Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Nefes Federasyonu’ndan Adıyaman’a Nefes Dopingi!

Nefes Federasyonu’ndan Adıyaman’a Nefes Dopingi!

Türk, Suriyeli, Türkmen, Iraklı ve Afgan çocuklar birlikte nefes aldı.

 

Kurucu Başkanlığını Nevşah Fidan Karamehmet’in yaptığı Nefes Koçluğu Federasyonu yönetim kadrosu Adıyaman’da yaşayan mülteci ve Türk çocuklara nefes oldu. Türkiye ve Avrupa’daki 30 Nefes koçunun gönüllü olarak gerçekleştirdiği nefes seminerinde Suriyeli, Türkmen, Afganlı, Irak ve Türkiyeli 520 çocuk birbiriyle kucaklaştı.

Nefes Koçluğu Federasyonu Genel Sekreteri Şule Kocadölü liderliğinde ‘’Okullarda Bilinçli Nefes’’ projesi kapsamında Adıyaman Gazi İmam Hatip Ortaokulu ve çevresindeki okul öğrencileriyle birlikte, 90 öğretmenin de katıldığı doğal nefese dönüş çalışmalarında 9-12 yaş aralığındaki yüzlerce çocuk nefes aldı.

Nefes semineri sonrasında utangaç, göz temasından kaçınan, kendini ifade etmekte ve hedeflerini belirtmekte zorlanan çocuklar, sadece dört günlük çalışma sonrasında daha enerjik, kendilerini çok daha iyi ve net ifade ederken paylaşımlar yaptılar. Heyecan ve umutla neler yapmak istedikleri konusunda hedeflerini belirlediler.

Nefes Koçluğu Federasyonu’nun ‘’ Okullarda Bilinçli Nefes’’ projesi kapsamında gönüllük esasına dayalı gerçekleştirdiği nefes seminerlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak üzere, maddi gücü yerinde olan kurum ve iş insanlarından destek bekliyor.

www.nefeskoclugufederasyonu.com adresinden ulaşarak destek olabileceğiniz proje sayesinde milyonlarca çocuk limitsiz nefes ile tanışarak geleceğe ve hedeflerine odaklı sağlıklı, barış içinde bireyler olarak yetişebilecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM