Renkli Kadınlar

Şakak Dolgusunda Pluryal Cam Dolgu Farkı

Şakak Dolgusunda Pluryal Cam Dolgu Farkı
Haberi paylaşın...

Şakak dolgusu yüzün üst kısmındaki hacim kaybını ve sarkmaları gidermek amacıyla yapılan ameliyatsız bir uygulamadır. Yaşlanma ve yaşam şekli şakaklardaki çökmelerin oluşmasında büyük paya sahiptir. Fiziksel olarak aktif ve atletik bireylerde şakaklardaki çökme daha da belirginleşmektedir. Şakaklardaki çökme aynı zamanda kaş ve üst yüzün erken sarkmasına da neden olmaktadır. Bu durum yüze sıska bir görünüm verir. Bu nedenle şakaklar, iyi şekillenmiş ve dengeli bir yüz görünümü oluşturmak için önemli bir uygulamadır.

Kaş veya göz kapağı sarkmalarına ameliyatsız ve botokssuz bir çözüm için şakak dolgusu önerilen bir uygulamadır. Şakak dolgusu ile kavisli bir kaş elde etme, kaşın yükseltilmesi ve göz kapağı sarkmalarının giderilmesi sağlanmaktadır.

Şakaklarda derinin elastikiyetini yitirmesi kaz ayaklarının oluşmasına sebep olmaktadır. Şakak dolgusu, cildin sıkılaşmasını sağlayarak kırışıklıkların görünümünü önemli ölçüde azaltmaktadır.

Şakak dolgusu, yüzün gençleştirilmesi için  önemli bir uygulamadır. Bu nedenle ameliyatsız yüz germe uygulaması için ideal bir yöntemdir.

Pluryal Cam Dolgu ile Cam Gibi Keskin Şakaklar

Cam Dolgu, şakaklardaki hacmin yeniden yapılandırılmasında kullanılan yeni nesil bir dermal dolgudur. Cam Dolgu geniş ürün yelpazesi ile şakaklarda doğal bir dolgunluk elde edilmesini sağlamaktadır. Kişiye özel geliştirilebilen uygulama yöntemi hasta memnuniyetinin artmasında etkilidir. Şakak bölgesinde dolgu işlemi için özel bir dolgu türü olan Contour Lidocaine kullanılmaktadır. Yüksek G’ Prime faktörüne sahip olan bu dolgu türü, yüksek doku kaldırma kapasitesine ve güçlü dolgu etkisine sahiptir. Aynı zamanda kalıcılığı da uzundur. G’ Prime faktörünün yüksek olması ile şakaklarda istenilen belirginliğin yakalanması mümkündür. Cam gibi keskin şakaklar ve pürüzsüz bir yüz için Cam Dolgu ideal bir tercihtir.

Şakak Dolgusundan Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Şakak dolgusundan sonra ödem oluşumunun ve morarmanın önlenmesi amacıyla uygulama yapılan alana buz torbası konulması gerekmektedir..

Yine ödem oluşumun önlenmesi için birkaç gün bol bol su tüketilmelidir.

Şakak dolgusundan sonra birkaç gün bölgenin, yapılacak herhangi bir baskıdan korunması amacıyla sırt üstü yatılması önerilmektedir.

İşlemden sonra 24 saat boyunca yapılacak ağır egzersizlerden uzak durulması gerekmektedir.

Alkolün ödem artmasına neden olabileceği göz önünde bulundurularak şakak dolgusundan sonra 24 saat alkol tüketilmemesi önerilmektedir.

Dolgu yapılan alana 24 saat süreyle kese, peeling, masaj gibi aşındırıcı ve baskı uygulanmasına sebep olabilecek işlemler yapılmamalıdır.

Uygulama bölgesinin aşırı sıcaktan ve güneşe direkt maruz kalmaktan korunması gerekmektedir.

Uygulama sonrasındaki 2 hafta boyunca uygulama yapılan alana lazer tedavileri, mikrodermabrazyon, kimyasal peeling işlemleri uygulanmamalıdır.

Şakak Dolgusu Fiyatları

Şakak dolgusu fiyatları kullanılan ürüne, ürünün özelliklerine ve miktarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar hakkında bilgi almak için https://www.camdolgu.com/nerede-yaptirabilirim/ linkinden size en yakın Cam Dolgu kliniğine ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Estetik cerrah hakkında şikayet: Görüntülerim izinsiz yayınlandı başlıklı yazımızda Genç hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ