Renkli Kadınlar

Sen kendini yok sayarsan, başka kimler yok saymaz ki…

Sen kendini yok sayarsan, başka kimler yok saymaz ki…
Haberi paylaşın...

Psikiyatrist Çağatay Öztürk, Önce Sen adlı kitabında mutlu olmanın yolunun, “Önce Sen”den geçtiğini söylüyor. Kitap, bunu yapamayanlar için, mutlu olabilmenin yolunu gösteriyor

 

Genelde kendimizi karşımızdaki için ne kadar yok sayarsak sayalım, varılan nokta bizi mutlu etmekten çok uzak oluyor. İşte tam bu noktada mutlu olmanın yolu, “Önce Sen”den geçiyor. Bunu yapamayanlar hatta yapmayı bilmeyenler için Psikiyatrist Çağatay Öztürk, yeni kitabında okurlarına mutlu olabilmenin yolunu gösteriyor.

Egonuza söz geçirmeyi öğrenmelisiniz.

Kendimizi yok etme pahasına, karşımızdakini yüceltmenin de kendimizi yüceltirken karşımızdakini yok saymanın da bir faydası yok. Kitap işte bunu ince ince anlatıyor. Hayatın her anından, her alanından örnekler veriyor ve sonunda öğretiyor. Belki de yaptığımız en büyük hatalardan birine de dikkat çekiyor ayrıca. EGO…

Çağatay Öztürk Önce Sen adlı kitabında “EGO” yani “Benlik” bizi biz yapan ve isteklerimizi kişiye özgü düzeyde doyuran bir bilinçtir. Egonuza söz geçiremiyorsanız, ne aklınızın ne de zekânızın bir önemi vardır. Egonuza söz geçirmeyi öğrenmelisiniz.” diyor.

Hayatta hiçbir şeye fark etmez demeyeceksin; çünkü fark eder…

Çağatay Öztürk, danışanlarıyla yaptığı seanslarda bireylerin üzerinde durdukları, yüzleşmekten kaçındıkları hayata ve ilişkilere dair sorunlara farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor. Öztürk, modern toplumdaki bireyin mutlu olabilmesi için öncelikle kendisini tanıması gerektiğini 4. kitabı “Önce Sen”de okurlarına aktarıyor.

Bir önceki yazımız olan Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek? başlıklı yazımızda 2017 güneş tutulması, Astroloji ve güneş tutulması hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ