Renkli Kadınlar

Nilgün Belgün: Baş Kaldırmayla Mutluluğumu Yakaladım…

Nilgün Belgün: Baş Kaldırmayla Mutluluğumu Yakaladım…
Haberi paylaşın...

Nilgün Belgün, “Lifetime TV” Türkiye’de yayınlanan #seninmucizen’de “Tek çocuktum ve her şeye evet diyen bir kızdım. Ne zaman tiyatro hayatına girdim o zaman kişiliğimi buldum. Ben bu baş kaldırmayla kendi mutluluğumu yakaladım, baş kaldırmasaydım babamın istediği şartlarda işler yapacaktım ve belki mutsuz olacaktım” dedi

 

Kısa sürede ekranların fenomen programı haline gelen #seninmucizen ‘de bu haftanın konuğu olan ünlü sanatçı Nilgün Belgün, aile hayatından, sanat hayatının başlangıcına, babası ile yaşadığı krizlerden sahne performansına kadar hayatına dair bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Kendi ailesi ve çocukluk yılları ile ilgili Ben bastırılmışım, benim bütün genç kızlığım çocukluğum bastırılmış. Babanın annenin sözünden çıkmayacaksın fakat kendi kişiliğinin oturması için belli yerlerde onlarla karşı karşıya gelebilmelisin. Çok modern bir ailede yetişmeme rağmen çok erken yaşta evlendim. Babam konservatuara girmem gibi buna da mani olmaya çalıştı ama evlendik. Tek çocuktum ve her şeye evet diyen bir kızdım. Ne zaman tiyatro hayatına girdim o zaman kişiliğimi buldum. Ben bu baş kaldırmayla kendi mutluluğumu yakaladım, baş kaldırmasaydım babamın istediği şartlarda işler yapacaktım ve belki mutsuz olacaktım.” diyen ünlü sanatçı hayatına dair önemli konuları #seninmucizen ‘de Lifetime TV Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya’ya ve programın moderatörü Lütfiye Pekcan’a anlattı.

Bir Kadın Olarak Türlü Zorluklar Çektim!

Sevilen sanatçı çalıştığı yıllarda kadın olarak çektiği zorluklarla alakalı; “Tiyatro yapıyorum diye çalıştığım diziden kovulduğum oldu. Annem kanserdi o dönem, hayatında kanserli bir hastan varsa paraya çok ihtiyacın oluyor. O dönem kovuldum işten, tiyatroda 200 liraya çalışıyordum git 200 liraya çalış dediler. Bir yönetmen tarafından arkadaşlık teklifi aldım ve reddettim diye beni kovdu bu tür zorluklar çok yaşadım ben. Erkeklerin Türkiye’de büyük bir problemi var, kadınları değersiz görüyorlar. Her kadının değerli olduğunu anlamaları lazım ama kadınların da kendi değerlerini bilmeleri lazım” dedi.

Müjdat Gezen Sayesinde Ünlü Oldum!

Tiyatro sahnesinden televizyon ekranına geçiş hikayesine de değinen Nilgün Belgün konu ile ilgili; “Ben tiyatro yaparken bir telefon geldi Mujdat Gezen’den, beni o sıralar sadece tiyatro seyircisi tanıyor. Mujdat dedi ki Nilgün’cüm Sayın Türker İnanoğlu TRT’de Başka Gece diye bir program yapıyor ben orada Darbukatör Bayram tiplemesini oynuyorum senin de karısı Gülpembe’yi oynamanı istiyoruz dedi. Hiç yapmadım bilmiyorum dedim, merak etme ben sana öğreteceğim dedi, birazcık çalıştım Mujdat’la ve Gülpembe ile meşhur oldum ” dedi.

Sahnede Cem Yılmaz Kadar Güldürüyorum

Yaptığı sahne gösterileri ile ilgili; “Hala korkunç bir enerji ile sahnedeyim, şuan yaptığım iş başka bir iş tiyatroya falan benzemiyor. 2,5 saat konuşacak, anlatacak ve şarkı söyleyip eğlendireceksin. Ben Cem Yılmaz kadar güldürüyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan İzel: Sevgilim Aldatınca O Gün Öfkeden Yüzümde İzler Çıktı... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ