Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...


İngilizce Öğrenmede Başarılı Ülke: MALTA

İngilizce Öğrenmede Başarılı Ülke: MALTA

Malta, küçük bir ada topluluğundan oluşuyor ve dil eğitimi için özellikle yaz dönemde dünyanın pek çok ülkesinden ilgi görüyor.

Yurt dışında bir dil okuluna gitmek istiyorsunuz ancak ekonomik bir tercih yapmak niyetindesiniz. Aynı zamanda ana dili İngilizce olsun istiyorsunuz. O halde sizin için cazip seçeneklerden biri de Malta dil okullarıdır. Malta, küçük bir ada topluluğundan oluşuyor ve dil eğitimi için özellikle yaz dönemde dünyanın pek çok ülkesinden ilgi görüyor. Türkiye’de ise yeni yeni popülerlik kazandığını belirtmek mümkün!

Malta’da İngilizce Eğitimi Mantıklı mı?

Malta dil okulları yorumları burada eğitim alanların son derece memnun kaldıkları yönünde ve bu bilgi de Malta’ya olan ilgiyi artırıyor. Sadece 400 bin nüfusa sahip, sakin ve Avrupa Birliği üyesi… Yurt dışında yabancı dil ya da üniversite eğitimi almak isteyenler bu detayların ne kadar önemli olduğunu biliyor. Ana dili İngilizce ve Maltaca ancak sokaklarda rahatlıkla İngilizce pratik yapabilirsiniz. Çünkü nüfusun tamamı İngilizce de konuşuyor.

Malta’ya Yaşam Pahalı mı?

Ülkede dil okullar FELTOM tarafından denetlenerek akredite ediliyor. Ülkede para birimi Euro ancak yaşam maliyetleri son derece düşük! Pek çok öğrenci ekonomik olması nedeniyle rotasını Malta’ya çeviriyor. Uçak biletleri son derece uygun ve bununla birlikte çeşitli dönemlerde öğrenciler için yüksek oranda indirim içeren kampanyalar da düzenleniyor. Bölge içerisinde de ulaşım masrafları çok düşük ve boş zamanlarınızda rahatlıkla gezebilirsiniz. Konaklamak için de onlarca ülkeden çok daha makul bir bütçe ayırmak yeterli oluyor.

Malta Dil Okulu Listesine Nasıl Ulaşırım?

Ülkede haftada 15 saatlik dil programı seçeneği ile birlikte birebir ders alma seçeneğiniz de var. Sınıflar sadece 15 kişiden oluşuyor. İlk gün seviye tespit sınavı uygulanır ve seviyenize uygun programa yerleştirilirsiniz. Bu noktada az da olsa dil bilgisi olanlar zaman kaybetmiyor. ICES Turkey web adresine tıklarsanız Malta dil okulu listesi güncel olarak karşınıza çıkar. Bu arada merak ettiğiniz diğer sorulara da yanıt bulabilirsiniz. Hatta fiyat listesine de göz atabilir ve bütçenizi bu doğrultuda belirleyebilirsiniz.

Bonus Bilgi:

Türkiye’den Malta’ya uçakla sadece 2 saat 30 dakikada ulaşılabiliyor. Ayrıca Türkiye ile zaman farkı sadece 3 saat!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM