Renkli Kadınlar

Jawline Dolgu – Çene Hattı Dolgusu Nedir? Doktor Yaprak Konakçı Anlatıyor!

Jawline Dolgu – Çene Hattı Dolgusu Nedir? Doktor Yaprak Konakçı Anlatıyor!
Haberi paylaşın...

Jawline dolgu diğer ismiyle çene hattı dolgusu, yüzün simetrik bir görünüm kazanmasını sağlamak için yapılıyor. Çene konturunu belirginleştiren işlem aynı zamanda altın oran görünümü için tercih ediliyor. İşlem sonrasında daha simetrik, estetik ve çekici bir görünüm ortaya çıkıyor. Ataşehir’de Zen Poliklinik’te Dr. Yaprak Konakçı kusursuz ifadeler ve estetik çene görünümü için yapyığı Jawline dolguyu ve en önemli soruları bizim için yanıtladı.

Çene Hattı Dolgusu İle Yüz Asimetrisinde Kusursuzluk!

Çene hattı dolgusunda amacımız, jawline çizgisini ortaya çıkarmaktır. Bu çizgi, hastalarıma daha genç ve kusursuz bir görünüm sağlıyor. Özellikle son dönemlerde Jawline dolgusu genellikle erkek hastalarım tarafından tercih ediliyor. Ancak çene çizgisinden memnun olmayan kadın hastalarım da bu işlemle yüzlerindeki altın oranı yakalıyor.

Çene şekil bozuklukları doğuştan veya kaza sonrası olabiliyor. Hastalarımda en çok karşılaştığım ve Jawline dolgusu ile kusursuz bir görünüm kazanmalarını sağlan bazı şekil bozuklukları:

  • Çene çizgisinde belirsizlik
  • Çene altı sarkmaları
  • Çene ucunda gamze
  • Çenenin yüze göre küçük olması
  • Çenenin geride veya önde bulunması
  • Hacim eksikliği

Hyaluronik Asitten Gelen Güzellik!

Zen Poliklinik’te jawline dolgusu için hyaluronik asitten elde edilen özel dolgu maddesini kullanıyoruz. İnsan vücudunda da yer alan hyaluronik asit, dolgu haline geldiğinde kırışıklık, sarkma vb. durumlarda doğal ve etkileyici sonuçlar veriyor.

Çene hattı dolgusu işlemi öncesinde hastalarıma topikal anestezik krem uygulaması yapıyorum. Bu uygulama sonucunda hastalarım enjeksiyon sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmiyor. Ancak hassasiyeti olan hastalarımız, hafif iğne batması şeklinde bir his duyabiliyor. İşlem sonrasında hastalarım kendilerini iyi hissettiği an Zen Poliklinik’ten ayrılıyor. 15 gün sonra ise kontrol amaçlı hastalarımı yeniden çağırıyorum.

Hyaluronik asitle çene dolgusu yapmanın pek çok avantajı bulunuyor. Örneğin, hastalarım aynı gün içinde günlük işlerine devam edebiliyor ve iyileşme süreci olmuyor. Bununla birlikte jawline dolgusu ile birlikte yüzde diğer dermal dolgu işlemleri de uygulanabiliyor.

Estetik Ve Çekici Bir Görünüm İçin Tercih Ediliyor

Son birkaç yılda estetik anlayışının değişmesiyle birlikte başta erkekler olmak üzere kadınlar da jawline dolgusunu tercih ediyor. Keskin bir yüz hattına kavuşmak isteyen hastalarım V yüz tipi ile memnun oluyor. Bununla birlikte kare yüz hattına sahip olanlar da oval bir yüze kavuşuyor.

Dolgu işleminden sonra hastalarım, daha güçlü ve dolgun bir çene hattına sahip oluyor. Bu sayede estetik ve kusursuz bir görünüm ortaya çıkıyor.

Biyo-kimya Uyumlu Dermal Dolgu Kullanıyoruz

Zen Poliklinik’te jawline dolgu ve diğer estetik dolgularda biyo-kimya uyumlu dolgular tercih ediyoruz. Bu dolgular, yaklaşık 12 ay sonra vücut tarafından parçalanarak atılıyor. Dolayısıyla geride herhangi bir iz, kesi, yara, enfeksiyon vb. riskler oluşturmuyor.

Jawline dolgu pek çok sebepten kaynaklı hastalarım için en uygun çözümü sunuyor. Örneğin, egzersiz ve diyetle gitmeyen çene hattı yağları, jawline dolgu ile engelleniyor. Bu sayede yüz daha zayıf görünürken estetik ve çekici bir görünüm de elde ediyoruz.

Çene hattı dolgusu işlemi sonrasında hastalarımda 1 – 2 gün boyunca ödem tarzında şişkinlikler oluşabiliyor. Ancak birkaç gün sonra bu şişkinlikler tamamen geçerken herhangi bir yara, kızarıklık, kesi vb. izler olmuyor.

Dolgunun yüzle bütünleşmesi ve vücudun dolguyu kabul etmesi ise yaklaşık on beş günlük süreci kapsıyor. Yaklaşık iki hafta sonra ise çene hattında belirginleşme ve keskinlik başlıyor. Jawline dolgunun etkisi ise 1 sene sürmektedir.

 

Dr. Yaprak Konakçı

Medikal Estetik Hekimi

https://zenpoliklinik.com/tr/

 

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya filtreleri estetik yaptırma isteğini artırıyor başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ