Semavi’den Bu Haftanın Burç Yorumları…

Semavi’den Bu Haftanın Burç Yorumları…
Haberi paylaşın...

Astrolog Semavi, bu hafta burçları nelerin beklediğini yazdı…  Burcunuzu ve yükselen Burcunuzu da beraber okuyun… 

Koç

Kovada yığılan yıldızlar ideal, istekler ve gelecek planlarınız üzerinde odaklanmaya sevk ediyor sizi. Moralinizi yükseltecek, umut vadeden güzel planlar yapabileceksiniz. Gelişmeler önünüzü görmenizi sağlayacaktır. Bir ideal veya isteğinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bu arada yeniye odaklanmakta fayda var. Gerek işinizde yapacağınız bir yenilik, gerek hedef kitle üzerinde yapacağınız yenilikler iyi sonuç verecektir. İş hayatınızda sıkıntı yaratabilecek durumları yapacağınız yenilikle aşabileceksiniz. Bu noktada dost kişilerden destek almanız yararınıza olur. Ancak inisiyatif sizde olmalı, talep eden ve yönlendiren siz olmalısınız. Tabii gelen tekliflere de açık olmalısınız. Yönetici gezegeniniz Mars dost Yay burcunda seyahat evinde. Seyahat, uzaklarla iletişim aktif görünüyor. Ayrıca Kova ve Yay ağırlıklı yıldızlar teknoloji, sosyal medya, internetten vs faydalanmak için iyi zaman olduğunu gösteriyor. Parasal kazancın iyi olacağı bir zamandasınız ayrıca. Ancak harcamalar abartılı olabilir. Anlaşma, sözleşme vs imza için iyi zaman değil, düşünerek adım atmak lazım. Seyahatte sağlığa özen göstermek lazım. Yeni işe girmek isteyenler için fırsatlar gelecektir. Aşk ve ilişki cephesinde hareketlilik var. Aşk veya ilişki bekleyenler için güzel bir şans gelebilir. Güzel bir ilişkiye yelken açılabilir.

Boğa

Kariyer alanında yıldızlar var ağırlıklı olarak. Güney ay düğümü de kariyer alanında geziyor bu ara. Kiminiz için yenilenme zamanına işaret ediyor bu. Yani işiniz veya kariyer alanınızda bir tamamlanma, bitiş ve yeniye geçiş aşamasındasınız. Ancak bu geçiş için acele etmemek gerekir, hazırlanarak yeniye geçmek gerekir. Ancak yıldızlar da sizi hızlandırıyor olsa gerek. Yeni işe giren olabilir bu arada. Veya mevcut işte yeni bir göreve geçmek mümkün olabilir kiminiz için. Venüs haritanızın tepesinde gezerken sizi gözde yapacaktır bir şekilde. Kariyerini bırakmak istemeyenler mevcut kariyerde bir şekilde yenilik yapması gerekir. Çünkü eski sistem kendini tamamlamış görünüyor. Bu arada kiminiz kariyerde bir değişim, yenilik zamanında iken, kiminiz de aile, yuva alanında değişim aşamasındasınız. Ebeveynlerin sağlığı önemli bu dönemde. Ailede bir büyüğün hayatındaki değişiklik sizi de etkiler beraberinde. Resmi işler, prosedürler vs konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız, resmi işlerinizi aksatmayın, gerekli işlemleri yapın. Mesleğinizde büyümek istiyorsunuz ancak şartlar ile istekler arasında çatışma yaşanabilir. Bu çatışmayı halletmeden istediğiniz büyümeyi sağlamanız zor olur. Gelecek planını sağlıklı yapmak için öncelikle masaya oturup artı-eksilerinizi sağlıklı bir şekilde değerlendirmeniz gerekir ondan sonra doğru bir yol planı çizebilirsiniz. Evlilik, nişan vs düşünen olabilir bu ara. Aile arası anlaşmazlık olası, sabırla çözmek lazım bu tür durumları. Yurt dışı planı olan olabilir, ancak prosedür istediğiniz gibi ilerlemeyebilir. Sabır ve zaman lazım istediğiniz şartlar için. Aşk ve ilişki cephesinde sizi etkileyen gelişmeler olabilir. Anlaşmazlık yaratan konuları sevgiyle aşarsınız.

İkizler

Yurt dışı, uzaklar, mesleki yükselme, eğitim, yayın, uzaktaki yakınlar alanında yıldızlar yığılmış durumda. Bu alanda hareketlilik yaşarsınız. Kiminiz ufkunuzu açan bir eğitime veya yurt dışında ya da ülke içinde bir eğitim programına dahil olabilirsiniz. Kiminiz mesleki açıdan sizi ileri taşıyacak bir plan veya projeye katılmak isteyebilirsiniz. Yeni fikirler üretmek için çok iyi bir zaman. Aklınıza harika fikir ve projeler gelecektir. Üstelik bu fikir veya projeyi üst düzeyde bulunan yetkili kişilere kabul ettirebilirsiniz ve ihtiyacınız olan desteği de alabilirsiniz. Güney Ay düğümü bağlantısı, daha önce düşündüğünüz veya başlattığınız bir iş veya projeyi yenileyip tekrar ortaya koymanızın da mümkün olduğunu gösteriyor. Mars zıt burcunuz Yayda, sizi harekete geçiren kişiler olacaktır. Bir seyahate katılmanız da mümkün bu arada. İlişkiler cephesinde dediğim dedik olacaktır karşınızdaki kişiler. Bu ara birebir muhatap olduğunuz kişileri daha net görmeniz, ona göre davranmanız mümkün. Gerek genel ilişki gerekse iş ilişkisinde fevri tavırla ortalığı karıştıran kişiler varsa dikkat etmeli, uymamalı derim. Tabii sizin de anlamadan dinlemeden ortalığı karıştırmanız ve sonra pişman olmanız mümkün. Enerjinizi pozitif ve yapıcı işlere kanalize ederseniz hem ilerleme kaydedersiniz hem keyfiniz artar. Sosyal hayatınızı canlandıran yeni şeyler lazım size. Bunlara kafa yormak ve yeni bir şeyler yapmak lazım. Yapacağınız bir iş veya bir sözle dikkat çekebilir, önde olabilirsiniz. Aşk ve ilişki cephesinde hareketlilik bekliyor sizi de. Eğitim, seyahat, sosyal aktivite vs üzerinden biriyle tanışmanız ve aranızda yakınlaşma olması mümkün. Ancak beklentileri yüksek tutmak doğru değil bu ara. İlişkisi olanlar partneriyle birlikte bir seyahat yapabilir, bu ilişkiye canlılık katar.

Yengeç

Ay düğümleri para evlerinizde konumlanmışken, bu ara Kovada yıldızlar yığılırken, dikkatiniz yine para, alım-satım, yatırım ve ödemeler konusunda. Güney ay düğümü ile Kovadaki yıldızların etkileşimi, bir şeyin elden çıkması anlamına gelebilir yani bir alımdan ziyade satış söz konusu olabilir. Ödemeleriniz yüklü olabilir ancak yıldızlar gayet rahat bir şekilde ödemenize imkan tanımakta. Demek ki, bu ara parasal rahatlama gelecektir. Aile veya başkalarından veya bir kurumdan para veya maddi kazanç imkanı olabilir kiminiz için. Venüs Kovada lüks harcamalara işaret ediyor. Bu tür harcamaları yapmak için de iyi dönem diyebilirim. Miras, ortak kazanç, başkalarıyla yapılan işlerden kazanç bakımından iyi zaman ayrıca. Diğer yandan ortaklık için iyi zaman değil, hatta uzun süre ortaklık iyi olmaz. İşbirliği iyi olabilir ama ortaklık zarar verir. Hedefleriniz karışabilir bu ara, buna izin vermemek lazım. Karar vermek için iyi zaman değil özetle çünkü duygusal git-gel yaşamanız mümkün. Satürn ilişki cephenize yerleşmiş durumda. Güçlü ama sizi zorlayan kişiler hayatınıza giriyor demektir bu. İlişkiler üzerinden yaşayacağınız olası çatışmaları önceden görmek faydanıza olacaktır. Ona göre kimle ne kadar yakın olmanız gerektiğini anlarsınız. Kova yıldızları ayrıca ailede sağlığa dikkat etmek gerek diyor. Hazırlanarak çıkmanın önemli olduğu bir zaman. İş ve kariyer alanında bir konuya hazırlık yapma zamanı. Bu hazırlığı yaptıktan sonra ortaya çıkmak daha doğru olacaktır, öncesinde acele etmek doğru olmaz.

Aslan

İlişkiler alanı önemli bu hafta da. Bu ara birilerini ikna etmek ve işbirliği yapmak üzere atağa geçebilirsiniz. Ancak onları ikna etmek yerine, kendinize güveni öne çıkarmanız lazım, yani önce kendinizi ikna etmeniz püf noktası. Bunun için amaç ve niyetinizi anlamanız, net bir hedefle ortaya çıkmanız lazım. O zaman istediğiniz ve beklediğiniz desteği alabilirsiniz gibi görünüyor. Bu ara sizi destekleyen insanlarla karşılaşmanız, güzel işbirliği yapmanız mümkün. Bu karşılaşma başka bir fikri gündeme getirebilir veya sizin ihtiyacınız olan desteği verecek kişi veya kurumla iletişiminizi sağlayan kişi de olabilir. Yani özetle bu ara, bir elin nesi var iki elin sesi var durumları yaşarsınız. Ancak dediğim gibi niyetinizin ve rotanızın net olması gerekir. Yıldızlar size ilişkilerde yenilik yapmanın faydasını gösteriyor. Mars dost Yay burcunda gezerken, dost kişilerle görüşmek, onlarla fikir ve eylem birliğine varmanız mümkün. Daha özgür hareket etmeniz mümkün bu ara. Bir yeteneğiniz üzerine eğitim alabilirsiniz veya mesleki tecrübe edinmek için harekete geçebilirsiniz. Sosyal hayatınızı canlandıran aktiviteler yapabilirsiniz. Spor, açık havada gezi, kutsal yerleri ziyaret yapabilirsiniz. Seyahat edebilirsiniz. Aşk ve ilişki bakımından en hareketli sizsiniz bu ara. Aşk ve flörtte şanslı zamanlardasınız.

Başak

Kovada yığılan yıldızlar iş, çalışma ve sağlık alanında. İşte birtakım değişim ve yenilenme aşamasındasınız demek ki. Yeni işe giren olabilir bu ara. Merkür de Kovada olunca yeni iş bulmanız daha olası görünüyor. Kiminiz de iş yerinde olan değişikliklerden etkilenir, belki iş yerinin mekanında belki pozisyonunuzda bir değişiklik olabilir. Sağlık önemli konu. Sağlıkla ilgilenmek, bakımın önemini bilme ve ona göre yaşamak faydanıza olacaktır. Aile, ortak miras, gelir, ortak kazanç konusunda hareketlilik olacaktır. Bu konu size para getirecektir. Mars yuva evine girdi, bu ara kiminiz iş veya başka nedenle seyahat edecektir, kiminiz de evdeki işlere odaklanırsınız. Evde tadilat vs varsa ilgilenirsiniz. İşinizde teknoloji, internet, sanal alemden vs faydalanmak yararınıza olur. Ancak istediğiniz yeniliği yapmak için gerekli parayı bulmakta zorlanabilirsiniz. İşte, başkalarından, ortak gelirden gelen para bu imkanı verecektir size. Çevrenizi ayıklamak, daha kaliteli ilişkiler kurmak arzusundasınız. Ancak önce sizin dönüşmeniz lazım. Siz değişmeden yeni insanları hayatınıza alırsınız yine benzer sıkıntılar yaşanır. Yani, yıldızlar siz değişin ve dönüşün önce, diyor. Özellikle aşk ve girişim alanında şans sizden yana değil, çünkü bu konuda sınavdasınız. Sizin gayretiniz ve sizin doğrularınız elinizdeki şans olacaktır. Ne ekerseniz onu biçersiniz dönemi. Bundan dolayı bu dönemde güzel şeyler ekmenin çok faydasını görürsünüz akabinde. Girişim konusunda aslında geleceğe yönelik somut adımlar atmak istersiniz ancak beklemek yerinde olur, dış koşullar çok uygun görünmüyor bu ara.

Terazi

Kovada yığılan yıldızlar aşk, çocuk, girişim, şans ve yaratıcı çalışmalar alanında, sizi bu konuda harekete geçiriyor. Kiminiz çocuğunuz üzerinden bazı değişim ve yenilikler yaşarsınız. Kiminiz kendinizi daha yaratıcı ifade edecek alanlara yönelirsiniz. Girişim yapmak isteyenler olabilir bu ara. Ancak Güney ay düğüm bağlantısı olunca, öncelikle eski bir dönemin tamamlanması gerektiğine işaret ediyor. Yani, eskiye nokta koymadan yeniye geçmek zor olacak görünüyor. Eski konular gündeme gelebilir, tartışma yaratabilir. Mars Yay burcunda kısa seyahatler yapabilirsiniz. Sizi ziyarete gelen olabilir. Püf noktası ne istediğinizi bilmek. Bunu net bir şekilde ortaya koymazsanız başkaları tarafından yönlendirilmek ve savrulmak riskiniz var. Parasal kazancınız iyi olabilir bu ara. Şans yoluyla veya havadan gelen kazanç olabilir. Evdeki düzenin değişmesi dönemi ayrıca. Evde sorumluluklar artabilir. Kiminiz de evde izolasyon veya yalnızlık yaşayabilirsiniz bir dönem. Evdeki düzeni olumlu bir şekilde değiştirmek için dış koşullar henüz elvermiyor olabilir. Sabırlı olmak gerekir bunun için. Aşk ve ilişki alanı hareketli sizde de. Yeni bir aşk bekleyen varsa, gelebilir bu ara. Hatta bu aşk eski dönemi kapatan şey olabilir.

Akrep

Kovada yığılan yıldızlar aile, yuva, kökler ve başlangıçlar alanında sizi etkiliyor. Bu konuda gelişmeler yaşarsınız. Öncelikle ailede sağlık önemli konu diyebilirim, sağlıkla ilgilenmek zamanı. Diğer yandan, kiminiz işinizde kiminiz özel hayatınızda bir başlangıç yapma aşamasında olabilirsiniz. Gelinen koşullar sizi daha ileri gitmeye sevk ediyor. Evde masraflar çıkabilir bunun için. Tabii kiminiz de işe masraf yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz teknolojik yenilikler, işle alakalı seyahatler harcamaları artıracaktır. Girişimsel faaliyetler için kesenin ağzını açacaksınız. İleri gitmekte sizi alıkoyan yüklerden arınmak gerekir, ancak bu şekilde istediğiniz ilerlemeyi sağlayabilirsiniz. Yani iş sadece masraf yaparak bir takım şeyler almakla bitmiyor. Bir taşınma planı yapabilirsiniz kiminiz. Belki yeni bir yer almak ve oraya taşınmak düşüncesi olabilir. Bunun koşullarına hazırlanabilirsiniz. Kiminiz bir kişi veya kurumdan hakkınız olanı almak için başvuru yapabilirsiniz, bu bir miras da olabilir veya daha önce hak edilmiş bir kazanç da olabilir. Evde ziyaretçiniz olabilir, misafir gelebilir. Kiminiz de iş ve kariyer vesilesiyle bir araya gelip, yenilikler hedefi üzerine toplantılar yapabilir, yeni bir yol haritası çıkarabilirsiniz. Kiminiz de sanki bir süreliğine başka bir yerde yaşayıp orada dil öğrenmek veya teknolojik ya da mesleki bazı yeni bilgiler edinmek isteyebilirsiniz. Değişen koşullara ayak uydurmak için gerekli ne varsa onu yapmanın zamanı gelmiş. Masraf bundan dolayı çıkabilir. Dikkatiniz genel olarak parasal kaynakları artırmakta ve hayatınızı güncellemede. Bunun için hayatın sadece iş olmadığı, sosyal hayata da önem vermek gerektiğini anlarsınız. Masraf her zaman çıkar önemli olan harcamayı faydalı ve size iyi gelecek şeylere yapmaktır. İlişki hayatınızda anlaşmazlık yaratan durumlar olabilir ancak bu anlaşmazlık farklı yapıdan kaynaklanabilir, yani birbirinizi olduğu gibi kabul etme meselesi var.

Yay

Mars burcunuza girdi, hareketli ve aktif zamanlardasınız. Bir süredir hareketsiz kalan yaşantınıza hareket gelmesi size iyi gelecektir. Kendinize daha fazla güvenecek, daha cesur olabileceksiniz. Böylelikle yapmak istediğiniz hedefler neyse onları daha rahat ortaya koyabileceksiniz. Ayrıca size karşı olan kişilere karşı da daha cesur savunma yapabileceksiniz. Bir konuda bilinçaltı korkunuzu veya takıntınızı aşabilirsiniz bu arada. İlginç bir şekilde artık o korkunuz veya takıntınızın gittiğini anlayabilirsiniz. Çünkü yönetici gezegeniniz Jüpiter ruhsal alem evinde, bir şeyleri bırakmanızı salık vermekte ve bu konuda size yardım etmekte. Mars da Yayda bunu başarmak için cesaret vermekte bu ara. Diğer yandan, kafanızda ürettiğiniz yaratıcı iş ve projeler neyse, ilham yoluyla gelen fikirler sizi harekete geçirebilir. Sezginizin yükseldiği dönemler, sezginizden faydalanmanız iyi olur. Kovada yığılan yıldızlar kardeşler, yakınlar, medya, reklam, kısa seyahat, yazma-çizme vs alanında gezerken, dikkatiniz özellikle yapmak istediğiniz bir seyahatte olabilir veya yapmak istediğiniz bir projede olabilir. Eğitim, mesleki ilerleme, reklam, tanıtım adına iyi dönemdesiniz, değerlendirmek sizi ileri götürecektir. Öğreneceğiniz yeni şeylerin ilerlemenizde faydasınız görürsünüz bu ara. Satürn Oğlakta para evinizde, paranızın kıymetini bilme zamanındasınız. Parayı korumak ve biriktirmek faydanıza olacaktır. Aşk ve ilişki cephesinde siz de hareketlilik yaşarsınız. Bu konuda daha aktif olabilirsiniz. Flört, aşk vs bakımından güzel gelişmeler olabilir. Siz geri planda dururken aslında biri sizi bu konuda tetikleyebilir.

Oğlak

Kovada yığılan yıldızlar halen sizin para evinizde gezmekte, parasal kazançlarınızın aktive olduğu ve parasal kaynaklarınızı artıracak şanslı bir dönemdesiniz. Venüsün de Kovada para evinde olması beklediğiniz ve beklemediğiniz güzel kazançlar getirecektir size. Kimi kazanç miras veya önceden hak edilmiş bir kazanç olabilir. İşinizde başarılı bir dönemdesiniz. Gayretleriniz başarınızı kolaylaştırır ve artırır. Diğer yandan parasal işbirliği konusunda yine de dikkat etmek gereken bir dönem. Yani iş yapın, işbirliği yapın ama para konusunda sıkıntı yaratabilecek kişilere dikkat edin, özellikle bu ara anlaşma, sözleşme imzalamayın derim, özellikle bu tür kişilerle. Sonra boş yere rahatınızı bozarsınız. Zaten kazanıyorsunuz, daha fazla kazanç için yanlış insanlarla iş yapmayın. Doğru kişilerle yapın tabii. Ama dediğim gibi, bu ara imza atmak, anlaşma yapmak için çok da sağlıklı zaman değil. Ancak başkalarından para kazanmak için iyi zaman. Hatta kimiyle paranızı aldıktan sonra bir daha iş yapmak isteyemeyebilir, defterden silebilirsiniz de. Artık bunun ayrımını siz yaparsınız. Kafanızda git-gelli istek ve düşünceler olabilir. Fikir veya hedeflerinizi değiştirmek için de doğru zaman değil. Bu ara yapacağınız en iyi şey, parasal kazanç iyiyken buna odaklanmak ve ayrıca kendinizle ilgilenmek. Kıyafet almak, kendinizi yenilemek, sinema, tiyatro vs ile keyfinizi artıracak şeyler yapmak. Kendinizi ödüllendirme zamanı. Çalışanlar için iş yenileme zamanı olabilir. Yeni iş bulmak zor olmayacaktır bu ara. Bir işin tamamlanması zamanı kiminiz için. Yeni iş için veya daha iyi yaşam koşulları için başka yere yerleşmeyi düşünen, bu ara bunun adımlarını atan olabilir ayrıca. Bu ara flörte açık olabilirsiniz ayrıca.

Kova

Burcunuzda yıldızlar yığılmış durumda. Aktif, inisiyatif gücü yüksek hissedeceğiniz zamanlardasınız. İlişkiler alanında önemli gelişmeler olacaktır yine. Çevrenizden birilerinin gitmesi mümkün olabilir. Bu konuda yenilenme zamanı ve yenilik ihtiyacı duyabilirsiniz ayrıca. Ancak başkalarına tabii olmak durumu da söz konusu sanki. Yani, yapmak istediğiniz yeni hedefler neyse, onları gerçekleştirmek için başkalarının inisiyatifi veya desteği de lazım görünüyor. Özetle, birileri gitse de, yenisi gelecektir bu durumda çevrenize. Diğer yandan ilişkiler alanında artı-eksi dersleriniz de var. Yani ödül-bedel zamanlarındasınız bir süredir. Bu konuda bir hesaplaşma yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda geçmişte yapmış olduğunuz doğru ve pozitif davranışların da ödülünü alırsınız. Birilerinin sizi güçlendireceği bir konu olsa gerek. Bu iş konusunda olabilir veya özel ilişki alanında olabilir. Yani ben doğruyu bilirim demek, gurur yapmak zamanı değil. Diğer yandan bu ara yeni ve güzel iş ve işbirlikleri doğabilir veya olan işbirliği hareketlenebilir. Ancak işler somutlaşmadan imza atmak doğru olmaz. Ayrıca gelişen dış koşullar bu konuda ani değişimleri zorunlu kılabilir, program değişebilir. Esnek olmak gerekir bundan dolayı. Venüs de burcunuzda bu ara, bu size şans verecektir. Zorlukları aşmak için şansın yardımını görürsünüz. Sevildiğinizi bilmek mutlu edecektir ayrıca. Bu ara yapacağınız işler akabinde parasal kazanç da getirecektir. Ancak parasal kazanç için acele etmeyin, haftaya daha iyi olabilir. Dost ve arkadaşlarla dayanışma zamanı ayrıca bu ara. Aşk ve ilişki cephesi aktif bu ara. Çevrenizde sizi beğenen kişiler olabilir. Duygusal anlamda kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz. Karmik bir ilişki gündemde olabilir.

Balık

Mars haritanızın tepesinde. İş ve kariyer alanında yönetim takımından bir takım taleplerde bulunmak için adım atabilirsiniz ancak fikrinizi değiştiren kişiler olabilir veya sizin git gelli istekleriniz karşıdan ne isteyeceğinizi bilememenize neden olabilir. Öncelikle istediğinizi gerçekçi bir şekilde netleştirin sonra talepte bulunun derim. Kovada yığılan yıldızlar gizli dostlar ve gizli husumetler konusunu gündeme getirebilir. Bu ara hiç beklemediğiniz kişilerden destek alabilirsiniz, diğer yandan kiminden de husumet görebilirsiniz. Yurt dışı seyahati yapan olabilir bu dönemde. Bu seyahat düşüncelerinizi etkileyip değiştirebilir. Yurt dışında veya başka kentte yaşamak isteyenlerin hayatında bu konuda hareketlilik olacaktır. Ancak olan gerçeklerle istekleriniz arasında çatışma yaşayabilirsiniz. Yani bu konuda isteklerinizi tam karşılayacak şartlar henüz olgunlaşmamış olabilir. Ya da bunu engelleyen bir konu olabilir. Venüsün bu hafta sonu burcunuza geçmesi şansınız biraz daha artıracaktır. Sağlık önemli konu sizin için de bu ara. Ödemeler, vergi vs gündemde olabilir ayrıca. Bunları halletmek üzerinizde yükü kaldırır. Parasal kazanç bakımından aslında iyi dönemdesiniz. Ancak yanlış hedefe oynama riskine dikkat etmek gerekir. Aşk ve ilişki cephesi gözden ırak yaşanıyor olsa gerek. Kiminiz partnerizle baş başa vakit geçirebilirsiniz, hatta seyahat edebilirsiniz birlikte. Hatta başka kent veya ülkede evlenen olabilir bu ara. Kiminiz ise, gizli bir ilişki yaşayabilirsiniz. Kiminiz de sanki olmadık bir aşkın hayalini kuruyor olabilirsiniz.

Parlak şans yıldızı sizinle olsun dileklerimle.

Bir önceki yazımız olan 31 Ocak Ay Tutulmasının Mesajı: Düşünmeden Atağa Kalkmayın! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ