Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?
Haberi paylaşın...

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Anne ve babaların belkide hayatları boyunca en çok merak ettikleri şey, yeni doğacak olan bebeklerinin cinsiyetinin ne olacağıdır. Biran önce bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek isteyen ebeveynler, sabırsızlanırlar ve biran önce doktorlarının bebeklerinin cinsiyetini açıklamasını beklerler. Bekleme süresi boyunca kulaktan dolma, ipe sapa gelmeyen bir çok yöntem ile arkadaşlarınız, dostlarınız, aileniz size gelebilir. Bu önerileri dikkate almayın. Doktorunuzdan başka bebeğinizin cinsiyetini görebilecek kimse yoktur. Yapılan bu öneriler size ve bebeğinize zarar verebilir. 

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Aslında bebeğin cinsiyeti gebe kalındığı anda belli olmaktadır. Ancak bunu dışarıdan tespit etmek haliyle zordur. Doktorunuz Ultrason gibi yöntemlerle bebeğin cinsiyetini tespit eder. Bebeğin gelişimi hakkında size bilgi veren doktorunuz, belli bir dönemde detaylı görüntüye ulaştığında fiziksel olarak bebeğin cinsiyetini size bildirir. Bu süre ortalama 13. haftaya tekabül eder. Bazı hamileliklerde bu süre 14-15-16-17. haftaya da sarkabilir. 20. hafta artık bebeğinizin cinsiyetini tam olarak öğrendiğiniz hafta olur diyebiliriz. Bu haftadan sonra doğacak bebeğinize istediğiniz eşyaları alabilirsiniz. Her zaman küçük bir yanılma payı vardır. Bu nedenle doktorunuza ilerleyen haftalarda tekrar cinsiyetini sorunuz. Özellikle kız çocuklarında hata olasılığı yüksektir. Erkek bebeğin cinsel organı çoğu zaman gözüktüğünden tahmini daha kolaydır. Dediğimiz gibi bebeğinizin cinsiyetini öğrenme konusunda çok aceleci davranmayın. Bunun sizin için çok önemli olduğunu biliyoruz ama hamileliğin doğal gelişimi açısından ve sağlıklı bir hamilelik geçirmeniz açısından süresini beklemeniz her zaman daha doğru olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. SEVİM ÖZAKAR dedi ki:

    Bende bekliyorum sabırsızlıkla cinsiyetinin belli olmasını.)

BİR YORUM YAZ