Renkli Kadınlar

2016 Yılında Kimler Hayata Veda Etti

2016 Yılında Kimler Hayata Veda Etti
Haberi paylaşın...

2016 Yılında Kimler Hayata Veda Etti

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2016 yılında da topluma mal olmuş bir çok yazar, tiyatro ve sinema sanatçısı, gazeteci-yazar, oyuncu ve sporcu hayata gözlerini yumdu.

Yiğit Okur 

1954 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olan ünlü yazar, 1950’li yıllarda Varlık, Yenilik, Mavi dergilerinde şiirleri yayınlandı ve çeşitli roman, oyun çevirileri yaptı. 1958 yılında hukuk öğrenimi için İsviçre’de Cenevre Üniversitesi’ne gitti. 1965 yılında yurda döndükten sonra avukatlık yapmaya başladı. 40 yıllık bir aradan sonra Hulki Bey ve Arkadaşları romanıyla yazın dünyasına geri döndü. O Zaman Kim Söyleyecek Şarkıları adlı romanı 2003 yılında Haldun Taner Öykü Ödülü’nü aldı. Deniz Taşları romanı ise 2005 Yunus Nadi Roman Ödülü’ne layık görüldü. Yiğt Okur 1 Ocak 2016 tarihinde hayatını kaybetti.

yazar-yigit-okur

Mustafa Vehbi Koç

mustafa-koc-vefat

2003-2016 yılları arasında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten işadamı Mustafa Vehbi Koç, 21 Ocak 2016 tarihinde sabah sporu sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesine kaldırıldı. Acil serviste ilk müdahele yapıldıktan sonra Amerikan Hastanesi’ne sevk edildi ve burada yapılan tüm müdahelelere rağmen hayatını kaybetti.

Tahsin Yücel

tahsin-yucel-vefat

Türk akademisyen olan Tahsin Yücel, öykü ve roman yazarı, denemeci, eleştirmen ve çevirmendir. Fransız Dili ve edebiyatı profesörü olan Tahsin Yücel, Türk edebiyatında deneme ve roman alanındaki eserleri ve eleştirmenliği yapmıştı. Tahsin Yücel 22 Ocak 2016 tarihinde hayata veda etti.

Kamer Genç

kamer-genc-vefat

Tunceli Nazimiye doğumlu olan Kamer Genç, uzun yıllar siyasetle uğraştı. Esprili kişiliği ile tanınan politikacı 22 Ocak 2016 tarihinde vefat etti.

Atilla Özdemiroğlu

atilla-ozdemiroglu-vefat

Ankara doğumlu olan Atilla Özdemiroğlu çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak bir çok esere imza attı. Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı. Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü’nün sahibidir. Uzun zaman boyunca akciğer kanseri ile mücadele eden sanatçı, 20 Nisan 2016’da hayatını kaybetti.

Oya Aydoğan

oya-aydogan-ölum

1957 Erzincan doğumlu olan Oya Aydoğan, Türk sinemasında bir çok filmde yer aldı. Aynı zamanda şarkıcılık ve dizi oyunculuğu da yapan sanatçı 15 Mayıs 2016 tarihinde talihsiz bir şekilde hayata veda etti.

Tanju Gürsu

tanju-gursu-vefat

Senarist ve yönetmen olan Tanju Gürsu, 1938 Trabzon doğumluydu. Bir çok sinema filminde rol alan oyuncu 7 Haziran 2016 tarihinde aramızdan ayrıldı.

Hakkı Devrim

hakki-devrim-vefat

1929 Eskişehir doğumlu Hakkı Devrim, Türk gazeteciliğinin duayen isimlerindendi. 2008’de eşini kaybeden Hakkı Devrim, 15 Haziran 2016’da hayata gözlerini yumdu.

Yaşar Nuri Öztürk

yasar-nuri-ozturk

5 Şubat 1951 Bayburt doğumlu olan Yaşar Nuri Öztürk, İslam felsefesi, gazeteci, yazar, avukat, televizyon programı, siyaset gibi bir çok alanda görev aldı. Yaşar Nuri Öztürk 22 Haziran 2016 tarihinde vefat etti.

Tarık Akan

tarik-akan-vefat

Unutulmaz isimlerden olan Tarık Akan, 1 yıldan uzun süredir akciğer kanseri ile mücadele ediyordu. Ünlü sinema sanatçısı Tarık Akan 16 Eylül 2016 günü hayatını kaybetti.

Naşide Göktürk

naside-gokturk

Söz yazarı, besteci ve şarkıcı Naşide Göktürk, 30 Ağustos 2016`da 51 yaşında hayatını kaybetti.

Halis Toprak

halis-toprak-vefat
Kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören işadamı Halis Toprak, 3 Ocak 2016`da 78 yaşında yaşamını yitirdi.

Erdal Tosun

erdal-tosun-vefat

Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Erdal Tosun, meydana gelen trafik kazasında 30 Kasım 2016`da hayatını kaybetti.

 

 

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Sık Görülen Bu Rahatsızlıklara Dikkat Edin başlıklı yazımızda Antibiyotik Tedavisi, Bronşiolit Hastalığı ve Bulaşıcı Hastalıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ