Renkli Kadınlar

Ney Eşliğinde Sessizlik Meditasyonu…

Ney Eşliğinde Sessizlik Meditasyonu…
Haberi paylaşın...

Nefes Koçluğu Federasyonu kurucu başkanı Nevşah Fidan Karamehmet, Melissa Çakarlar desteğiyle, 30 Nisan akşamı Galata Kırım Kilisesi’nde  Ney Müziği Eşliğinde Sessizlik Meditasyonu yapacak.

Galata Kırım Kilisesi, Sessizlik Meditasyonu yapanlara ev sahipliği yapacak… Türkiye ve Dünya’nın bir çok ülkesinde NEY Müziğini tanıtmak amacıyla meditasyon çalışmaları yürüten Nefes Koçluğu Federasyonu kurucu başkanı Nevşah Fidan Karamehmet, Melissa Çakarlar desteğiyle, 30 Nisan akşamı Galata Kırım Kilisesi’nde  ’Ney Müziği Eşliğinde Sessizlik Devrimi’’adlı etkinliğe imza atıyor.

Ayşe Tolga, Elif Dağdeviren, Bennu Gerede, İlker Çağlayan ve Melissa Çakarlar’ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte, iki saat boyunca sessiz kalınarak canlı Ney dinletisiyle sessizlik meditasyonu yapılacak.

Karamehmet’in, Rumi’nin “Sessizlik Yaradan’ın sesidir, diğer seslerin hepsi basit birer çeviri denemesidir” sözünden yola çıkarak,  Anadolu insanının yüzyıllardır Ney müziği ile yaptığı insan bilincinde uyanışı tetikleyen meditasyonun,  Anadolu kökenli muhteşem bir kültürel miras olduğunu vurgulamak ve algıyı değiştirmek adına gerçekleştirdiği etkinliklere her geçen gün ilgi artıyor.

Sessizlik Devrimi ekibiyle birlikte Mevlana Rumi’nin şifa / ruhsal aydınlanma için kullandığı Ney müziği eşliğinde meditasyonun gücünü tüm dünyayla paylaşmak üzere bu güne kadar İstanbul, Konya, Antakya, İzmir gibi şehirlerin yanı sıra Londra’ da organizasyonlar gerçekleştirdi.

 

Bir önceki yazımız olan Eski Sevgililer Oteli başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ