Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Tülin Tezer, Değer Yaratan Kadın Ödülü Aldı

Tülin Tezer, Değer Yaratan Kadın Ödülü Aldı

Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, Gazeteci Celal Toprak’ın başkanlığını yaptığı Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) ve Çevre Doğa ve Tarihi Dokuyu Koruma Derneği  (ÇEVDO-DER) tarafından  ‘Fayda ve Değer Yaratan’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

 Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, erkek egemen otomotiv yan sanayi sektöründe bir kadın yönetici olarak sunduğu katkıların yanı sıra kadının güçlenmesi, toplumsal cinsiyet eşitliği ve aile içi şiddetin önlenmesine yönelik başarılı faaliyetlerle ‘2020 Kadın Girişimciler Ödülleri’ jürisi tarafından ‘Fayda ve Değer Yaratan’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

‘Yeni Normalde Kadın ve Dayanışma’ konusunun ele alındığı 3. Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi programı çerçevesinde gerçekleştirilen törende Tülin Tezer, ödülünü iş insanı ve jüri üyesi Senur Akın Biçer’den aldı.

YAPDER Başkanı Gazeteci Celal Toprak ise Seger’in Tesla gibi bir markanın tedarikçsi olmasının ve bu iş ortaklığına bir kadın elinin değmesinin Türkiye adına gurur verici olduğunun altını çizdi.

 

Tezer: “Korna üreticisi olmamızın yanında toplumsal duyarlılığı da olan bir şirketiz ”

YAPDER ve ÇEVDO-DER’in iş birliği ile İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törende ödülünü alan Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, duygularını şöyle ifade etti:

“Yeni yıla böylesine anlamlı bir ödülle başlamak mutluluk verici. Seger, korna üreticisi bir şirket. Dünyanın pek çok global firmasına korna tedarik ediyoruz. Tesla da yaklaşık 4-5 yıldır kornalarımızı kullanıyor. Hem Amerika’da üretilen hem de Çin’deki araçlarına korna tedarik ediyoruz. Korna üreticisi olmamızın yanında toplumsal duyarlılığı da olan bir şirketiz.

Özellikle kadına şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadının toplum içerisinde ve iş hayatında güçlenmesi konularına çok önem veriyoruz. Bu konuları iyi bir korna firması olmak kadar önemsiyoruz. İş dünyasında çalışanlarımız, çalışanlarımızın aileleri, tedarikçilerimiz ve onların aileleri gibi geniş bir etki alanına sahibiz. Bu etki alanını kullanarak özellikle sosyal konularda şirket içinde ve şirket dışında geliştirdiğimiz projelerle bir farkındalık yaratmayı ve değer katmayı hedefliyoruz. Çabalarımızın fark edilmesi ve ödüle layık görülmesi çalışanlarımızı da motive etti, güç verdi.”

Diğer Başarılı Kadın Hikayeleri burada…

Bir önceki yazımız olan Yaprak Gürdal, Kanada Hikayesini yazdı: Denizaşırı Yalnızlık... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM