Renkli Kadınlar

Meme Estetiği Hasta Açısından Konforlu Bir Süreçtir

Meme Estetiği Hasta Açısından Konforlu Bir Süreçtir
Haberi paylaşın...

Meme büyütme dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de son derece popüler bir estetik cerrahi prosedürüdür. Memeleri istediğinden daha küçük boyutlara sahip olan pek çok kadın meme büyütme estetiğinden faydalanır. Meme büyütme estetiği ameliyatı tıp alanında yaşanan gelişmelerin katkısıyla son derece kolay bir şekilde uygulanan estetik cerrahi prosedürleri arasında yer almaktadır. Meme büyütme estetiğinin yanı sıra meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatları da operasyon ve iyileşme sürecinin konforlu olması nedeniyle hastalar açısından avantaj sağlamaktadır.

Meme büyütme estetiği ameliyatı çoğunlukla meme ölçüleri vücutlarına oranla daha küçük olan kadınlara uygulanır. Memelerin küçük olması bazı kadınlarda doğuştan gelen bir durum olmakla birlikte bazı kadınlarda hamilelik ve emzirme süreçlerinin etkisiyle yaşanan hacim kaybı memelerde küçülmeye neden olabilir. Bunun yanı sıra  memeler arasındaki asimetrik görünümün giderilmesi amacıyla meme esttiği prosedürlerinden faydalanılabilir. Meme estetiği ameliyatları tıbbi açıdan herhangi bir zorunluluk olmaması halinde ergenlik çağını tamamlamış ve 18 yaşının üzerindeki kişilere uygulanır.

Meme Büyütme Ameliyatı Özelleştirilebilir

 

Meme büyütme estetiği ameliyatı kapsamında 4-5 mm’lik kesiler açılır. Hasta özelinde belirlenen boyutlardaki silikon protezler bu kesiler sayesinde göğüs kafesinin önünde bulunan kasın ya da meme dokusunun altına yerleştirilmektedir. Meme büyütme estetiği ameliyatlarında genellikle göğüs altı kesisi yapılması tercih edilmektedir. Yapılan kesinin göğüs altında görünmeyen bir yerde kalması bu yöntemin en önemli avantajlarından biridir. Meme büyütme estetiği operasyonlarında meme başı çevresinden giriş yapılması da tercih edilebilir. Meme başının çevresinde yer alan ve areola olarak da adlandırılan dokunun çok geniş olduğu durumlarda bu alanın küçültülmesi hasta açısından önemli bir avantaj haline gelebilir.

 

Meme büyütme estetiği ameliyatından önce hasta ve doktor arasında detaylı bir görüşme yapılır. Muayene sürecinin titizlikle tamamlanması operasyonun en iyi sonuçlar alınacak şekilde planlanmasını sağlar. Uygulanacak olan operasyonun detayları hasta özelinde kişinin anatomik yapısı, deri elastikiyeti ve buna benzer faktörler değerlendirildikten sonra mutlaka hasta özelinde belirlenmelidir.

 

Meme büyütme estetiği ameliyatı sırasında kullanılacak olan silikon protez ile operasyon sonucunda hastanın sahip olacağı göğüslerin boyutları hastanın göğüs kafesinin genişliği göz önünde bulundurularak belirlenir. Bunun için ilk olarak operasyondan önce hastanın meme dokusunun bittiği alt noktadan göğüs kafesinin çapı ölçümlenir. Hastanın mevcutta kullanmakta olduğu sütyenin bedeni belirlendikten sonra hastanın göğüs ucundan geçecek şekilde bir çap ölçümü daha yapılır. Her iki ölçüm arasındaki farktan memenin kap ölçüsü çıkarılmakta olup meme büyütme estetiği ameliyatında kap genişliğinin büyütülmesi mümkün olmaktadır.

 

Meme Büyütme Estetiğinde Hangi Silikonlar Kullanılır?

 

Meme büyütme estetiği operasyonlarında kullanılan protezlerin sınıflandırmaları içerik, boyut, yüzey ve şekil gibi bazı kriterler doğrultusunda yapılır. Silikon protezlerin içerikleri koheziv silikon jelden, serum fizyolojikten ya da her ikisinin kombinasyonundan meydana gelir. Silikon protezlerin dış çeperleri içeriklerinde kullanılan malzeme özelinde değişmeksizin silikon materyalden üretilir.

 

Silikon protezler şekillerine göre damla ve yuvarlak protez olarak sınıflandırılabilir. Meme büyütme estetiğinde genellikle yuvarlak protezlerin kullanılması tercih edilir. Çünkü, yuvarlak protezler dekolte bölgesi de denilen göğsün üst kısmını daha iyi doldurur. Alt kısımları daha dolgun olan damla protezler sayesinde alt polde daha doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Dış yüzeylerine göre silikon protez sınıflandırması ise yüzeyin düz ya da pürtüklü olmasına bağlı olarak yapılmaktadır.

 

Meme büyütme estetiği ameliyatı mutlaka alanında uzman ve deneyimli hekimler tarafından yapılmalı, silikon protez uygun ve doğru tekniklerle yerleştirilmelidir. Bu sayede ameliyat sonucunda herhangi bir rahatsızlık oluşması, süt kanallarında sorun yaşanması kısacası ameliyatın hastada herhangi bir memnuniyetsizliğe neden olması söz konusu olmaz. Bu kapsamda doğru planlanan ve uygulanan meme büyütme estetiği ameliyatlarının kadınların emzirme fonksiyonlarında kayba neden olmadığı açıkça ifade edilebilir.

 

Op. Dr. Evren İşçi kanıtlanmış başarısı nedeni ile meme büyütme operasyonu geçirmek isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmekte olup alanının iyi isimlerindendir. Op. Dr. Evren İşçi her hastaya özel çözümler üreterek hastaların vücut yapıları ile en uyumlu sonucun alınmasını sağlar.

 

Meme Küçültme Ameliyatına Sağlık Nedeniyle İhtiyaç Duyulabilir

 

Memelerinin normal kabul edilenden daha küçük ya da vücudun kalanı ile uyumsuz, büyük veya sarkık olması kadınların fiziksel ve psikolojik birtakım rahatsızlıklar yaşamasına yol açabilir. Bu durumdan dolayı baş, bel, boyun ve sırt bölgelerinde ağrıları olan kadınların yaşam kaliteleri önemli ölçüde azalabilir. Aynı zamanda memelerin alt bölgesinde dermatite bağlı kaşıntı ve kötü koku oluşması veya meme dokusunun fazlalığından dolayı sutyenlerin omuzlara baskı yapması gibi istenmeyen durumlar da ortaya çıkabilir.

 

Yağ, deri, meme dokusu ve bağ dokudan oluşan meme bölgesindeki yağ komponenti  kişinin kilosundaki değişikliklerden önemli ölçüde etkilenir. Meme küçültme estetiği ameliyatı sırasında kullanılan tetikler hasta özelinde belirlenmelidir. Meme küçültme estetiği ameliyatı ortalama 1 ila 3 saat aralığında ve genel anestezi altında yapılır.

Bir önceki yazımız olan Doğum günlerinin başrol oyuncusu Doğum günü pastaları… başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ