Kadınlar Siyah Araç Satmayı Tercih Ediyor…

Kadınlar Siyah Araç Satmayı Tercih Ediyor…
Haberi paylaşın...

Ototrink.com’un 2017’nin ikinci yarısında ekspertiz merkezlerinde işlem yapan araçlardan derlediği istatistiklere göre, kadınlar en çok siyah, erkekler en çok beyaz renk araç satıyor. İstatistiklerde vites seçeneği ve yakıt tipine dair de ilginç bilgiler bulunuyor.

Hızlı, güvenilir araç alım platformu Ototrink.com, 2017 yılının ikinci yarısında ekspertiz merkezlerinde işlem yapan araçların istatistikleriyle 2017’nin ‘en’lerini derledi. İşte araç satışında kadın ve erkeklerin tercihleri:

Erkekler Beyaz’dan Kadınlar Siyah’tan…

Ototrink.com’un verilerine göre kadınların yüzde 35’i siyah araba satıyor. Kadınların satmayı en az tercih ettikleri ya da almayı tercih etmedikleri renk ise mavi. Erkeklerin satmayı en çok tercih ettiği renk ise yüzde 40’lık bir oranla beyaz araçlar. Erkeklerin en az satmak istediği rengin lacivert olduğu göze çarpıyor.

Erkeklerin tercihi otomatik vites

Kadın kullanıcıların istatistiklerine bakıldığında, manuel ve otomatik vites araç satışlarında bir yakınlık olduğu görülüyor. Kadınların yüzde 46’sı manuel araçlarını satmak isterken, yüzde 54’ü ise otomatik araçlarını değiştirmek istemiş. Erkeklere bakıldığında ise durum biraz daha farklı. Erkeklerin yüzde 40’ı manuel araçlarını satarken, yüzde 60’ı otomatik araçlarını satmayı tercih etmiş.

Dizel ve benzin tercihleri dengede

Bunun yanı sıra kadınların yüzde 58’le en çok benzinli araçlarını sattığı, erkeklerin ise yüzde 52’yle dizel araçlarını sattığı görülüyor. Erkeklerde dizel ve benzinli araç arasında daha dengeli bir dağılım olduğu dikkat çekiyor.

Ekspertiz merkezlerine getirilen araçlardan elde edilen istatistikler, kadın ve erkeklerin araçlarındaki tercihleri de gözler önüne seriyor:

  • Kadınların %58’inin, Erkeklerin %48’inin benzinli
  • Kadınların %42’sinin, Erkeklerin %52’sinin dizel
  • Kadınların %46’sının, Erkeklerin %40’ının manuel
  • Kadınların %54’ünün, Erkeklerin %60’ının otomatik

 

Bir önceki yazımız olan Saat Tutkunlarına Özel Yeni Yıl Hediyesi... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ