Nükhet Duru: Türkiye’de En İyi Yorumcu Benim…

Nükhet Duru: Türkiye’de En İyi Yorumcu Benim…
Haberi paylaşın...

Nükhet Duru “Bugün artık demim ve yaşım dolayısıyla ayıp olmasın falan diyecek halim yok, tevazuyu bir tarafa bırakırsam Türkiye’ye gelmiş geçmiş en iyi yorumcu benim. Çünkü benim ne dediğimi kim dinlerse anlar, hatta yabancılar bile anlıyor” diyor…

Kısa sürede ekranların fenomen programı haline gelen #seninmucizen ‘de bu haftanın konuğu olan ünlü sanatçı Nükhet Duru, anne ve babasının ilişkisinden, sanat hayatının ilk yıllarına, çektiği sıkıntılardan özel hayatına kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Duru, bugüne kadar anlatmadığı yaşam hikâyesini ve “Her tökezlediğimde yeniden başlama gücünü içinde bulunabilmiş olmam benim mucizemdir. Her seferinde yeniden başlayabildim ve o güce sahip olduğumu hissettim, hissettirdim” diyerek açıkladığı kendi mucizesini ve hayatına dair daha birçok bilinmeyeni#seninmucizen ‘de Lifetime TV Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya’ya ve programın moderatörü Lütfiye Pekcan’a anlattı.

“Annem ve Babam Yüzünden İntihara Teşebbüs Ettim”

Çocukluk yıllarında anne ve babasının hem kendi aralarında hem de kendisiyle yaşadığı sorunlar ile ilgili şunları anlattı:

“Annem ve babam incir çekirdeği büyüklüğündeki konulardan kavga ediyorlardı, kıskançlıktan dolayı çok fazla kavga çıkıyordu. Ben artık onlarla yemek bile yemek istemiyordum. Bu sorunlar çözülmeyince anneanneme gidip onunla kalmak istediğimi söyledim. Zaten ben 11 yaşındayken boşandılar ikisi de ayrı noktalara gitti benim ortada kaldığım noktada babamla olmam gerekti çünkü annem dedi ki ben hayatımı yeniden kuracağım anneannen de seninle ilgilenemez babanın her şeyi var seni okutur büyütür, olmaz falan diyemedim babamda kaldım.

Aslında çocukken o travmaları yaşadığımda onların bir facia olduğunu değil kendi şartlarım olduğunu düşünüyordum büyüdükten ve farklı örnekleri gördükten sonra vay ben neler atlatmışım dedim. Sonrasında hayata atılmam gerektiğini hissettim, büyüdüğümü düşündüm. Bir gün bu kadar sorunla başa çıkamayacağım galiba dedim ve zaten kendimi ailem içerisinde rahatsız edici bir varlık olarak gördüğümden intihar ediverdim. Nasıl olsa beni kimse istemiyor ben de gideyim dedim. Ölemedim işte komşular kurtardılar.”

Türkiye’ye Gelmiş Geçmiş En İyi Yorumcu Benim, Ajda Pekkan Yüzünden Şarkıcı Oldum”

Sanat hayatı ile ilgili iddialı açıklamalarda bulunan Nükhet Duru Ben bir tek şeyi biliyorum o da ne dediğini bilen bir şarkı olduğum. Türkiye de bu çok az, bugün artık demim ve yaşım dolayısıyla ayıp olmasın falan diyecek halim yok,tevazuyu bir taraf bırakırsam Türkiye’ye gelmiş geçmiş en iyi yorumcu benim. Çünkü benim ne dediğimi kim dinlerse anlar, hatta yabancılar bile anlıyor. Bundan yıllar önce 29 Ekim ilgili Amerika’da bir konser vermiştim orada bir milletvekili de vardı sonra gazetede de köşesi varmış demişti ki Nükhet Duru bundan yıllar önce gelseydi Amerika Türkiye’ye ambargo koyamazdı kadın o kadar içten anlatıyor ki meseleyi ben tek kelime İngilizce bilmeden anladım. Şimdi bu az rastlanabilecek bir şey ve yıllarca da bunu söylemedim ama bu bana doğuştan Allah tarafından verildi.

O dönemler Ajda Pekkan’ın fiziği, güzelliği ve bunu sesiyle bezediği star ışığı, sahnedeki o muhteşemliği bizim hepimizin bu işe başlama nedeniydi. Öykünürdük, heveslenirdik ama şarkıcılık teknik gırtlak bu organın başka nerelere gidebileceği bunun çalışmaları benim için dünya ile ilgiliydi ve çok araştırma yaptım” dedi.

“İlk Eşim Dikran Masis Çalışmamı İstemedi”

İlk eşi Dikran Masis ile olan evliliği ile ilgili de Her şeyim gibi ilk evliliğim de enteresandı” diyen Duru şöyle devam etti:

“Bana bir oyuncak kamyonda bir çiçek yolladı, plastik bir kamyona kırmızı gonca gülleri sıkıştırmış, bir kamyon göndereceğime işte al bunu gönderdim dedi. Beni uzun zamandan beri gazinoda dinliyordu. O tarihte bana bir kamyon gül başkaları yollamıştı. Onun plastik kamyonla yollaması dikkatimi çekmişti.Kartın üzerinde adı yazıyordu. Ona demişler ki, çok ters bir kadındır seni hayatta aramaz. O da, ben öyle bir şey yapacağım ki 100’er dolara bahse girerim. Eğer beni ararsa bugün içinde paralarınızı alırım demiş. Aklıma girdi ve aradım ,tabi bahis konusunu öğrenince çok kızdım.Benimle evlenir misin dediğinde, evleniriz dedim. İki de çocuğu vardı ilk eşinden, onlara da bayıldım.

Çalışmama izin vermedi, kıskanç bir yapısı vardı. Diğer yandan ben çocuğumu kendim büyütmek istedim yani mademki Allah bir evlat verdi ve imkânım da var çalışmadan onu büyütebilme, gözlemleme o en güzel yaşlarını en güzel böyle gözümün içine bakıp anne diyeceği ilk anı yaşamak istedim. Ben tam bir ev kadınıyım. Yemek çok güzel yaparım, alışveriş, temizlik gibi her şeyi çok iyi yönetirim.” 

“Aşka Ara Verdim Yaşlanmaya Vakit Bulamadım”

Özel hayatı ile ilgili samimi açıklamalarda bulunan Duru “Şu an aşık olduğum biri yok. Başarılı bir kadının kendi başarısını problem yaratmayacak bir erkeğe ihtiyacı var. Öncelikle motive edecek. Aşka biraz ara vermek istedim. Oğlumun üniversite yıllarında onun karşısına büyük bir aşkla çıkmaya çekindim. Yalnız hayatın geçmeyeceğini oğlum da görüyor. Kendime çok iyi bakıyorum. 7 kilo verdim. Diyet yapmayı sevmiyorum, yediğinizin yarısına geri dönerseniz zaten yavaş yavaş bünye yakıyor. Doymak için değil aç kalmamak için yemek yiyorum. Onun dışında da tabi ki rahatsızlığımı atlattıktan sonra sporuma başladım.Neşeyle ruhumu besliyorum.O kadar fazla çalıştım o kadar meşgul yaşadım ki yaşlanmaya vakit bulamadım. Her gün kahkaha attım ama o kahkahalar bana iyi geldi” dedi.

Bir önceki yazımız olan Demet Evgar: Hiç kimse İşlemediği Günahın Masumu Olamaz... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. volkan öner dedi ki:

    Bir nevi haklı aslında gerçekten iyi bir yorumcu ancak direk en iyisi benim demekte hoş değil, ha bugün en iyisi olabilir tabi buda insandan insana değişen bir şey önemli olan sürekli olmak bunu koruyabilmek.

BİR YORUM YAZ