Renkli Kadınlar

Liposuction ile Yağlara Veda!

Liposuction ile Yağlara Veda!
Haberi paylaşın...

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr Murat Tuna, diyet ve egzersizle çözülemeyen anormal yağ depolanmalarının tedavisinde liposuction’ın çok etkin bir şekilde kullanıldığını vurguluyor.

 

Kadınların estetik problemlerinin başında fazla kilolar geliyor. Yağların azaltılması için çeşitli uygulamalarla çözüm yolları araştılıyor.  Tabii en önemli konu diyet ve egzersiz. Ancak bazı durumlarda bu ikisi de  yeterli gelmiyor. İşte bu durumlarda liposuction etkin bir çözüm olarak uygulanıyor.

Ento KBB Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Murat Tuna’dan liposuction’la ilgili bilgiler aldık…

“Liposuction komşu alanlarıyla uyumsuz bir bölgeyi inceltmek, yeniden şekil vermek, vücut oranlarını dengelemek ve en önemlisi düzgün kontur sağlamak amacıyla, bu operasyon için özel tasarlanmış aletler yardımıyla fazla yağ dokusunu çıkarma işlemidir.

Tek başına uygulanabildiği gibi, karın germe, meme küçültme ve yüz germe gibi operasyonlarda yardımcı, tamamlayıcı teknik olarak da sıklıkla kullanılır.

Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Murat Tuna

Genel sağlık problemi olmayan, cilt elastik tabakası uygun, ideal kilosuna yakın her bireyde diyet ve egzersizle çözülemeyen anormal yağ depolanmalarının tedavisinde çok etkin bir şekilde kullanılabilir.

Operasyon hastane koşullarında, sıklıkla sedasyon destekli lokal anestezi veya genel anestezi altında gerçekleştirilir. Uygulama yapılan bölgenin genişliğine göre aynı gün eve gitmek mümkün olabildiği gibi 1 veya 2 gün hastanede gözlem gerekebilir.

OPERASYON SONRASI

Operasyondan hemen sonra hastaya korse giydirilir. 4-6 hafta kadar korse uygulaması çok önemlidir. Erken dönemde masaj uygulamasına başlanır. Pürüzsüz bir yeni yüzey ve düzgün bir kontur elde etmek için bu iki uygulama ciddi önem arz eder. Ağız fiziksel aktiviteler birkaç hafta kısıtlanır. Operasyonun nihai sonucunu görmek için birkaç ay süreye ihtiyaç vardır.

Esnekliğini kaybetmiş veya ince cilt ile kaplı alanlarda optimal sonuç elde etmek için lazer ve ultrasonik enerji başlıklı özel kanullerle işlemin desteklenmesi, operasyon sonrası radyofrekans gibi deri toparlanmasına yardımcı yöntemler kullanılması gerekebilir.

Liposuction uygulanan bölgede net yağ hücre kaybı olur. Ciddi kilo değişikliklerinde uygulama alanı eski kapasitesinde yağ depolayamaz. Bu nedenle operasyon zamanlamasında ideal kiloya yakın olmak ve sonrasında bu durumu korumak önemlidir.

Liposuction minimal kesilerle uygulanan, sonrasında kalıcı iz problemi yaşatmayan, anormal yağ depozitlerinin yok olmasını sağlayan eşsiz bir tekniktir. Diğer prosedürlerin sonuçlarını da geliştirmek amacıyla sıklıkla yardımcı ve tamamlayıcı rollerle plastik cerrahi pratiğinde rol alır.”

Bir önceki yazımız olan Göğüs Silikonunda Daha Az İz Nasıl Olur? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ