Renkli Kadınlar

Kullanışlı Ahşap Sepet

Kullanışlı Ahşap Sepet
Haberi paylaşın...

Ahşap Sepet Nasıl Yapılır?

ahsap-sepet

Bu makalemizde sizlere ahşap sepet nasıl yapılır bunu anlatmaya çalışacağız. Çok para harcamadan evinizin her alanında kullanabileceğiniz çeşitli el işleri vardır. Bunlardan biri, yapımı kolay ve görünümü güzel olan ahşap sepet modelidir. El emeği göz nuru el işi çalışmaları ile şık aksesuarlara sahip olunabilmekte. 

Ahşap Sepet Yapımı İçin Gerekli malzemeler;

Büyük yoğurt kabı, ahşap mandal, yapıştırıcı, ince halat ip ve yoğurt kabından biraz geniş yuvarlak (uçları oyalı) örtü.

Peki Nasıl Yapılır?

Öncelikle ahşap mandalların demirleri çıkarılarak parçalara bölünür. Daha sonrasında yapıştırıcıyla yoğurt kabının kenarlarına aralıksız yapıştırılır.

Bu vesileyle ahşap sepet modeli ortaya çıkmaya başlamış olacaktır.

ahsap-sepet-yapma

Daha sonra ince halat ipi ile yoğurt kabının üst ve alt kısımlarından iki kere bağlanır. Bu işlemler bittikten sonra, yoğurt kabının içini saracak ve dışından 3-4 cm sarkacak şekilde yuvarlak bezimiz yerleştirilir. 

Ve nihayetinde yoğurt kabının tutma yeri de ince halat ipiyle sarılarak, görsel güzellik sağlanmış olunur. Bu arada ilerleyen günlerde ahşap sepet boyama hakkında farklı bilgileri de sizlere paylaşacağız.

sepet-yapimi

Yapımı bu kadar kolay olmakla birlikte, ahşap sepet evinizin her köşesinde kullanılabilir. Dilediğiniz boyutlarda yapabilir ve isterseniz renklendirebilirsiniz. Bu arada sizde farklı ahşap sepet modelleri ortaya çıkartabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Polyester Çerçeve Yapımı başlıklı yazımızda Polyester Boyama, Polyester Çerçeve Fiyatları? ve Polyester Çerçeve Hangi Boya İle Boyanır? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hatice Çetin dedi ki:

    Harika gerçekten

BİR YORUM YAZ