Güzin Yalın’dan İlk Öykü Kitabı: Ziyafet

Güzin Yalın’dan İlk Öykü Kitabı: Ziyafet
Haberi paylaşın...

Uzun yıllardır yazıları ve kitaplarıyla yemek kültürünün önemli kalemlerinden biri olarak bilinen yemek yazarı, gıda iletişimi uzmanı ve gezgin Güzin Yalın, okura bu kez öyküleriyle ulaşıyor. ZİYAFET, Ruhun Gıdası Kitaplar etiketiyle kitabevlerinde ve online kitap satış sitelerinde…

Yemek yazarı, gıda iletişimi uzmanı ve gezgin Güzin Yalın, okura bu kez öyküleriyle ulaşıyor. Yalın’ın ilk öykü kitabı olan Ziyafet, Ruhun Gıdası Kitaplar etiketiyle kitabevlerinde ve online kitap satış sitelerinde satışta…

ziyafet 

arka kapak yazısından

“Güzin Yalın’ın ince ve derin kaleminden aşkla,

hainlikle, aşla, cilveyle, iştahla, sızıyla, hazla,

kırgınlıkla dopdolu tekil ve kalabalık öyküler…

Işıkları bir yanıp bir sönen evler, hüzünlü türküler,

dargın anneler ve kızları, bir takım kötülükler,

bazı suskun çığlıklar, közde kestaneler, kısalan ve

uzayan kuyruklar, lop lop etler,

amansız serzenişler, kimi vazgeçişler,

sarman kediler ve topaç köpekler,

mis kokulu ponçikler, ölçüsüz sevdalı deliler,

geveze yalnızlıklar,

feryatlar

ve mırıltılar…”

 

Yazar:

Güzin Yalın

Editör:

Ayça Güçlüten

Kapak Tasarım:

Ömer Ülkenciler

Grafik Tasarım

Metin Göktaş

 

Güzin Yalın Kimdir?

Yemek yazarı, yemek kültürü araştırmacısı ve gıda iletişimi uzmanı. Robert Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. Gıda ve yemek kültürü iletişimi konusunda uzmanlaşmış olan Scope Tanıtım ve Danışmanlık’ın ve uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Akdeniz Mutfakları Konservatuarı Türkiye Platformu’nun kurucu yöneticisi ve Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim görevlisidir.

On beş yılı aşkın süredir, T.C. Dışişleri BakanlığıT.C. Kültür ve Turizm BakanlığıT.C. Dış Ticaret MüsteşarlığıUluslararası Zeytin Konseyi ve Akdeniz Mutfakları Konservatuarıadına, Türk mutfağını yurtdışında temsil etmekte ve tüm dünyada tanıtmaktadır. Ayrıca, yemek kültürü alanında birçok Avrupa Birliği projesinde yönetici ve uzman olarak görev yapmaktadır.

Yemek ve yaşam kültürüne ilişkin yazıları başta Yemek ve Kültür, ve Cazkolik olmak üzere çeşitli dergilerde ve internet sitelerinde yer almakta, aynı konuda hazırladığı haftalık bir program Açık Radyo’da yayınlanmaktadır. Bir dönem, Çocuk Sofrası adlı çocuklara yönelik bir yemek dergisinin editörlüğünü üstlenmiştir. 

Mutfaktan Tabaktan Sokaktan ve Laf Söyledi Balkabağı adında iki kitabının yanı sıra editörlüğünü yaptığı ve/veya yazılarıyla katkıda bulunduğu Dünya Fındık Lezzetleri (2003), Bir Denizin Çevresinde Benzer Sofralar (2008), Kaz Dağlarından Bir Lezzet Öyküsü (2011), Ev Hanımlarına Mahsus Alafranga Pastacılık (2016), Yenilir Bu Hayat (2017) gibi kitapları da mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Birgül Sevinçli'den Sergi: YOLDA ve üçnokta... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kemal bulut dedi ki:

    Kitap anlatıldığı kadarıyla çok hoş, bende fazlasıyla merak ettim hemen siparişi verdim dört gözle bekliyorum.

BİR YORUM YAZ