaşın...

 

Gamze Yüceland, Takeda Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başladığı Nisan 2015 tarihinden bu yana sergilediği başarılı performans, stratejik bakış açısı ve güçlü liderliğiyle şirketi önemli bir noktaya ulaştırmasının ardından şimdi de Takeda Kanada’ya Ülke Başkanı olarak atandı

3 yıldır TakedaTürkiye’nin Genel Müdürlüğünü yürüten Gamze Yüceland, şirketteki görevine TakedaKanada Ülke Başkanı olarak devam edecek. Yeni görevine, Nisan 2018 itibarıyla başlayacak olan Yüceland aynı zamanda EUCAN (Avrupa – Kanada) Bölgesi Yönetim Kurulu üyesi olacak.

Köklü geçmişiyle dünyanın en büyük 15 ilaç şirketinden biri olan ve 2009 yılında Türkiye’de faaliyete başlayan Japon ilaç şirketi Takeda, başarılı çalışanlarını yurt dışına ihraç etmeye Takeda Türkiye’nin Genel Müdürü ile devam ediyor.

İlk defa bir Türk’ün ilaç sektöründe Ülke Başkanı olarak görev alacağı Kanada, dünyanın en büyük 10. ilaç pazarı. Kanada’da 2009 yılında faaliyetlerine başlayan Takeda, onkoloji ve gastroenteroloji gibi önemli terapötik alanlarda faaliyet gösteriyor.

İlaç sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Gamze Yüceland sektörde hem yurt içi hem yurt dışında çok farklı pozisyonlarda görev aldı. Takeda Türkiye’nin liderliğini yaptığı 3 yıl boyunca Takeda’nın hasta odaklı yaklaşımının Türkiye’de yerleşmesinde etkin rol oynayan Yüceland Takeda’nın odak noktası olan onkoloji, gastroenteroloji ve hematoloji alanlarında yapılan başarılı lansmanlara öncülük etti.

Yüceland’ın Türkiye’deki Genel Müdürlüğü döneminde insan kaynakları 120 kişiden 300 kişiye çıkarken Takeda Türk ilaç pazarında 4 kat büyüme sağladı. Bu dönemde, TakedaTürkiye’den başarılı 2 kadın yönetici NEMEA bölgesinde üst düzey yönetici olarak atandı.

Gamze Yüceland ve ekibi, Takeda Türkiye’ye İnsan Kaynakları alanında kazandırdığı uluslararası ödülleriyle parlak bir dönem yaşatırken bu gelişmeler ile Takeda’nın yetenek geliştirme ve insana verdiği değerin yansıtılmasına da destek oldular.

TAKEDA Hakkında

TAKEDA; bilimi, hayat değiştiren ilaçlara aktararak hastalar için daha sağlıklı ve daha parlak gelecek sunmaya adamış, Ar-Ge odaklı global bir Japon ilaç şirketidir. Araştırma faaliyetlerini onkoloji, gastroenteroloji ve merkezi sinir sistemi tedavi alanlarına yoğunlaştırmaktadır. Yenilikçi vizyonuyla hem şirket içinde hem de ortaklarıyla Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Özellikle onkoloji ve gastroenterolojideki yenilikçi ürünleri ve gelişen pazarlardaki odağı TAKEDA’nın büyümesinin temelini oluşturmaktadır. 30.000’den fazla çalışanı 70’i aşkın ülkede kendilerini hastaların yaşam kalitesini iyileştirmeye adamıştır. TAKEDA, Türkiye’de hematoloji, onkoloji, gastroenteroloji ve temel sağlık gibi önemli terapötik alanlarda faaliyet göstermektedir. TAKEDA Türkiye’nin yaklaşık 300 çalışanı bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar İş Yaşamında Kendilerine Engel Koyuyor... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ