Renkli Kadınlar

Saç Dokunuz ve Yüz Şeklinize Göre Mükemmel Saç Kesimi Önerileri

Saç Dokunuz ve Yüz Şeklinize Göre Mükemmel Saç Kesimi Önerileri
Haberi paylaşın...

Saç Dokunuz ve Yüz Şeklinize Göre Mükemmel Saç Kesimi Önerileri

Bu makalemizde ince saçlar, kalın saçlar ve kıvırcık saçlar için saç stillerinin en iyi nasıl olabileceğini öğreneceksiniz. Yüz şekli ve saç dokusuna göre mükemmel saç kesiminin nasıl seçileceğini bulacaksınız.

Yüzünüzü Şeklini Öğrenin

Saç kesim modellerine iki şekilde karar verilmelidir. İlk olarak yüzünüzün şekli ve saçınızın dokusu ile uyuşan bir kesim modeli seçmeniz gerekir. Yüzünüzün şekli hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Yüz şeklinize uymayan bir model kestirdiğinizde gülünç stiller ile karşılaşabilirsiniz.

kivircik-sac-modelleri

Saç Dokunuz ile Uyumlu Bir Kesim Tercih Edin

Her birimiz saçlarımızı bir ya da daha fazla saç dokusu türünde sınıflandırabiliriz: Kuru, kaba, kıvırcık, dalgalı, düz, ince, ipeksi, gevşek, yağlı.

Düz, düşen eğilimli ince, lifli saçlarınız varsa, saçlarınız daha daha dolgun görünür.

Kaba, kıvırcık saçlara sahip olanlar inceltmeyi deneyebilirler. Ne kadar kabarık ve kabarıklık faktörü yüksekse risk artmaktadır. İnce saçlar düz kesilebilir, ancak katmanlar halinde kesim, vücuda katkıda bulunur.

Ve unutmayın saç türünüz ne olursa olsun, bakımsız saçlar asla iyi görünmez.

Uzun saç kesimlerinde yüz uzun görünür. Kısa saç ise yüzünüzün yuvarlak görünmesini sağlar. Kısa saç tehlikelidir ki, özellikle kıvırcık saçlı olanlar hep bu riski taşır.

Şunu unutmayın, boy, yüz şekli veya yaşınız ne olursa olsun omuz boyundan uzun saçlar tüm kadınlarda iyi görünür.

Kimler Uzun Saç Kimlere Yakışır?

Uzun saça örnek, genelde omuz altında olan saçlar için verilir. Uzun kesim saçlar genellikle oval veya kare yüzlere yakışır. Bununla birlikte, göğüslerinin altında saçı olan herkes içinde uygundur.

kisa-sac-onerileri

Kısa Saç İçin Öneriler

Eğer boyunuz uzunsa kısa saç konusunda biraz daha cesur olmalısınız. Kısa saç çok uzun kadınlarda erkeksi durabilir. Ya da bazı kişilere çok güçlü gözükebilirsiniz.

Kadınlarda kısa saç, yuvarlak yüzlerin dolgun görünmesine neden olabilir,ancak bu kişiden kişiye değişir. Yuvarlak yüzlere en iyi kısa saç modelleri ile ilgili ayrı makale hazırlayacağız. Toparlarsak yuvarlak bir yüzünüz varsa, saçınızı çenenizden daha uzun olmasını sağlamalısınız.

Eğer sivri bir çeneniz varsa, sağ çeneye düşen saç modellerinden kaçının. Unutmayın, iyi bir saç kesimi sizin bütün görünüşünüzü etkiler.

Eğer benim gibiyseniz ve salona gitmekten nefret ediyorsanız ya da aylarca erteleme eğilimindeyseniz, kuaförünüzden tek seferde büyüleyecek bir kesim isteyin. Yeni bir saç kesimi için en fazla 3 ay bekleyin,fazla uzatmayın.

sac-modelleri

 

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılında Kimler Hayata Veda Etti başlıklı yazımızda 2016 Ölüm, 2016 Yılında Kimler Vefat Etti ve 2016'da Kimler Vefat Etti hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ