Renkli Kadınlar

Kadınlar çalışmalarına BM’den övgü

Haberi paylaşın...

Kadın Dayanışma Merkezi ve Meryem Kadın Kooperatifi uygulamaları dünya genelinde iyi örnekler olarak değer buldu. Adana Büyükşehir Belediye …

Kadınlar  çalışmalarına BM’den övgü
Haberi paylaşın...

Kadın Dayanışma Merkezi ve Meryem Kadın Kooperatifi uygulamaları dünya genelinde iyi örnekler olarak değer buldu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, Seyhan Belediye Başkanlığı görevini yürütürken 2018 yılında kurduğu Kadın Dayanışma Merkezi ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nde oluşturduğu Meryem Kadın Kooperatifi, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından iyi örnekler olarak gösterildi.

Başkan Zeydan Karalar, bu gururun Adana‘ya ve Adana halkına ait olduğunu belirterek, “Bu vesile ile bu projelerde çalışan ekiplerime ve bizlerden desteğini esirgemeyerek Meryem Kadın Kooperatifi projesine fon desteğinde bulunan ILO’ya, Kadın Dayanışma Merkezi’ne fon desteğinde bulunan GIZ’e, söz konusu kurumların yöneticilerine ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Kadınların yaşamlarındaki olumsuzlukların kaldırılması, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadın gücünün görünür kılınarak istihdam olanaklarının artırılması için ve kadının toplumsal alanlarda daha çok var olması için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Bir önceki yazımız olan 20 kadın girişimci “İyi İşler”den mezun oldu başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ