Kadın Girişimciler Türk Telekom ile Dijitalleşiyor

Kadın Girişimciler Türk Telekom ile Dijitalleşiyor
Haberi paylaşın...

Kadın Girişimciler Türk Telekom ile Dijitalleşiyor… Türk Telekom’un ‘Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay’ projesi hız kesmeden devam ediyor. Salgın döneminde herkese açık hale getirilen projede 2020 başından bu yana yaklaşık 3 bin kişiye ulaşıldı.

Türk Telekom Kadın Girişimcilerin Yanında Olmaya Devam Ediyor!

Türk Telekom kadın girişimcilerin yanında olmaya tüm teknolojik birikimini ve imkanlarını da seferber ederek devam ediyor. Toplumsal sorumluluk yaklaşımıyla merkeze değil herkese hizmet veren Türk Telekom’un TOBB, Habitat Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde gerçekleştirdiği ‘Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay’ projesi, salgın döneminde herkesin kullanımına açık olarak devam ediyor. Proje kapsamında yapılan dijital pazarlama eğitimlerinde, yıl başından itibaren 2 bin 993 kişiye ulaşıldı. Salgının en yoğun yaşandığı Nisan ayı içerisinde ise toplam 1637 kişiye eğitim verildi.

Kadınların ekonomiye katılmasını destekleyen Türk Telekom, bu projeyle girişimci potansiyeline sahip 5 bin kadının dijital pazarlama, pazar araştırması, marka-patent, sosyal medya araçları, reklam verme ve ödeme sistemleri hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlıyor. Kadın Girişimciler Türk Telekom ile Dijitalleşiyor haberi akabinde kadınlarla ilgili en güncel haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Türk Telekom Kadınlara Destek Veriyor!

Türk Telekom Türkiye’nin en büyük 3 GSM şirketinden biri olarak kadınlara olan desteğini hemen her alanda sürdürmeye devam ediyor. Özellikle Covid-19 pandemi sürecinde kadınlara olan desteğini daha da artıran Türk Telekom; bu süreçte kadın girişimcilerin öneminin bir kez daha vurgulandığını ve toplum tarafından da daha iyi anlaşıldığına dikkat çekiyor. Kadınlara verilen eğitimler sayesinde toplumdaki farkındalığın da arttığına dikkat çekilirken; bir kadını eğitmenin aslında toplumu da eğitmek olduğu bir kez daha net şekilde anlaşılmış oluyor.

Bir önceki yazımız olan Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması Sonuçlandı başlıklı yazımızda kadın bilim insanları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ