Renkli Kadınlar

Gıdı liposuction ile formda ve sağlıklı görünüm

Gıdı liposuction ile formda ve sağlıklı görünüm
Haberi paylaşın...

Gıdı liposuction gıdısı büyük ve yağlı kişilere uygulanan bir işlemdir. Gıdı büyüklüğü kişiyi olduğundan daha kilolu gösterir. Bu sorun sadece kilolu kişilerde değil zayıf kişilerde de görülmektedir. Gıdı liposuction işlemi ile gıdı küçülür, çene hatları ortaya çıkar, daha ince, uzun bir boyuna sahip olunur. Kişiyi daha genç ve güzel gösteren gıdı liposuction kolay uygulanan bir işlemdir. Bu nedenle gıdı yağlanması sorunu yaşayan ve gıdısından memnun olmayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Gıdı Liposuction Nedir?

Liposuction yağı çekerek almak, yağ emmek anlamındadır. Vücudun herhangi bir bölgesine liposuction yapmak için o bölgede fazla derecede yağlanma olması gerekir. Gıdı liposuction gıdı bölgesindeki fazla yağlanmayı yok etmede kullanılan bir işlemdir. Gıdı bölgesi fazla yağlı kişilerde çene ile boyun arasındaki mesafe kısa, gıdı bölgesi tamamen dolu, torbalı bir görünüme sahiptir. Kişinin çene kontürü kaybolur. Büyük gıdı nedeniyle boyun kalın ve kısa görünürken yüz de olduğundan toplu görünür. Bu durumda kişi genç ve zayıf olsa bile olduğundan yaşlı ve şişman görünmektedir.

Gıdı Yağlanması Neden Olur?

 

Gıdık da denilen gıdı bölgesinde oluşan yağlanma genellikle genetik nedenlerle olsa da sık kilo alıp verme, yaşlanma, düzensiz beslenme, sigara gibi zararlı alışkanlıklar, hormonsal hastalıklar gibi nedenlerle de oluşabilmektedir. Gıdık oluşumunun yaşı ya da zamanı yoktur. Genç yaştakilerde de görülebileceği gibi zayıf kişilerde de görülmektedir. Gıdı yağlanmasını gidermenin en etkili yolu liposuction yöntemidir. Bu sayede sıkı, pürüzsüz, genç bir gıdı ve yüz hatlarına sahip olunabilir.

 

Gıdı Yağlanması Sporla Eritilir Mi?

 

Gıdı hareketsiz bir bölge olduğu için ne kadar spor yapılırsa yapılsın gıdıda oluşan yağlara etkisi olmamaktadır. Gıdıdaki büyüklük ameliyatsız ve geçici olarak Thermage CPT, Ulthera gibi yöntemlerle cilt altından kolajenin tetiklenmesiyle çözüme kavuşabilir. Gıdıdaki yağlardan kalıcı şekilde kurtulmanın tek yolu liposuctiondır. Gıdı Liposuction yöntemi hem kalıcı hem de kolay uygulama sunmasıyla en sık tercih edilen, en etkili ve işlevsel uygulamadır.

Gıdı Liposuction Kimlere Yapılır?

 

Gıdı liposuction şu kişilere uygulanabilir:

* Gıdı bölgesinde fazla yağlanma sorunu yaşayan kişiler

* 18 yaşını doldurmuş kişiler

* Hamile, yeni doğum yapmış, emzirme döneminde olmayan kişiler

* Sağlık sorunu olmayan kişiler

* Şeker hastalığı, böbrek ve kalp rahatsızlığı yaşamayan kişiler

* Obez olmayan kişiler

* İdeal kilosuna ulaşmış kişiler

 

Gıdı Liposuction Nasıl Yapılır?

 

Gıdı liposuction Vaser Liposuction denilen yöntemle yapılmaktadır. Gıdı liposuction uygulanmadan önce kişiden ne kadar yağ alınacağı belirlenir. Lokal anestezi ile gıdı bölgesi uyuşturulur. Kişinin gıdı ve kulak altı bölgesinde minik kesiler (tek ya da 3 adet) açılarak minimal boyuttaki kanüller bu kesilere yerleştirilir. Ultrasonik ses dalgalarıyla yağlar parçalanarak eritilir ve sıvı haline gelen yağlar kanüller aracılığıyla vücuttan atılır. Gıdı liposuction kolay ve pratik bir işlemdir. Ortalama 30-60 dakika süren bu işlem sonrasında kişi aynı gün taburcu olur. Gıdı liposuction sonrası kişide deri sarkması varsa gıdı germe operasyonu yapılabilir. Ya da gıdıdan alınan yağlar dolgu olarak vücudun ihtiyaç duyulan bölgelerinde kullanılabilir.

Gıdı Liposuction Kalıcı Mıdır?

 

Gıdı bölgesindeki yağlanmayı giderici pek çok ameliyatsız uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların etkisi belirli bir süre ile sınırlıdır. Gıdı liposuction uygulanması kolay ve etkisi kalıcı bir yöntemdir. Gıdı bölgesinden liposuctionla alınan yağlar çok aşırı kilo alınmadığı sürece tekrar oluşmaz.

 

Gıdı Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Geçer?

 

Gıdı liposuction sonrası kişi 3 saat gözlem altında tutulur. Sonrasında taburcu olarak evine dönebilir. Uygulama alanında şişlik, kızarıklık, ödem gibi etkiler görülebilir. Gıdı bölgesine takılan özel bandajın uygulanması zorunludur. Bu korse ile hem şişlik etkisi azalır hem de gıdının toparlanıp forma girmesi sağlanır. Şişlik, kızarıklık, kaşınma gibi etkilerden rahatsızlık duyan kişiler doktor onayıyla buz kompres uygulayabilir. 1-2 gün sonrasında kişi iş ve sosyal hayatına geri dönebilir.

İyileşme sürecinde kişiler şunlara dikkat etmelidir:

* Sıcak banyo yapılmamalıdır.

* Korse kullanılmalıdır.

* Bol su tüketilmelidir.

* Hamam, sauna, solaryum, havuz gibi yerlerden uzak durulmalıdır.

* Güneşlenilmemelidir.

* Sırtüstü uyunmalıdır.

* Yorucu faaliyetlerden kaçınılmalıdır.

Gıdı Liposuction Riskli Bir Uygulama Mıdır?

 

Gıdı liposuction uygulamasında risk bulunmamaktadır. Risk oluşabilecek kişiler en başından belirlenmekte, uygulanmasında sakınca bulunan kişilere liposuction yapılmamaktadır. Bu nedenle deneyimli bir Plastik cerrah kontrolünde gerçekleştirilecek gıdı liposuction işleminde hiçbir risk bulunmamaktadır.

 

Gıdı Liposuction Sonrası Korse Ne Kadar Süre Kullanılır?

 

Gıdı liposuction sonrası korse / bandaj kullanımı zorunludur. İlk 5 gün daimi olarak (gece-gündüz) kullanım, sonrasında 2 hafta süresince sadece geceleri kullanım gerekir. Korse gıdı bölgesini darbelerden korur, şişlikleri önler, gıdının şekil almasında büyük rol oynar. Bu nedenle aksatılmadan kullanılmalıdır.

 

Gıdı Liposuction Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

 

Gıdı liposuction yaptırmanın avantajları şunlardır:

* Kişi gıdı bölgesindeki kötü görünümden kurtulur. Genç, pürüzsüz, fit bir yüz ve boyun görünümüne kavuşur.

* Gıdı liposuction ile kalıcı şekilde gıdı yağlarından kurtulmak mümkündür.

* Gıdı liposuction uygulanması kolay, zahmetsiz ve kısa süren bir işlemdir.

* Gıdı liposuction sonrası ciltte iz kalmamaktadır.

* Gıdı liposuction işleminin insan sağlığına zararlı bir etkisi yoktur.

* Lokal anestezi ile uygulanır ve aynı gün taburcu olunur.

 

Gıdı Liposuction Sonrası Ağrı Olur Mu?

 

Gıdı liposuction lokal anestezi ile uygulanan bir işlemdir. Liposuction yöntemi ince uçlu kanüllerle yapılmaktadır. Çok minik kesi açıldığı için ameliyat ağrısı hissedilmemektedir. Uygulama sırasında ve sonrasında kişi ağrı ya da acı duymaz. Sadece liposuction sonrasında çene, ağız bölgesinde uyuşma olabilir. Bu hissizlik /uyuşma hali son derece normaldir ve bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir.

 

Gıdı Liposuction Sonrası Masaj Yapılır Mı?

 

Gıdı liposuctiondan sonra şişlik, ödem oluşumu normaldir. Bazı kişiler bu bölgedeki rahatsızlığı masaj uygulayarak gidermek isteyebilir. Masaj mutlaka doktor onayıyla onun önerdiği şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde gıdı bölgesinde istenmeyen sonuçlar oluşabilir.

 

Gıdı Liposuction Sonrası İz Kalır Mı?

 

Gıdı liposuction sonrası kişinin cildinde hiçbir iz kalmamaktadır. Uygulama minimal boyutta kesilerle yapıldığı için açılan izler bir süre sonra kendiliğinden kaybolur. Gıdı bölgesi pürüzsüz ve sıkı görüntüsüne kavuşur.

 

Gıdı Liposuction Kimler Uygulayabilir?

 

Gıdı liposuction cerrahi bir işlem olduğu için Plastik Cerrahlar tarafından uygulanması gerekir. Liposuction kolay ve pratik bir uygulama olsa da kesi ile yapıldığı için ameliyat olarak geçmektedir. Yağ alma işlemleri esnasında risksiz bir uygulama yapılması ve sonrasında estetik bir görüntü oluşması için deneyimli bir plastik cerrah tarafından uygulamanın yapılması tercih edilmelidir.

 

Gıdı Liposuction Fiyatları Uygun Mudur?

 

Gıdı liposuction fiyatı uygulanacak alanın büyüklüğü, alınacak yağ oranı, uygulayan hekimin deneyimi, kullanılan cihaz ve malzemelerin kalitesi gibi faktörlerden etkilenmektedir. Gıdı liposuction başka işlemlerle bir arada kombineli şekilde de yapılabilir. Tüm bu kriterler liposuction fiyatını değiştirmektedir. Gıdı liposuctionun kişinin yüz görünümüne sunduğu pozitif katkı düşünüldüğünde gıdı liposuction ekonomik ve uygun bir işlemdir.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

Bir önceki yazımız olan Dominik Vatandaşlığı nasıl alınır? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ