Mars Retroda… Hangi Burca Ne Diyor?

Mars Retroda… Hangi Burca Ne Diyor?
Haberi paylaşın...

Mars gezegeni 26 Haziran 2018’den 27 Ağustos 2018’e kadar geri harekette olacak. Mars retrosu dönemindeki bireysel etkileri Astrolog Gülşen Kayıkçı yazdı…

Mars Retrosu başladı… Mars cesareti temsil eder ve güç verecektir hepimize. Aşırı olduğunda, uygun şekilde hareket edildiğinde, sağlıksız alışkanlıklardan ve istenmeyen şeylerden kurtulmak için kullanılabilen öfkeyi artırır. Bununla birlikte, her türlü zorluğu yaratarak, kolayca abartılabilir. Bu kesinlikle 2018 yılında dünyada böyle olacak.

Mars Oğlak retrosu bize neler yapar ?

Oğlak burcunda yücelmiş olan Mars, Satürn tarafından yönetilmekte olan burçta Retro yaparken; form, yapı ve hayatlarımızda neyi kurduğumuzu bize yendien sorgulatır. Artık bize hizmet etmeyen yapılar, Mars’ın etkisi nedeniyle hayatımızdan çıkar. Mars Oğlak transit 2 Mayıs’tan 6 Kasıma kadar sürecek, 26 Haziran-27 Ağustos  arasındaki retro hareket nedeni ile.  Bu transit herhangi bir burçta Marsın kalması için maalesef çok uzun…
Satürn  ve onun acı veren ve gaddar tarzı dikkate alındığında Oğlak Mars için garip bir yücelme burcu gibi görünebilir. Satürn’ün öfkeyi disipline etme ve onu verimli yollarla yönetme yeteneği (Oğlak özelliğidir ) marsın burada yücelmesini  sağlayan şeydir.
Satürn ve Mars rasında garip bir ilişki var . Mars Satürn burcu olan Oğlakta yücelirken, Satürn Mars’ın burcunda, Koç’ta alçalır.
Mars, Satürn’ün burcunda iken kurulu düzenler, formlar, yapılar ve işyerleri Mars’ın dürtülerini gütmez ve zayıflıktan korunmak için bir şeyler yapmazlarsa hayatta kalmazlar.
Mars, Satürn’ün burcunda iken her türlü zayıflık atılır, yıkılır ya da yakılır, böylece kendimize empoze edilen sınırlamalarımızın ya da bize empoze edilen sınırlarımızın ötesine geçebiliriz. Aslında bu, yaraya neşter vurmak, kangren olmuş uzvu kesmek demektir…
Depremler yeryüzünü sarsarken, yanardağlar erimiş lavlarını yayarken, nasıl kara bulutlar ve toz yağmurlar dünyaya yayılırsa Mars’ın yücelme burcunda retrosu da kendi içimizde yaşadığımız güç mücadelelerini ortaya çıkarmasıyla her türlü ilişkimiz test edilebilir. Bu Retro zamanı aslında derinlerde saklanmış ,  gömülü ve sağlıksız kangren yaraları dışarı çıkarıp kesip atmak için harika biz zamandır.
Oğlak burcunda Mars, ona yaklaşmakta olan Ketu’nun varlığı, Satürn sağlıksız durumları ortadan kaldırmaya devam ederken  Mula Nakshatra yani  ve geçmişten gelen şeyleri bir kez ve hep birlikte ele almamız gerektiğinde, derinlemesine ve ortaya çıkabilmemizi sağlayan takım yıldızını da tetikleyecek.  İyileşme krizleri yaşanacak .
2018 yılı, özellikle Mars’ın 26 Haziran’dan 27 Ağustos’a kadar olan geri dönüşü sırasında, enerjinin iyi yönetilmesini gerektirir. Yoksa frenler tutmayabilir , barikatlara çarpabilirsiniz . Kontrolsüz güç, güç değildir…

Burçlara bireysel bazda ne yapacak bu Mars Retrosu?

 Yükselen burcunuza göre okumalısınız…

Yükselen Koç 

Mars sizin patron – yönetici gezegeniniz ve 2018’in çoğunda kendinizi güçlü hissetmenizi sağlayacak. İşinizde değişiklikyaşatır bur Retro deöneminde . Bu aynı zamanda, Mars’ın haritanızdaki gücüne bağlı olarak daha sonraki yıllar için sağlık iyileştirmeleri ile fiili bir fiziksel temizlik- arınma anlamına da gelebilir.
 
Yükselen Boğa 
Mars sizin için ilişkileri ve harcamaları temsil eder.  Babanız veya öğretmenlerinizle, çalışma sırasında veya seyahat sırasında olan ilişkilerinizi yönetir. Bu Retro döneminde seyahat ederken veya başkalarına olan inancınızı ifade ederken dikkatli olun ve güçlü bir şekilde tutulan bir inancı savunma olasılığınız mevcut.

Yükselen İkizler 

Mars arkadaşlarınızı ve düşmanlarınızı temsil ediyor… ! Tavsiye, en yakın ilişkilerde ve eşinizin ailesi ile etkileşiminizde gerçekleşiyor bu Retro etkisi. Bu aynı zamanda sağlık sorunları olarak da ortaya çıkabilir, bu yüzden iç şeytanlarınızla uğraşmamaya dikkat edin, sizi stres altına sokan her şeyden uzak kalın.
Yükselen Yengeç 
Mars sizin çocuklarınız ya da öğrencileriniz, sosyal medyadaki takipçiler, patronunuz ya da sizin sorumlu olduğunuz kişileri etkiliyor. Tavsiye ilişkilerinizde gerçekleşecek olan retro etkisi ile fiziksel olarak da hassas hissedebilirsiniz. En iyisi belirli insanları ve gereksiz hizmet, gönüllü davranışları hayatınızdan temizlemek olacaktır.
Yükselen Aslan 
Mars, anneni, babanı, üssünü ve genişlemeni temsil eden en iyi gezegen. Temizleme, çalışma ortamınızda ve gündelik sağlık ve iş rutinlerinde gerçekleşir bu Retro etkisi. Bu da bilinçli farkındalığınıza daha fazla ihtiyaç duyar, böylece başkalarıyla savaşmaktan vazgeçip , sadece kendi zayıflıklarınızla savaşmalısınız…
Yükselen Başak 
Mars kardeşleriniz, komşularınız ve eşinizin ailesi, hem cesaretiniz hem de savunmasızlığınızı temsil ediyor. Bu temizleme, çocuklarınız, öğrencileriniz veya çevrimiçi takipçileriniz ile gerçekleşir. Bu insanlarla olan etkileşimlerinize dikkat edin, çünkü Mars’ın bu insanlar üzerindeki etkinin farkında değilseniz, savaşmaya , tartışmaya ve yenilmeye mecbur kalırsınız.
Yükselen Terazi 
Mars aileniz ve partnerinizi temsil ediyor . Tavsiyem evinizde  dengenizi bozabilecek her türlü gereksiz malzemeyi  atın,  bir nevi bahar temizliği yapın. Gereksiz her eşyadan kurtulduğunuzda harikalar yaratabilecek enerjiniz olacak .
Yükselen Akrep 
Mars, Ketu ile birlikte sizin yönetici gezegeniniz, bu yüzden kendinizi daha yoğun bir sağlık sorunları ile uğraşırken bulacak , kendinizi daha da iyileştirmek için her şeye hazır hissedeceksiniz. Bir hastalıktan kurtulabilirsiniz. Önerim Marsın aynı zamanda iletişiminiz üzerinde güçlü bir etkisi var, bu yüzden fiziksel gücünüzü geri kazanırken dilinize hakim olun ve düşman yaratma olasılığına dikkat edin.
Yükselen Yay
Mars sizin çocuğunuz, takipçileriniz ve harcamalarınızın yanı sıra sizin atalarınızdır. Temizlik aile ortamınızda gerçekleşecek  ve değerleriniz üzerinde,  yiyecekleriniz  ve konuşmalarınız üzerinde derin bir etkiye sahip olacak. Tavsiye ağzınızdan çıkanlara dikkat edin!

Yükselen Oğlak 

Mars yılın çoğunu burcunuzda  güçlü bir şekilde geçirecek ve annenizi, evinizi ve arkadaşlarınızı temsil ediyor. Tavsiyem fiziksel olarak hissedilir değişiklikler  yapın ve üretken olarak yönlendirilmesi gereken fiziksel değişiklikleri herkese gösterin.  Aksi takdirde, Mars tarafından temsil edilen insanlar iç huzurunuzu bozabilir.
Yükselen Kova 
Mars kardeşleriniz, komşularınız ve iletişiminiz, patronunuz ya da sizi sorumlu olan kişilerdir. Tavsiyem bu zamanı  ibadet ile kendinle baş başa, meditasyonlarla geçir ,  çok açıktır ki başkalarına ne yaparsan yap yine de sana olan öfkeleri bitmeyecek.

Yükselen  Balık

Mars senin ailen, değerlerin, öğretmenlerin ve seyahatlerin. Temizleme, gereksizleri eleme iletişim kurduğunuz sosyal ağlarınızda ve gruplarınızda gerçekleşir. Bu dönemde faydasız ve bencil olan arkadaşlar, arkadaş listesinden çıkarılır. Tavsiyem , her türden arkadaş ve derneklerle olan etkileşimlerinize dikkat edin.
Ayrıntılı bilgi için: https://www.gulsenkayikci.com/

Bir önceki yazımız olan Yeniay Enerjisi Hangi Burçları Etkileyecek! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ